Одеський календар: Перший приватний ломбард відкрився в Одесі понад 130 років тому

Зараз ломбардами нікого не здивуєш, у багатьох вони викликають роздратування, адже нерідко використовуються для збуту краденого, проте так було не завжди

Одеський календар: Перший приватний ломб…
Такий вигляд мала будівля до перебудови

Понад 130 років тому, наприкінці 1886-го, в Одесі відкрився перший приватний ломбард. Містяни не тільки брали у нього позики під заставу власних речей, але й використовували як зручне місце для зберігання свого майна. Головою правління та розпорядником став В. Кірхнер. Варто зазначити, що держава не мала зовсім ніякої долі у цьому ломбарді.

На момент відкриття ломбарду його капітал складав 500 тисяч рублів, проте невдовзі зріс до 700 тисяч. Поступово установа розросталася та відкривала філіали по всьому місту. Головний офіс розташовувався за адресою вул. Поліцейська, 12, (нині Льоха Качинського, 12) у великому двоповерховому будинку Сікарда. Спочатку для ломбарду арендували приміщення будівлі, а згодом, у 1891 році, остаточно викупили її. 

Здебільшого відділення ломбарду розташовувалися у центрі Одеси, чотири з них були звичайними на Тираспольській, 26, Рішельєвській, 62, Преображенській, 16, Степовій, 44, а три – спеціалізовані. Так, на вул. Успенській, 22 були просторі склади для зберігання меблів; на Михайлівській, 29 можна було закласти автомобіль, екіпаж, велосипед, ножну швейну машину та інші великі речі; а на Дерибасівській, 14, брали у заставу коштовності – золото, срібло, дорогоцінні камені і годинники. 

Одесити мали змогу отримати позику на три місяці, а якщо хтось не зміг вчасно викупити свої речі, то просив про двомісячну відстрочку, і тільки потім майно пускалося "з молотка". Аукціони проводилися у головній конторі ломбарду.

Окрім видачі позичок, ломбард приймав на зберігання різні речі і працівники догладали за ними весь час.

Згодом ломбард так розрісся, що не вистачало місця, і тоді було вирішено побудувати спеціальну будівлю для нього. У 1904 році почалися роботи з перебудови будівлі на Поліцейській, 12. Автором проєкту став архітектор В. В. Прохаскою. Проте перебудова фактично закінчилася будівництвом нової будівлі. У 1905 році будівництво було завершене. 

Ось так ця будівля виглядає зараз.

Фото: archodessa.com

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"