Туристична поліція та нові вулиці: Що обіцяє влада Одесі у 2018 році

На початку року традиційно підбивають підсумки попереднього та планують зміни на майбутнє. І про деякі одеські нововведення стало відомо ще минулого року

Туристична поліція та нові вулиці: Що об…

Depo.Одеса підготував невеличкий екскурс у майбутнє: що має з'явитися у місті протягом 2018 року, якщо вірити обіцянкам влади.

Нові та старі парки

Ще наприкінці 2016 року в одеській мерії обіцяли по обидва боки від Потьомкінських сходів відкрити два парки: Стамбульський та Грецький, будівництво яких мало проводитися за підтримки Туреччини та Греції. Самбульський парк помпезно відкрили у травні минулого року – на відкриття завітав мер Стамбулу, а також президент України Петро Порошенко.

Стамбульський парк став улюбленим місцем відпочинку одесітів та гостей міста (Фото: Одеська міськрада)

Щоправда, після відкриття у парку вже і фонтан ремонтували, і дитячий майданчик змінювали, але парк таки є. А ось Грецький парк так і не зробили. З'ясувалося, що перед тим необхідно терміново рятувати сповзаючі схили. У минулому році фахівці вже працювали над цією проблемою. За словами скульптора Михайла Реви, ситуація тут дуже серйозна – Приморський бульвар давить на схил, тому в будь-який момент можна очікувати зсув грунту. Парк обіцяють частково відкрити 2 вересня, до Дня міста, а решту робіт завершити до кінця 2018 року.

У 2017 році в майбутньому парку вже проводили роботи

Так має виглядати одна з ділянок Грецького парку (Фото: Depo.Одеса)

Також мерія обіцяє привести до ладу Преображенський парк. У минулому році тут вже почали проводити деякі роботи, проте до завершення ще далеко. А те, що зробили комунальники, викликало гнів у містян. "Вражаюче! Замість того, щоб спочатку поставити лавки, а потім покласти плитку, роздовбали свою ж (покладену) плитку, і втюхували туди якось так ці лавки. Це називається "італійським взуттям щі сьорбати" (типу "розвиваємося")!" - написав на своїй сторінці у Facebook одеський активіст, еколог Руслан Болдіжар.

Викликають обурення одеситів і інші роботи, які виконали працівники у парку, а саме якість облаштування доріжок та укладка плитки.

Заради лавок познімали свіжепокладену тротуарну плитку, а у деяких місцях нові доріжки розвалюються прямо на очах (Фото: Facebook/Руслан Болдіжар)

Також зміни чекають і на парк Перемоги, зокрема, на один з паркових ставків. У минулому році почали реалізувати проект-переможець Громадського бюджету-2017 "Казковий ставок". Його планували закінчити у грудні, проте через складність робіт графік трохи змістився.

Вже встановили 70% сяючих ліхтарів над водою (Фото: Думська)

По завершенню робіт ставок матиме світлове оздоблення зі 150 сценаріями гри кольором, які будуть змінюватися під музику. Крім того, планується "посадити" на воду 120 водяних лілій. Також в мерії обіцяють навести лад у Прохоровському та Старобазарному скверах.

Нове життя Воронцовської колонади та Будинку Руссова

У минулому році вирішили відреставрувати Воронцовську колонаду. Коли почали проводити перші роботи, з'ясувалося, що існує чимало проблем, через які подальше існування цієї пам'ятки перебуває під загрозою знищення. За словами фахівців, нижній ярус колонади та її фундамент – у край поганому стані: тріщини у 3-4 см, порожнечі та інші проблемні ділянки викликали занепокоєння. Тому колонаду вирішили "законсервувати", а роботи закінчити у 2018 році.

Під час робіт виникла купа проблем (Фото: Depo.Одеса )

Над Воронцовською колонадою встановили своєрідний саркофаг (Фото: Вікна Одеси)

Ще одна пам'ятка архітектури – сумнозвісний Будинок Руссова. У минулому році йому в чергове дісталося від невідомих паліїв: влітку у будівлі сталася масштабна пожежа, яка охопила площу в 100 квадратних метрів. В мерії пообіцяли нарешті взяти Будинок Руссова під охорону і реставрувати. Для того, щоб провести ремонт, запросили німецьких фахівців, які зробили 3D-сканування будівлі. Напередодні цього відбулося засідання консультативної ради з планування території Одеси, на якому було рекомендовано під час реставрації Будинку Руссова враховувати його функцію як будівлі громадського призначення. Фахівці вважають, що попри те, що будівля непридатна для експлуатації з технічної точки зору, основні несучі конструкції, стіни і фундамент лишаються в задовільному технічному стані, і в цілому Будинок Руссова підлягає відновленню. В одеській мерії обіцяли почати у 2018 році реставраційні роботи у будівлі, проте коли точно почнуть – ще не відомо, бо існують деякі юридичні нюанси, які можуть стати на заваді реалізації планів мерії. Наприклад те, що будівля на 90% належить приватнику.

Одна з пропозицій фахівців щодо змін у Будинку Руссова (Фото: Одеська міськрада)

Житла буде більше

У цьому році буде проводитися масове будівництво житла в Одесі. На останніх сесіях Одеської міськради депутати роздавали землю направо та наліво, даючи згоду на будівництво цілих мікрорайонів. Так, на Черьомушках планується розпочати будівництво семисекційного житлового будинку на 20-24 поверхи у межах вулиць Героїв Крут, Академіка Філатова, Івана і Юрія Лип та Космонавтів. У грудні минулого року земельна комісія при Одеській міськраді погодила це питання, а напередодні цього виконком міської ради схвалив відповідний детальний план території.

Комунальне підприємство "Міське капітальне будівництво" отримало на селищі Котовського три земельні ділянки під новобудови. Йдеться про територію у межах вулиць Академіка Заболотного, Семена Палія, Марсельської та Академіка Сахарова, де в постійне користування КП планують передати 2,37 гектара нібито для будівництва соціального житла. Комунальники обіцяють збудувати 16-поверховий житловий будинок та 10-поверховий, а також дитячий садок.

Скрін з проекту рішення Одеської міськради

Трасу здоров'я подовжать

Ще одне будівництво, яке розпочалося у вже минулому році, повинно завершитися у 2018-му. Йдеться про продовження естакади на Трасі здоров'я. В районі 10-ї станції Великого Фонтану існуючу Трасу здоров'я будуть добудовувати у вигляді естакади на колонах, вона протягнеться до 8-ї станції. Згідно з проектом, довжина конструкції складе понад 198 метрів при ширині 5 метрів, з яких три метри призначені для пішоходів, а два метри - для велосипедистів.

Наприкінці 2017 року тут почали проводити підготовчі роботи, а завершити їх планують у липні 2018-го.

Згідно плану, так має виглядати одна з ділянок нової Траси здоров'я (Фото: Одеська міськрада)

Авіасполучення має розширитися

У минулому році була помпезно закладена капсула на місці будівництва злітно-посадкової смуги у Міжнародному аеропорту "Одеса".

Міський голова Геннадій Труханов, прем'єр-міністр Володимир Гройсман та очільник Одеської ОДА Максим Степанов дали старт будівництву злітно-посадкової смуги (Фото: Facebook/Володимир Гройсман)

В уряді пообіцяли на ці цілі виділити чималі кошти. Проте на ділі процес поки що гальмує. У ЗМІ з'явилася інформація, що компанія "Автомагістраль-Південь" розпочала будівництво, проте ніяких документальних підтверджень законності робіт на той час не було: на сайті державних закупівель Prozzoro була відсутня будь-яка інформація про тендер з вибору підрядника будівництва "злітки". Також не було відомостей про розробку актуальної проектно-кошторисної документації по цьому об'єкту, а Державна архітектурно-будівельна інспекція не реєструвала жодних декларацій про початок робіт. З часом з'ясувалося, що "Автомагістраль-Південь" начебто проводила роботи в аеропорті ще близько 1,5 місяців до того, як до мережі потрапили знімки з будівництва смуги. Ці роботи проводилися в рамках проекту від 2013 року, проте чи були вони погоджені з профільними відомствами, не відомо.

Так і не відомо, чи має компанія право на проведення будівництва злітно-посадкової смуги в Одеському аеропорті (Фото: Думська)

Поки питання будівництва "злітки" гальмується, авіакомпанія МАУ планує у 2018 році відкрити три нових рейси, а саме – до Берліну, Франкфурту та Бергамо.

Ще одна авіакомпанія, цього разу SkyUp, має намір зайти в Україну і у квітні цього року запровадити чартерні міжнародні рейси з найбільших міст країни, в тому числі, з Одеси. Правда, місто компанія поки не планує з'єднувати з закордонними країнами, а тільки з великими українськими містами - Києвом, Харковом та Львовом.

Туристична поліція

Зміни чекають і на ГУ Нацполіції в Одеській області. Одеса увійшла у низку міст, де вперше в Україні планується ввести так звану туристичну поліцію.

За словами керівника поліції Одещини Дмитра Головіна, у період з 1 травня по 15 вересня туристична поліція буде працювати на випередження правопорушень і надання сервісних послуг, а не тільки на реакцію і розкриття злочинів. "Планується оснастити поліцейських максимумом технічних засобів. Це обличчя країни, обличчя міста. Така поліція, усунувши злочинність в курортних районах, буде сприяти зростанню привабливості цих міст для туристів, збільшення інвестицій в туристичну галузь", - зазначив він.

Нові пам'ятники та вулиці

У минулому році так і не був обраний проект пам'ятника Героям Небесної Сотні, який мали встановити біля Одеської ОДА. Конкурс провели, наче й переможця обрали, проте з'ясувалося, що один з підписів на документах не дійсний – під час голосування замість члена комісії з вибору проекта-переможця голосувала людина, яка не має жодного стосунку до комісії, Ця ж людина поставила свій підпис на документі з результатами конкурсу. Згодом результати конкурсу скасували і призначили новий. Проте не відомо, чи вдасться встановити пам'ятник саме у 2018 році, чи буде перенесено його зведення ще далі.

Варто зауважити, що проект-переможець отримав купу критики від одеситів: люди не могли зрозуміти, що саме хотів сказати автор роботи своїм творінням і яке відношення списи мають до загиблих Героїв Небесної сотні.

Проект-переможець викликав обурення одеситів (Фото: Таймер)

Також в Одесі мають з'явитися нові вулиці. Відповідний проект рішення Одеської міськради вже опублікований на офіційному сайті муніципалітету. Так, у Суворовському районі міста має з'явитися вулиця Українська, а у Київському – провулки 3-й Проектуємий, Тюльпанний та Рівності, вулиці 2-га і 3-тя Лінія 4-ї станції Люстдорфської дороги.

Котовського таки з'єднають з Таїрова

Наприкінці минулого року ми підбивали підсумки роботи громадського транспорту в Одесі, а також розповідали про деякі зміни, які мають відбутися протягом 2018 року. Тому просто трохи пригадаємо, що влада обіцяє одеситам.

Тривале будівництво трамвайного шляху, який має з'єднати північний район міста з південним триває вже не один рік. Міська влада обіцяла запустити трамвай між селищем Котовського і Таїрова ще минулого року, проте через різні негаразди це так і не було зроблено. У році, що настав, роботи обіцяють таки завершити і маршрут запустити. Проте навіть приблизні терміни закінчення будівництва не називаються.

На Преображенській тривають роботи з ремонту трамвайної колії (Фото: Depo.Одеса)

Очікує Одеса і на тролейбуси з Білорусі, які були закуплені у рамках програми Європейського банку розвитку та реконструкції. Крім того, наприкінці минулого року стало відомо, що місто таки отримає 30 турецьких автобусів, які пообіцяв мер Стамбулу. Після того, як у цьому місті змінилося керівництво, питання на тривалий час загальмувалося. Проте під час відрядження мера Одеси Геннадія Труханова до Стамбулу стало відомо, що автобуси, найпізніше – влітку, повинні надійти до нашого міста. Правда, як їх будуть використовувати, поки не відомо. В одеській мерії збиралися організувати підвіз працівників "євромерії", що на Косівській, 2, автобусами і припускалося, що для цього будуть використовувати саме турецький транспорт.

Є і не втішні транспортні обіцянки, а саме підвищення вартості проїзду в автобусних маршрутах до 7 гривень. Правда, про саму якість перевезень автотранспортом не йдеться: це будуть ті самі "Богдани" та "Еталони".

Це – лише деякі з планів, які збирається реалізувати влада у нинішньому році в Одесі. Також варто зазначити, що до кінця ще не реалізовані усі проекти Громадського бюджету – 2017 – деякі з них, як згаданий "Казковий ставок", планують закінчити у цьому році. Окрім того, у місті повинні взятися за втілення в життя проектів 2018 року.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme