ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пам'ятник Катерині Другій в Одесі знов викликав суперечки

Одеські активісти бажають знесення пам'ятника Катерині Другій
Depo.
21 серпня 2015 17:02
ФОТО: depo.ua
Пам
Пам'ятник Катерині Другій в Одесі знов викликав суперечки

Пам'ятник Катерині Другій в Одесі було встановлено 6 травня 1900 року. До пам'ятнику Катерині на площі стояв монумент легендарним потьомкінцям. У 2007 році пам'ятник Катерині реставрували і встановили на Катеринінській площі, пише Depo.Одеса з посиланням на "Український погляд".

Нині пристрасті довкола монументу імператриці розгорілися з новою силою. Активісти асоціації козацьких співтовариств "Січ" звернулися з позовом до Верховного суду України з приводу скасування постанови Одеської міськради і реконструкції пам'ятника на Катеринінській площі. Верховний адмінсуд Уераїни, в свою чергу, вирішив, що Приморський суд Одеси недостатньо обґрунтував перенесення пам'ятника морякам броненосця "Князь Потьомкін Таврійський" на нове місце. А остільки пам'ятник є цінністю державного значення, то це питання має вирішувати Міністерство культури України.

Українські патріоти створили громадянське об'єднання "Одесі - 600", яке влаштувало вже чимало заходів. А на 2 вересня губернатор Михаїло Саакашвілі готує грандіозне святкування не 221-річчя, а 600-річчя Одеси.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.