Результатом дій рейдерів може стати обвалення схилів в Одесі

Схилам на 13 станції Фонтану загрожує руйнування 

Результатом дій рейдерів може стати обва…

Повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на Одеський паблік. 

П'ятий апеляційний адміністративний суд 17 грудня залишив в силі ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 по справі №420 / 6907/20, якою було заборонено будівництво підпірної стіни на 13-й станції Фонтану. Будівельні роботи зупинені до вступу в законну силу судового рішення за позовом пенсіонерки Черній Ольги Георгіївни про визнання протиправними та скасування рішення, містобудівних умов і обмежень.

Фінансування будівництва підпірної стіни здійснює ДП "Інтергал-Буд" ТОВ "Фірма" Інтергал". Будівництво ведеться на підставі інвестиційного договору, укладеного з Управлінням інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя Одеської міської ради. Представники компанії позов пенсіонерки називають класичною рейдерською схемою. Оскільки будівництво підпірної стіни не має ніякого відношення до забудови сусідньої земельної ділянки на 13 станції Фонтану.

"Будівництво підпірної стіни проводиться на замовлення Одеської міської ради на підставі окремого дозволу на будівництво за межами земельної ділянки, що належить на праві власності ДП "Інтергал-Буд" ТОВ "Фірма "Інтергал", – пояснює керівник юридичного департаменту групи компаній "Інтергал Буд"  Євген Єрмоленко.
 
Пенсіонерка Черній обґрунтовує свій позов тим, що забудова нібито порушує її конституційне право на "безпечне життя в екологічному середовищі". Через це вона просить суд скасувати дозвіл на будівництво підпірної стіни.
 
"Право на "безпечне життя в екологічному середовищі" зараз дуже популярний юридичний виверт, який за вуха можна притягнути до чого завгодно. З таким же успіхом пані Черній могла б зупинити польоти літаків з аеропорту Одеси, роботу порту або пересування громадського транспорту. Це теж може порушувати її "екологічні права". Наскільки нам відомо, ніякого прямого відношення до схилів на 13 станції Фонтану пенсіонерка не має", – вважає Євген Єрмоленко.
 
Характерно, що позов Черній супроводжується потужною юридичної та інформаційною підтримкою. Сама позивач на суд не приходить – замість неї приходять адвокати. На дорогих авто прибуває група інформаційного тиску на суд, що складається з декількох десятків "професійних активістів" з плакатами й журналістів.
 
Всі ці дії, зазначає юрист компанії, мають ознаки рейдерської схеми. Абсурд ситуації в тому, що нібито з метою захисту "екологічних прав" блокується будівництво некомерційного об'єкта, а берегозахисної споруди, необхідність в будівництві якої виникла через аварійну ситуацію на схилах в районі 13 станції Великого Фонтану. При цьому, в компанії "Інтергал-Буд" підкреслюють, що аварійний стан схилів було зафіксовано комісією до складу якої входили геодезисти, інженери-геологи, наукові співробітники Інституту фундаментальних і прикладних досліджень ОНМУ, ще задовго до того, як у ДП "Інтергал-Буд" ТОВ Фірма "Інтергал" виникли містобудівні наміри щодо забудови сусідньої земельної ділянки. І саме тоді, коли на земельній ділянці, який межує з будівництвом підпірної стіни, були розпочаті будівельні роботи, ініціюється надуманий позов. Сам факт, що незавершене будівництво може нести загрозу життю одеситів, при цьому, не цікавить "борця за власні екологічні права".
 
"Йдучи на поводу у фактично рейдерів, суд ставить під загрозу безпеку жителів Одеси. Проєкт підпірної стіни реалізований на 60 відсотків і в силу тимчасової заборони на проведення робіт порушується технологічний процес будівництва. Схил надійно не закріплений – не виключені непрогнозовані процеси активізації небезпечних інженерно-геологічних процесів в наслідок мінливих погодних умов, а саме, деформації поверхні схилів, збільшення вологості ґрунтів схилів і порушення системи водовідведення. Комунальне підприємство Управління інженерного захисту, розуміючи всю складність ситуації, рекомендувала негайно оскаржувати заборону на будівництво не бажаючи нести відповідальність за його зупинку. Це ж все одно, що суд зупинив би роботи з ліквідації прориву каналізаційної труби", –  вважає Євген Єрмоленко.
 
Компанія "Інтергал Буд" заявляє, що не може нести відповідальність за збереження схилів, коли заблоковані роботи по їх зміцненню. У компанії відзначають, що в ситуацію має втрутитися керівництво Одеси. Дії рейдерів ставлять під загрозу безпеку жителів Одеси.

Нагадаємо, в Одесі на час суду призупинили будівництво апарт-комплексу "La mer".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme