Сплутали інклюзію з сегрегацією: Люди з інвалідністю та активісти розкритикували відкритий мером Одеси пляж

Одеська мерія відзвітувала про відкриття інклюзивного пляжу, проте одесити критикують використаний під час створення пляжу підхід – говорять про "сегрегацію" і створення "гетто" 

Олена Кравченко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Сплутали інклюзію з сегрегацією: Люди з…

Про це повідомляє Depo.Одеса

Одеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжу, однак одесити, та зокрема активісти – захисники прав людей з інвалідністю, розкритикували використаний при створенні пляжу підхід, назвавши його сегрегацією і створенням "гетто". 

Пресслужба одеської мерії повідомляє: п'ятого червня на "Дельфіні" в Одесі відкрили інклюзивний пляж. "Більш того, нова локація вже отримала міжнародний знак якості і чистоти, про що свідчить Блакитний прапор, піднятий на церемонії відкриття мером Одеси Геннадієм Трухановим і меценатом, бізнесменом Юрієм Дегасом", – йдеться в повідомленні. 

За словами чиновників, під час церемонії відкриття був проведений "тест-драйв" всіх локацій і мер звернувся до керівника громадської організації "Спортивний клуб людей з інвалідністю "Одеса-Баскет" Олега Прохорова з проханням і надалі займатиметься питаннями користування пляжем. Крім того, Юрій Дегас пообіцяв підтримувати пляж у порядку, а також підключатися до організації тут заходів для соціальних категорій одеситів. 

Одесит і батько дитини з інвалідністю Сергій Мотус опублікував розлогий пост у фейсбуці з критикою пляжу. "Я вважаю, що будь-який пляж повинен бути однаково доступний для всіх людей. Втім як і будь-який магазин, кінотеатр, будинок суду, лікарня і т.п. Людина з інвалідністю повинна мати можливість приїхати на будь-який концерт, виставку, спектакль, змагання і т.д. В цьому випадку ми бачимо приклад явної дискримінації, як на мій погляд. Це справжня дикість, яка просто недопустима в сучасному європейському суспільстві. Тебе буквально тикають обличчям в те, що ти ось такий безпорадний і для тебе тут зробили закуток з поручнями та ліфтом. Адже ти не можеш потрапити на сусідній пляж, ти ж не можеш ходити, а твоя коляска не проїде по розбитому тротуару. Будь-яка людина в колясці або з особливостями має точно такі ж права як і будь-який звичайний чоловік. У моєму уявленні це рівнозначно тому, що будуватимуть пляжі для людей з якимись анатомічними особливостями, наприклад з короткими ногами або великими головами. У цивілізованому світі на це ніхто не звертає увагу, це просто неетично і неприйнятно", – пише одесит.   

Радикальніше висловився керівник громадської організації "Анти дискримінаційна Конфедерація" Дмитро Вічік. За його словами, мова йде про сегрегацію. "Такого спотвореного тлумачення поняття "інклюзія" навіть не можливо було собі уявити. Мета інклюзії (inclusion - включення) це соціалізація, а не сегрегація!!! У 21-му столітті, в країні, де за законом ВСІ об'єкти повинні бути доступні для ВСІХ, у нас відкриваються гетто. Люди не можуть ходити, куди їм ближче, їх відсортували за певною ознакою (інвалідність) і вони зможуть відвідувати пляжне гетто ONLY!!! Шлях назад до жовтих зірок на одязі? ТГЛ (Труханову Геннадію Леонідовичу – ред.) не дають спокою лаври діда Адольфа?", – пише Дмитро Вічік. 

На фото з відкриття пляжу, опублікованих пресслужбою міської ради можна побачити багато усміхнених людей з інвалідністю, які були присутні на урочистому відкритті.  Однак, слід зауважити, що люди з інвалідністю часто дуже сильно залежать від чиновників, тому далеко не завжди готові відкрито висловлювати свою справжню думку про чиновницькі ініціативи. 

Одеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжуОдеська міська рада відзвітувала про урочисте відкриття інклюзивного пляжу

Довідка від міської ради:

Роботи зі створення пляжу з виконанням протизсувних робіт розпочалися в листопаді 2020 року. На ділянці між траверсами №12 і №13 взагалі не було пляжу - воду від підпірної стінки відділяла гряда каменів. Сьогодні це територія близько 4500 кв. м, де створені рівні можливості для всіх. Для організації пляжу був намитий пісок, відновлені підпірна стіна і парапет. Побудовано нові сходи і встановлено спеціальний ліфт. Також облаштовано 46-метровий пандус з оптимальним кутом для спуску і підйому людей на візках, обладнаний тактильною плиткою для незрячих і слабозорих. Під пандусом розмістилися медпункт, туалети, роздягальні та господарські приміщення. На пляжі облаштований дерев'яний настил, який займає більшу частину пляжу, що дає можливість під'їхати до води на візку. Встановлено вишку рятувальної служби. Облаштовано оглядовий майданчик. Для зручності спуску у воду для людей з інвалідністю є чотири спеціальні пандуси. Встановлено шезлонги для безкоштовного користування. Крім того, на пляжі розмістилися два дитячих майданчики, один з яких інклюзивний, а також зона для занять спортом. Головною прикрасою пляжу став величезний мурал на підпірній стіні. 

Раніше повідомлялося, що в одеському дельфінарії дельфін вкусив дитину.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme