Скандальний "Світанок" припинив приймати дітей, а тих що там є, відправлять до "Молодої гвардії"

За рекомендацією Міністерства соціальної політики одеський Центр соціально-психологічної реабілітації (колишній притулок "Світанок") припинив приймати нових дітей

Скандальний "Світанок" припинив приймати…

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль, передає Depo.Одеса.

За його словами, Мінсоцполітики неодноразово зверталося до місцевої влади із проханням провести перевірку закладу. На початку жовтня "Світанок" відвідали заступник директора департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Володимир Вовк та профільні психологи Академії педнаук, які вивчали психоемоційний стан дітей та персоналу центру. "Справа в тому, що одеський "Світанок" уже став сумнозвісним "центром насилля над дітьми", завдяки постійним публікаціям в соціальних мережах та засобах масової інформації", – написав Коваль. За результатом візиту співробітників Мінсоцполітики він звернувся до обласної адміністрації із проханням провести комплексну перевірку центру та інших подібних закладів у області.

"На момент перевірки у "Світанку" було 46 дітей. За нашою рекомендацією, з 16 жовтня цей заклад не приймає нових, а уже наявні там діти будуть направлені на оздоровлення у "Молоду гвардію", де пройдуть комплексну психологічну діагностику і зможуть соціалізуватися в звичайний соціальний колектив. Там вони пробудуть 21 день, а за цей час мають завершитися усі перевірки, які вирішать подальшу долю "Світанку"", – розповів заступник міністра.

Коваль зазначив, що у нього особисто є запитання щодо роботи обласної Служби у справах дітей, оскільки співробітники служби не забезпечили повноцінну трансформацію "Світанку" з притулку в центр реабілітації (яка формально відбулася у березні 2019 року), а також не налагодили належну співпрацю з органами поліції. "Ми уже ініціювали їхню фахову оцінку і очікуємо результатів", – говорить він.

Нагадаємо, дівчата, які живуть у притулку "Світанок",  розповіли журналістам про знущання, які їм доводиться терпіти у притулку. Голова Одеської ОДА Максим Куций заявив, що особисто займається питанням про події у притулку. Питання знущань над дітьми у притулку взяла під свій контроль ГПУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"