ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Поки російські кораблі стирчать біля Сирії, до Одеси прямує американський есмінець

За останні два тижні з Чорного моря в Середземне, до берегів Сирії, пішло багато російських кораблів
Depo.
5 жовтня 2015 16:37
ФОТО: depo.ua
Поки російські кораблі стирчать біля Сирії, до Одеси прямує американський есмінець
Поки російські кораблі стирчать біля Сирії, до Одеси прямує американський есмінець

Причали військово-морської бази в Севастополі спорожніли - практично всі боєздатні кораблі окупаційного чорноморського флоту Росії вийшли в море, пише Depo.Одеса з посиланням на "Думская.net".

Причину і напрямок такого "результату" пояснює зведення перетину бойовими кораблями протоки Босфор.

Як з'ясувалося, за останні два тижні з Чорного моря в Середземне, до берегів Сирії, пішли ракетний крейсер "Москва", ракетний катер Р-109, сторожові кораблі "Ладний"  і "Тямущий", допоміжні судна КІЛ-158 і "Донузлав". Великі десантні кораблі "Новочеркаськ", "Азов", "Микола Фільченков", "Саратов", "Цезар Куніков", "Олександр Отраківський" минулого місяця зробили кілька ходок в Середземне море і назад, частина з них зараз перебуває в море.

Тим часом до українських берегів з дружнім візитом направляється бойовий корабель ВМС США - ракетний есмінець "Портер" (DDG-78). Цей бойовий корабель класу "Ерлі Берк" - брат-близнюк есмінця "Дональд Кук", який брав участь у навчаннях "Сі бриз - 2015". Основне озброєння есмінця - 90 ракетних пускових установок, в яких можуть знаходитися зенітні і протичовнові ракети, а також крилаті ракети "Томагавк". Управління озброєнням корабля здійснює система "Іджіс".

У 2013 році корабель був модернізований, тепер він здатний нести ракети SM-3, призначені для боротьби з балістичними ракетами і супутниками на навколоземній орбіті.

Есмінець названий на честь знаменитої американської династії морських офіцерів, зокрема коммандера (капітан другого рангу) Девіда Портера і його сина, адмірала Девіда Діксона Портера.

Візит бойового корабля ВМС США до Одеси відбудеться на цьому тижні.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.