Скільки коштують головні ялинки Одеси й хто платитиме за "блатняк" на Думській

В Одесі повідкривали новорічні ялинки, але скільки і кому заплатять одесити за святковий настрій, досі невідомо. Адже виконанням закону "Про публічні закупівлі" в місті відверто нехтують

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Скільки коштують головні ялинки Одеси й…

Адміністрації чотирьох районів Одеси відзвітували про встановлення головних ялинок. А от відповідні закупівлі спромоглася провести лише одна. Водночас "запалення вогників" на головній ялинці міста було заплямоване "блатним шансоном", що залунав над площею Думською одразу після офіційного відкриття ялинки. Хоча в мерії від пісень із тюремним жаргоном відхрещується, одесити, схоже, заплатять за цю ганьбу зі своїх кишень. Чому – розповідає Depo.Одеса.

Що планували на свята

На святкування Нового року та Різдва наприкінці листопада з бюджету Одеси було витрачено понад два мільйони гривень. Але 15 грудня 2020 року мер Одеси Геннадій Труханов видав розпорядження №1085, відповідно до якого витрат на святкування мало побільшати.

 

Зокрема, відповідно до розпорядження: 

  • виконком Одеської міськради та районні адміністрації мали сприяти в матеріально-технічному та організаційному забезпеченню заходів із суворим дотриманням карантинних вимог

  • адміністративно-господарський департамент міськради – забезпечити фонове звучання святкової музики на Думській з 19 грудня по 7 січня: в будні – ввечері, у вихідні і на свята – впродовж дня  

  • департамент міського господарства, КП "Одесміськсвітло" та Малиновська райадміністрація – забезпечити встановлення світлового обладнання та ялинок на Думській площі й вулиці Косовській

  • "Одесміськсвітло" – забезпечити встановлення світлових фотозон на Приморському бульварі, у Міському саду, Стамбульському парку, Грецькому парку та Потьомкінських сходах

Це – пункти з розпорядження, які потребують значних матеріальних витрат, а закупівлі по них досі не проведені. 

"Безкоштовні" ялинки

Отже, відповідно до розпорядження, виконком і чотири адміністрації мали сприяти проведенню святкових заходів. Сприяння, з великою ймовірністю, включає й встановлення головних ялинок районів.

Київська районна адміністрація провела закупівлі зі встановлення святкової ялинки та декоративного елемента –  сніговика.

Ось є ялинка за 48,9 тисячі гривень та сніговик за 31,34 тисячі гривень. Такий вигляд вони мають уночі.

Суворовська районна адміністрація у своїй групі у Facebook відзвітувала про встановлення ялинки.

Щодо проведення закупівель – одна, пов’язана з дизайнерськими послугами з оформлення фасаду та фойє адміністрації, була проведена 21 грудня. Сума – 49,9 тисячі гривень. Ялинку тут встановлювали ще 16 грудня працівники не надто схожі на дизайнерів. Однак, хоча б "заднім числом" закупівлю проведено.

Інша ситуація – з Приморською районною адміністрацією. Ще 14 грудня чиновники відзвітували про встановлення ялинки на Дерибасівській.

А от жодних закупівель, пов’язаних зі встановленням ялинки, не провели.

Цю ситуацію можна було б пояснити, наприклад тим, що встановлення провели власними силами – співробітників комунальних служб. Але на фото, котрі опублікували чиновники, конструкцію монтують із живих ялинок. Напевно, живі ялинки Приморська адміністрація отримала за якісь гроші. За які і кому вони були сплачені, досі невідомо.   

Малиновська районна адміністрація нічого не постила у Facebook стосовно встановлення ялинки, але 19-го грудня відзвітувала, що біля головної "районної" в парку Горького відбулися святкові заходи.

Закупівель, пов’язаних зі встановленням ялинки й організацією заходів, у листопаді та грудні немає.

"Безкоштовні" фотозони

Відповідно до все того ж розпорядження мера, "Одесміськсвітло" встановлювало світлові фотозони на низці одеських локацій. Ці інсталяції запалили 19 грудня, вони мають прикрашати Одесу до 13 січня. Жодних закупівель щодо них знайти не вдалося.

Ялинка на Думській

Забезпечувати встановлення світлового обладнання та ялинок на Думській площі й вулиці Косовській мали департамент міського господарства "Одесміськсвітло" й Малиновська райадміністрації.

"Одесміськсвітло" ще у листопаді придбало послуги з технічного обслуговування електричного обладнання та ілюмінації новорічної ялинки та капітального ремонту освітлення в центрі й забезпечення функціонування новорічної ілюмінації та казкового містечка на Думській.

У кошторисі перелічуються лише ремонті роботи.

У графіку виконання робіт – перелік з багатьох конструкцій казкового містечка, але ні слова про ялинки. Можливо, монтували обидві ялинки – на Думській й на Косовській – співробітники комунального підприємства власними силами. Хоча у попередні роки для цього наймали підрядника. Тож або у минулі роки могли самі, а платили приватній фірмі, або цього року збираються опублікувати договори з підрядником колись "на Миколи або й ніколи".

Чому за "блатний шансон" одеситам доведеться платити гроші

Ну й нарешті про святковий "блатняк" на Думській, який обурив чимало містян. Пісенька у виконанні Михайла Шуфутинського про святкування Нового року у місцях позбавлення волі з використанням тюремних слівець заграла після урочистого відкриття ялинки 19 грудня. Скандал вичинився після того, як відповідне відео потрапило у мережу.

За те, що сталося, навіть вибачалася на Youtube-каналі міської ради адміністраторка Одеського муніципального театру духової музики імені народного артиста України А.Я. Саліка Надія Чернева. За її словами, після закінчення офіційної програми підрядник, демонтуючи обладнання, увімкнув свій особистий фоновий плейлист. Саме там і був "блатняк".

Проте, якщо згадати передноворічне розпорядження мера, фонову святкову музику на Думській саме й забезпечує фірма-підрядник. За логікою, усе, що вона там вмикає, має бути оплачено з бюджету. Тобто за "табірний Новий рік" одеситам теж доведеться платити.

Щоправда, не зрозуміло, кому. Бо, як свідчать дані публічного модуля аналітики BI Prozorro, ніяких закупівель, пов’язаних з організацією та проведенням свята 19 грудня, орендою техніки чи то забезпеченням фонової музики, не проводив ані виконком Одеської міської ради, ані департамент культури та туризму, ані Одеський муніципальний театр. Ні в листопаді, ні в грудні такої закупівлі знайти не вдалося.

Зазначимо, відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, має бути опублікований протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Зрозуміло, що договори мають укладатися до виконання роботи. Це – важливий елемент контролю громади за діяльністю влади щодо розпорядження бюджетним коштами. На жаль, одесити досі не знають, скільки й кому заплатили за святкове місто і чи вартувало воно того.

Читайте також

Яскраві фотозони і 70 тисяч вогників на головній ялинці: Як засяяла різдвяна Одеса    

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme