Представники омбудсмена перевірили дитячий притулок в Одесі, вихованки якого заявляли про побиття

Монітори нанесли позаплановий візит до комунального закладу  "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Одеської ОДА"

Представники омбудсмена перевірили дитяч…

Моніторинг проводили регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Валентин Михайлов та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу омбудсмена.

Як зазначили у пресслужбі Уповноваженого, монітори вирішили перевірити дитячий заклад на основі повідомлень про порушення прав дітей, про які писали користувачі соцмереж.

"Під час моніторингу встановлено, що у закладі перебуває 47 дітей віком від п'яти до 17 років. Санітарно-побутові умови у дітей є задовільними. Діти відвідують школи, які розташовані поблизу. Вони забезпечені необхідним канцприладдям. При тому підручників у кімнатах дітей не зафіксовано, виконання дітьми домашніх завдань також. Таким чином, дотримання права на освіту та на всебічний розвиток є обмеженим", – зазначили у пресслужбі.

Також монітори заявили, що діти мають власний одяг та вільно користуються мобільними телефонами. А на стінах закладу є інформаційні матеріали щодо безпечної поведінки, прав дітей, гарячих ліній. "Таким чином діти мають достатні можливості дізнатися необхідну інформацію або повідомити про порушення їхніх прав", – вважають в омбудсмена.

Монітори звернули увагу на те, що харчування дітей варто покращити, бо фінансування, яке виділяється на харчі, не дає можливості забезпечити повноцінний раціон. 

"Заклад має у штаті двох психологів, які намагаються працювати з кожною дитиною індивідуально. Але закладу бракує методичних матеріалів та базових програм, на підставі яких могла б здійснюватися соціальна реабілітація відповідно до профілю закладу", – відзначили монітори. Під час перевірки були виявлені факти необґрунтованої передачі дітей до притулку правоохоронцями. Монітори вважають, що останні не прводять повноцінну роботу із родинами та соцслужбами. "Взаємодія ЦСПРД із соціальними службами документально не підтверджена", – кажуть в омбудсмена.

Моніторинг також виявив лакуни у законодавстві, які не дозволяють надавати вихованцям необхідну спеціальну медичну допомогу у випадках виявленої алко- або наркозалежності.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями в омбудсмена обіцяють надіслати голові Одеської ОДА.

Нагадаємо, нещодавно з дитячого притулку, який перевірили монітори, втекли три дівчини. Згодом втікачок знайшли і вони розповіли журналістам про знущання, які їм доводиться терпіти у притулку. Пізніше одна з дівчат звинуватила громадського діяча, у якого дівчата провели ніч, у зґвалтуванні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook