Спалах гепатиту в Роздільній: Спеціалісти досі не знайшли джерела зараження

Досі не встановлене джерело зараження локального спалаху вірусного гепатиту A, який стався у Роздільній в сімейному вогнищі, де під опікою перебуває 15 дітей.

Спалах гепатиту в Роздільній: Спеціаліст…

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на Одеський лабораторний центр МОЗ України.

На сьогодні кількість захворілих залишається незмінною – 15 дітей та мати. У хворих легкий перебіг захворювання, вони перебувають на амбулаторному лікуванні під медичним спостереженням сімейного лікаря. Спеціалісти обстежили 15 осіб, які безпосередньо контактували з хворими, та відібрали проби на предмет джерела зараження. Всі результати виявились негативними.

Досі залишається непідтвердженою версія, що гепатит сім'я могла підхопити на відпочинку в Єгипті.

Зазначимо, гепатит A – це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів B і С, гепатит A не провокує розвиток хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом A, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Передається гепатит фекально-оральним шляхом. Іноді захворювання може розповсюдитись через воду.

Фахівці зазначають, що переважна більшість (80%) хвороб печінки, таких як цироз та гепатоцелюлярна карцинома викликані саме вірусними гепатитами. В Україні близько 1,3 млн людей хворих на гепатит C і понад 500 тис. українців інфіковані гепатитом B.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"