Оксамитовий сезон-2020: Чим краща чи гірша Одещина за популярні закордонні курорти

Із запровадженням карантинних обмежень у всьому світі як ніколи гостро постало питання: де відпочивати. Схоже, оксамитовий сезон більшість українців вирішить проводити вдома

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Оксамитовий сезон-2020: Чим краща чи гір…

Попри частково відкриті кордони, чимало українців для оксамитового сезону, як і влітку, обирають вітчизняні курорти. Depo.Одеса вирішило порівняти оксамитовий відпочинок на Одещині з популярними закордонними напрямками: Туреччиною, Єгиптом, Чорногорією, Хорватією та Албанією. 

Погода: Де шукати "оксамитове" тепло

Оксамитове тепло в курортних країнах

Найдовший "оксамитовий сезон" – в Єгипті: він триває з вересня по листопад. У цей час море залишається теплим, а середня температура повітря складає близько 30 градусів. У листопаді тут стає трохи вітряно.

Одеський оксамитовий сезон за погодою подібний до Албанії, Чорногорії, Туреччини – найбільш комфортна температура тут у вересні. Теплі дні в цих країнах, так само як і в Одесі, стоять до середини жовтня. Купатися в жовтні теж ще можна – море прогрівається до 25 градусів, а повітря становить близько 30 градусів тепла. Наприкінці жовтня стає прохолодно й сезон закінчується.

Найкоротший оксамитовий сезон у Болгарії – він закінчується наприкінці вересня. Температура моря й повітря в цей час близько 23 градусів.

Житло в Одесі: Закордонні курорти дешевші 

На оксамитовий сезон ціни на проживання в Одесі все ще залишаються завищеними. До прикладу: стандартний двомісний номер у тризірковому готелі за день обійдеться у 2250 гривень. За тиждень такого задоволення доведеться віддати 15750 гривень. У турецькій Анталії в аналогічному готелі подібний номер можна зняти за 1293 гривні за добу, й за тиждень проживання віддати 9 тисяч. 

ціни на готель в Одесі

У Болгарії оксамитовий сезон частіше використовують для санаторного відпочинку, значну частину відпочивальників складають пенсіонери та любителі бюджетних подорожей. Тому в цей час в готелях можна знайти знижки. У курортній Варні вартість стандартного двомісного номера складе 1529 гривень за добу, й 10 тисяч за тиждень, що значно менше, ніж у літній період. 

В Албанії у жовтні знижується і температура, і вартість житла. Популярний курорт Дуррес в Албанії пропонує стандартний двомісний номер у тризірковому готелі за 1163 гривні за добу й 8 тисяч за тиждень. 

ціни на готель в Шарм-еш-Шейху

В Єгипті, на популярному курорті Шарм-ель-Шейх, ціни в оксамитовий сезон напрочуд низькі. Номер у тризірковому готелі в середньому можна зняти за 1000 гривень за добу й 7000 за тиждень. Але найдешевшою в списку виявилась Чорногорія – за 830 гривень в день й 5800 за тиждень можна зняти стандартний двомісний номер.

Харчування на відпочинку 2020: В Одесі можна суттєво заощадити  

Комплексні обіди в одесі під час відпочинку

Харчуватися в Одесі можна в мережах столових та ресторанах самообслуговування. Тут ціни на оксамитовий сезон не підвищують, а таких закладів в місті багато, і пропонують вони якісну їжу. Людина може отримати комплексний обід за 100 гривень. В інших курортних країнах сума на харчування вища на 20-30%. У Чорногорії, Албанії комплексний обід в аналогічних закладах коштуватиме 4-5 євро, тобто в середньому близько 150 гривень. В Єгипті та Туреччині, якщо немає путівки "все включено", то типова вартість комплексного обіду – близько 200 гривень.

Транспорт: Одещина – найдоступніша

Якщо говорити про доступність проїзду, то Одещина, звісно, виграє перед закордонними курортами. Доїхати чи долетіти до регіону значно простіше й дешевше, ніж в іншу курортну країну, хоча й не завжди швидше. 

Транспортна доступність – на сьогодні найбільша перевага внутрішнього туризму, позаяк внутрішні туристи можуть обирати транспорт на свій смак і гаманець. Із Києва до Одеси можна дістатись й потягом, й автобусом, й попутним автомобілем, витративши трохи більше часу, але заощадивши вдвічі, а то й втричі на вартості проїзду. 

Політ Київ-Анталія

Аби з Києва потрапити до турецької Анталії під час оксамитового сезону, доведеться витратити на політ економкласом чи лоукостом від 4500 гривень в один бік. Дорога відбере 5 годин часу. Проте за годину з Києва того ж дня можна долетіти до Одеси, витративши менш як 1000 гривень. 

До Єгипту з Києва літаком, якщо це не туристичний чартер, доведеться діставатися з пересадкою 6 годин, а ціни на рейс Київ – Шарм-ель-Шейх починаються від 17 275 гривень в обидва кінці.

Розваги: Цікаве знайдеться скрізь 

Акерманська фортеця на Одещині

У плані доступних розваг Одещина ніяк не відстає, хоча й сильно не відрізняється від інших туристичних міст. Аквапарки, боулінги, кав’ярні, клуби, музеї й багато іншого – в місті кожен знайде для себе відпочинок до душі. Ціни на різні забаганки теж найрізноманітніші. Для поціновувачів екскурсій є цікаві варіанти прогулянки історичним центром або ж одеськими двориками. Така забаганка коштуватиме 400 гривень з людини. З Одеси за 100 гривень в обидві сторони можна також доїхати до Білгород-Дністровського, де розташована відома Аккерманська фортеця. Вартість входу теж складе 100 гривень.  

Якщо відпочивати в Анталії або Аланьї (у тому числі на курортах Кемер, Белек, Чамьюва), варто поїхати на екскурсії в античне місто Фаселіс, відвідати Лікійської Міри. Середня ціна на подібні екскурсії в Туреччині – 235 TYR, тобто 886 гривень за нинішнім курсом. А з єгипетського Шарм-ель-Шейху в Каїр екскурсія коштуватиме 150 доларів, тобто 4200 гривень.

Єгипет, Каїр

Отже, оксамитовий відпочинок на Одещині обійдеться поціновувачам приблизно у 20000 грн за тиждень. Тут враховується комфортний швидкий переліт з Києва й назад, тижневе проживання у тризірковому готелі (з менш якісними умовами та більш високими цінами, ніж на згаданих закордонних курортах), відносно здорове і безпечне, проте одноразове харчування, й туристичні розваги, які включають дві екскурсії та поїздку за місто. 

Додати ще тисячі дві гривень – і можна обирати турецьку Анталію. За 22000 гривень на українських туристів чекає менш комфортний та більш дорогий переліт, дешевший, але якісніший за Одесу готель, харчування на рівні з одеським, проте вищий в ціні, й екскурсії. 

Для бажаючих подовжити оксамитовий сезон подорожжю в Єгипет сума витрат  наблизиться до 30 тисяч гривень через значну вартість перельоту.

Загалом, тим, хто вирішить обрати для оксамитового відпочинку згадані закордонні курорти, треба бути готовими викласти від 22 до 35 тисяч гривень. Тож поки Одещина залишається для українських поціновувачів лагідних осінніх сонця і моря більш вигідним курортним напрямком.    

Читайте також

Оксамитова Одещина: Куди поїхати на осінній відпочинок

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme