Якими найвидатнішими пам'ятками історії прикрасили Одещину війни минулого
Одещина славиться тим, що на її території знаходяться три фортеці, про які знає увесь світ
- Одеса
-
31 січня 2016 17:00
Місцевість, де зараз розташована Одеська область, була заселена ще в глибоку давнину. Широко відомі колонії стародавніх греків по всьому чорноморському узбережжю, і майбутня Одеса не стала винятком.
Одещина славиться тим, що на її території знаходяться три фортеці, про які знає увесь світ. Depo.Одеса хоче розповісти про ці історичні пам'ятки Одещини, які тепер мають лише туристичне значення.
Аккерманська фортеця (м. Білгород-Дністровський)
Найдавнішою фортецею в Україні вважається Аккерманська фортеця, яка розташована в місті Білгород-Дністровському. Вона була побудована ще в ХІІІ сторіччі і мала функцію прикордонної фортеці в межах імперії турків-османів. Місце розташування фортеці є дуже комфортним, про це відзначили ще стародавні греки, побудувавши на цьому місці місто, відоме усім як – Тіра. Місто греків не один раз було зруйноване, але воно щоразу відбудовувалось.
У ХІІІ сторіччі, після того, як турки-османи завоювали Малу Азію і почали свій похід у Європу, вони захопили фортецю, яку на місці стародавнього міста Тіра збудував золотоординський хан Берке.
Фортеця мала дуже вигідне місцерозташування - як раз у місці, де води Дністра переходили у море. Якщо ворог хотів увійти в Дністер чи вийти у море, йому треба було проходити біля стін фортеці.
Під владою Туреччини Аккерман знаходився більше ніж 300 років. Ця фортеця захоплювалась у Оманської імперії і козаками, і російськими військами, але кожен раз, через деякий час поверталась під владу турків. Аж на початку 19 сторіччя вона остаточно перейшла під владу Російської імперії, а потім і України.
На даний час Акерманська фортеця - це пам'ятка історії та містобудування, і вона є однією з найбільш збережених на території України. Своїми розмірами вона перевершує всі подібні фортифікаційні споруди країни, охоплюючи площу до 9 га.
Ізмаїльська фортеця (м. Ізмаїл)
Друга фортеця, розташована на території Одещини, – це Ізмаїльська фортеця. Вона була збудована турками, але до наших днів стіни фортеці не дожили, тому що, після програшу Російської імперії у Кримській війні 1853 – 1856 років, згідно договору, стіни були зруйновані.
Фортеця Ені-Дунья (м. Одеса)
Більше ніж 200 років тому на території нинішнього одеського парку ім. Шевченка розташовувалася турецька фортеця Хаджибей.
Хаджибейская фортеця - одна з найстаріших і таємничих фортифікаційних споруд Одещини. З аркади Одеської фортеці відкриваються приголомшливий мальовничий пейзаж з видом на гавані морського порту. Живим свідченням існування цієї фортеці на сьогодні є Карантинна стіна.
Ще одна назва цієї фортеці - Ені-Дунья. На крутому березі затоки височіла невелика фортеця, навколо неї вибудована висока захисна стіна з круглими баштами з боків. Посередині стіни з боку моря знаходився широкий прямокутник головної вежі, арка воріт і конусоподібна дах.
Ця фортеця брала участь в багатьох битвах за сіль, яку добували в лиманах і захищала нинішню Одещину від нападу зі сторони моря.
Наприкінці XVIII століття російські війська захопили фортецю. Як турецька фортеця Хаджибей припинила своє існування через те, що була повністю зруйнована.
Але з руйнуванням фортеці російсько-турецька війна не зупинилася, і за наказом Катерини II на березі Хаджибейської затоки в 1793 році почалося будівництво нової фортеці для захисту узбережжя і контролю морських підступів до порту. Будівництвом керував граф Олександр Суворов. Фортеця мала 5 бастіонів і 120 знарядь. По всьому периметру вона була обнесена валами і ровами. Гарнізон фортеці складався з 2 тисяч солдатів і офіцерів.
На сьогоднішній час фортеці мають лише історичну цінність і нагадують людям про часи безперервних війн та протистоянь Османської та Російської імперій.
Багато хто з мешканців та гостей цих місць кажуть, що на території фортець гуляє багато привидів, адже ці потойбічні істоти люблять старі покинуті будівлі, але щоб це перевірити та відчути дух віків треба там побувати самому.
Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:56Непридатність до служби за гроші: В Одесі затримали керівника молодіжної ГО
- 10:35Схеми в Одеській обласній МСЕК: Суд відправив організатора під варту із можливістю вийти під заставу у 10 млн грн
- 21:29Норвегія виділить 119 млн євро для українських F-16 ФОТО
- 21:01Вечірня ракетна атака на Одещину: Перші подробиці
- 18:30У широкий прокат виходить стрічка "ОЧІ: ЛЕГЕНДА КАРПАТ", натхненна Україною (ТРЕЙЛЕР) ФОТО Відео
- 17:32росіяни вгатили ракетами по Одесі: на узбережжі загинув літній чоловік
- 11:38В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у листопаді
- 10:38В Інституті демографії підрахували кількість українців, які залишилися у державі
- 11:10 Статки голів МСЕК "зашкалюють": Де живуть і працюють мільйонери "від медицини"
- 10:16 Сили ППО збили 41 російський дрон, ще 32 - локаційно втрачені
- 23:35 Зеленський анонсував тисячу гривень кожному українцю Відео
- 10:50 Окупанти атакували Україну ударними дронами: Левова частка дісталася Київщині та Одещині
- 20:44З тавмами голови та тіла доправили в реанімацію: В Одесі батько побив 2,5 місячну дитину
- 08:59 Повітряні сили збили 40 із 50 ворожих дронів в ніч на 24 жовтня. Бойова робота триває
- 23:59Україна збирає перший урожай бавовни
- 22:08Житель Одещини намагався підкупити прикордонників ФОТО
- 09:18 Повітряні сили, відбиваючи атаку противника, знищили 57 ворожих безпілотників
- 22:02 Що прийде на заміну МСЕК
- 13:22В Одесі правоохоронці інсценували вбивство громадського діяча, якого "замовили" російські спецслужби ФОТО