Одеські науковці вирішили порахувати дельфінів

Український науковий центр екології моря почав підрахунок дельфінів, що мешкають у Чорному морі

Фото: Pavel Gol'din, Karina Vishnyakova

Про це повідомила представниця проекту EMBLAS-Plus, в рамках якого проводиться дослідження, Олена Марушевська, перадає кореспондент Depo.Одеса із посиланням на Pushkinska.net.

За її словами, експедитори встигли обстежити 350 км - від Одеси до дельти Дунаю. На цій ділянці вони зареєстрували 52 групи дельфінів. Найбільшу з них - приблизно 40 афалін - науковці виявили у дельті Дунаю. "Багато в групах було і дельфіняток: як афалін, так і білобочок, - що не може не радувати", - розповіла Олена Марушевська.

Багатьох дельфінів сфотографували "як на паспорт", щоб надалі відстежувати їхню міграцію і "сімейний стан". Зараз експедиція вирушає від Одеської затоки на схід.

Відзначимо, що у Чорному морі мешкають афаліни і дельфіни-білобочки. Перші досягають до 3,6 м в довжину. Їм приписують здатність до поведінкового наслідування людям, розуміння вказівних жестів і впізнавання себе в дзеркалі. Білобочки же славляться своєю швидкістю. Вважається, що це найшвидший вид дельфіна. Вони досягають 2,4 м в довжину.

Фото: Pavel Gol'din, Karina Vishnyakova

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса