Після випадку з ботулізмом одеськи медики надали п'ять рекомендацій, як не захворіти

Після того, як минулого тижня до одеської інфекційної лікарні госпіталізовали жителя Овідіопольського району з ботулізмом, медики надали кілька рекомендацій з профілактики небезпечної кишкової інфекції
 

Як повідомляє Depo.Одеса із посиланням на офіційний сайт міста, хворому ввели протиботулінічну сироватку, сам чоловік пов'язує захворювання із вживанням в'яленої риби.

Медики нагадали, що ботулізм викликає ураження нервової системи і має високу летальність. Особливий ризик пов'язаний із вживанням консервів домашнього приготування, в'яленої, копченої, солоної риби, особливо з нутрощами.

Першими симптомами ботулізму є зорові розлади - погіршення зору, двоїння об'єктів, можливий розвиток блювоти, зазвичай без підвищення температури і розладу шлунку. Через кілька днів починається порушення дихання та інша важка симптоматика. У таких випадках порятунок життя людини багато в чому залежить від того, наскільки швидко буде введений антитоксин.

Одеські медики дають такі рекомендації з профілактики ботулізму:

1. Не купуйте в місцях стихійної торгівлі домашні консерви, солоні і копчені м'ясні продукти, сушену, в'ялену і солону рибу.

2. При самостійному консервуванні на всіх етапах дотримуйтесь правил гігієни, ретельно промивайте продукти і використовуйте щітку, якщо їх поверхня забруднена землею. Для консервування можна використовувати тільки свіжі фрукти і овочі.

3. Паличку ботулізму і її спори можна знищити тільки при автоклавуванні, кип'ятіння її не вбиває. Закатування консервів у герметичні банки в домашніх умовах можна проводити тільки при використанні автоклава, інакше всі, хто їстимуть ці консерви, наражаються на небезпеку. Без автоклавування можна маринувати або солити гриби і овочі, які будуть зберігатися у відкритому посуді із забезпеченням доступу повітря.

4. Якщо на закатаних банках "здулися" кришки, то такі заготовки їсти не можна - їх слід знищити. Категорично заборонено кип'ятити вміст бомбажної банки і вживати в їжу.

5. Діти особливо чутливі до ботулінічного токсину, тому їм не рекомендовано давати консервовані в домашніх умовах продукти.

Нагадаємо, на Одещині до лікарні шпиталізували хворого на ботулізм.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme