Опалювальний сезон на Одещині: Теплодар - під ударом, а Шкодова гора - з газом

Незважаючи на те, що в Одесі триває напрочуд довге та тепле бабине літо, з понеділка, 22 жовтня, міська влада розпочала черговий опалювальний сезон

Опалювальний сезон на Одещині: Теплодар…

Рішення про початок опалювального сезону у мерії пов'язують з очікуваним зниженням температури повітря та погіршенням погодних умов в цілому. Чиновники запевняють, що в цьому році обійдуться без авралів. Проте початок опалювального сезону не означає, що вже днями в квартирах одеситів батареї стануть теплими. Спочатку буде поступове підключення соціальних закладів: шкіл, садочків, лікарень тощо. Коли саме у домівки одеситів та жителів Одеської області прийде тепло, розбиралося Depo.Одеса.

Власне, 22 жовтня, за словами заступника директора департаменту міського господарства Сергія Агуци, працівники компанії "Одесагаз" почали знімати пломби зі 144 одеських котелень. "Цей процес забере чотири-п'ять днів, після чого ми почнемо відпускати теплоносій у заклади соцкультпобуту. Що ж до житлових будинків, то до них теплоносій подадуть тоді, коли середньодобова температура протягом трьох днів буде нижчою за 8 градусів тепла", - заявив чиновник.

Загалом, за його словами, зі 140 котелень, які перебувають на балансі КП "Теплопостачання міста Одеси" ("ТМО"), підготовлені до роботи в зимовий період всі. Також готові до зими чотири котельні, які перебувають на обслуговуванні підприємств.

Слід зазначити, що цього року в мерії не очікують труднощів із традиційно проблемними районами центра Одеси та Шкодовою горою. Сергій Агуца зауважив, що Одеська ТЕЦ повністю готова до опалювального сезону – з 1 жовтня почали подачу хімічно підготовленої води замість жорсткої, цей процес планують закінчити до 26 жовтня. Днями підприємство отримає газові номінації, адже потрібні для цього гроші практично в повному обсязі перераховані на рахунки НАК "Нафтогаз". В КП "ТМО" також готові до сезону. "Всі необхідні договори підписані, газові номінації отримані, зараз йдуть пуско-підготовчі роботи за графіком, погодженим із "Одесагаз"", - заявив головний інженер підприємства Олександр Михайлов.

Від котельні незалежні

Не залишиться без тепла і мікрорайон Шкодова гора. "На сьогоднішній день у нас діє договір на відпуск теплової енергії з котельні Одеського нафтопереробного заводу. Тому для забезпечення своєчасного початку майбутнього опалювального сезону для мікрорайону Шкодова гора, в разі можливої затримки пуску обладнання двох нових споруджуваних котелень, жителі мікрорайону будуть отримувати теплоносій від котельні ОНПЗ. Перепідключення на нові котельні в такому випадку вже буде здійснено під час опалювального сезону", - заявив Сергій Агуца і додав, що будівництво модульних котелень планують завершити до 1 листопада.

Таким чином, вперше за останні роки чиновники близькі до того, щоб вчасно подати тепло в квартири одеситів. Проте не слід вважати, що все так добре, як здається. КП "ТМО" продовжує залишатися "чорною дірою" одеського бюджету. Станом на 16 жовтня борг підприємства перед "Нафтогазом" за природній газ складає 617,5 млн грн. Ще 411 мільйонів тепловики мають заплатити Одеській ТЕЦ за отриману теплоенергію. Якщо додати 90 мільйонів боргу за світло, то виходить астрономічна сума, гасити яку будуть з того ж бюджету. Так, на найближчу сесію планують винести проект рішення про виділення КП "Теплопостачання міста Одеси" 140 мільйонів гривень – ці гроші підуть на виплату зарплат та закупку теплоносія. Кошти депутати, безумовно, дадуть, а проблема залишиться – роками ані чиновники, ані депутати ніяк не вигадають, як вивести підприємство зі стану дотаційного монстра, що висмоктує всі соки з міського бюджету.

Також неясними залишаються перспективи анонсованої раніше передачі ТЕЦ у власність міста. Депутати на сесії дали принципову згоду "взяти", але держава не поспішає "давати". Крім того, досі незрозуміло, що буде далі: чи стане підприємство комунальним, чи його приватизують на користь "Одесаобленерго" (інші варіанти мало реальні). Чиновники мовчать і лише розповідають, що зі свого боку роблять все для зменшення тепловтрат, а саме перекладають теплотраси (вул. Мечникова, Пастера, Базарна, Ланжеронівська, Бочарова).

Загадковий Теплодар

А от в Одеській області опалювальний сезон вже стартував: станом на 15 жовтня рішення про початок прийняли у 12 районах, у восьми з яких (Окнянському, Миколаївському, Савранському, Іванівському, Захарівському, Кодимському, Березівському та Біляївському), власне, вже розпочали опалювальний сезон. За словами голови департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Антона Шалігайло, регіон в цілому готовий до масового підключення та подачі енергоносія. Виключення – традиційно проблемний Теплодар, де місцевий мер Михайло Жовнір вкотре провалив будівництво модульної котельні.

"Міський голова розповідав, що до кінця року побудує котельню. Це виглядало сумнівно з самого початку. Чому мешканці повинні щороку ставати заручниками ситуації? Для них важливо, аби у домівках було тепло", - заявив голова ОДА Максим Степанов. Зауважимо, що ще кілька тижнів тому Жовнір пообіцяв до кінця року таки добудувати котельню, а минулого тижня не явився на апаратну нараду та повідомив, що інвестор відмовився будувати та переніс будівництво на квітень 2019 року. Таким чином, ситуація у Теплодарі залишається вкрай складною та заплутаною, адже борги міста вже другий рік поспіль чомусь гасить таємничий інвестор. "Це якось ненормально виглядає, може, там вже і власності немає ніякої?" - запитав Максим Степанов та наказав контролювати ситуацію та доповідати йому щотижня. А поки що одеситам та жителям області лишається ще трохи почекати на тепло у домівках.

Фото на головній: clevertap.com

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme