Люди з плакатами та Труханов з українською: Як одеські депутати роздали звання, "портфелі" та мільйони

У середу, 6 червня, у сесійній залі Одесьої міськради зібралися депутати на чергове засідання

Люди з плакатами та Труханов з українськ…

Робота сесії розпочалася з привітань журналістів з професійним святом. Мер Одеси Геннадій Труханов вкотре намагався вести сесійне засідання державною мовою, проте його надовго не вистачило, і вже під час привітання журналістів він перейшов на звичну російську. Потім декілька разів знову повертався до української, але весь час розмовляти нею йому таки було заважко. Depo.Одеса слідкував за проведенням сесії та готовий поділитися найцікавішими моментами

Без даху над головою

До сесійної зали прийшла мешканка будинку №13, що у Книжковому провулку. Більше року люди не можуть добитися від місцевої влади будь-якого житла. Будинок майже у центрі Одеси неподалік відомого "Привозу" розвалюється на очах. У травні 2017-го у будівлі обвалилася внутрішня стіна. Люди і раніше приходили до сесійної зали, проте їхні благання про допомогу залишилися поза увагою чиновників. Ось і цього разу жінці не давали сказати слова.

Одеситка намагалася привернути до себе увагу депутатів, проте даремно / Фото: Depo.Одеса

Варто зауважити, що від округу, до якого належить аварійний будинок, до міської ради на останніх місцевих виборах не було обрано депутатів, позаяк на деяких округах є по два депутати. Загалом після виборів 2015 року у мерії вісім округів не представляє жоден депутат.

Додамо, що будинок був побудований ще наприкінці ХІХ сторіччя і з 2005 року вважається аварійним.

Будинок по Книжковому провулку, 13 / Фото: Єдиний центр звернень громадян

Де взяв кошти депутат-мільйонер

Друге питання, на яке одеситам ніхто не зміг відповісти у мерії, стосується доходів депутата, заступника голови фракції "Довіряй ділам" Олександра Матвєєва. Люди, що прийшли до сесійної зали з плакатами, поцікавилися, як він заробив свої мільйони та за який кошт живе. Адже в доходах у нього значаться копійчані відсотки, які він отримав від банківських внесків, а на рахунках у банках - мільйони.

Напевне, з цим питання їм варто звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції, може, там швидше знайдуть відповіді про статки депутата від промерської партії.

Один з департаментів став новоселом

Департамент міського господарства Одеської міськради змінює прописку: тепер він розташовуватиметься не у центрі міста на Успенській, а на вулиці Косівській, у будівлі так званої "євромерії". За старою адресою залишаються пустими 15 приміщень. Їхня доля поки не вирішена. Мер зауважив, що може їх продадуть з аукціону, проте обіцяв це зробити прозоро.

Назвали імена нових почесних громадян

Під час сесії також депутати проголосували про присвоєння звань Почесних громадян Одеси. Ними стали керівник будівельної компанії "Стікон" Леонід Крючков та лідер армянської громади Самвел Тигранян, власник "Нового ринку".

Леонід Крючков / Фото: odessamedia.net

Самвел Тигранян / Скрін: pushkinska.net

Перед голосуванням депутат Олег Етнарович зауважив, що Крючков та Тигранян зробили величезний внесок у розвиток міста, його економіки, культури та інших галузей, тому варті отримати такі почесні звання.

Зазначимо, що звання "Почесний громадянин міста Одеса" є вищим знаком вдячності жителів міста Одеси. Його присвоюють людям, що мають видатні заслуги і зробили великий особистий внесок у розвиток міста, його економіку, культуру, мистецтво, науку, охорону здоров'я, освіту, спорт і інші види діяльності.

Знак та стрічка Почесного громадянина Одеси / Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

Зазначимо, що Крючков майже 30 років керує будівельною компанією "Стікон". Окрім нового звання він є лауреатом Державної премії України в області архітектури, а також заслуженим будівельником України. Окрім того, новий Почесний громадянин Одеси нагороджений орденом "За заслуги" ІІ та ІІІ ступенів та Почесною грамотою президента України.

Тигранян очолює Одеську вірменську громаду з 2004 року. Він має орден "За заслуги" III ступеня", яким президент України нагородив його у 2009 році за значний особистий внесок у примноження багатонаціональної культурно-мистецької спадщини народів України, плідну творчу діяльність та сумлінну працю.

Бюджетні кошти зігріють душу тепловиків

В черговий раз депутати узгодили виділення коштів для комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси". Це питання викликало чимало суперечок у залі засідань. Деякі депутати були проти виділення коштів. Наприклад, "опоблоківець" Олександр Орлов зауважив, що кошти тепловикам виділяються дуже часто, проте номінації досі ніхто не прорахував, і керівництво КП діє як шантажисти, вимагаючи від мерії чергові кошти. Керівник департаменту міського господарства заявив, що якщо депутати не виділять кошти, то людям не буде чим платити зарплату.

Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

Проте у підсумку більшістю голосів депутати таки погодили чергові мільйони для комунальників: цього разу вони отримали 55 мільйонів гривень на виплату зарплати працівникам та 46,5 мільйонів на оплату боргів по лінії банку "Надра" перед приватною структурою "Південь Капітал". Нагадаємо, раніше мерія вже виділяла тепловикам 215 мільйонів гривень і скільки ще виділить - невідомо. Питання з роботою підприємства-банкрута та його статусом досі остаточно не вирішено.

Провальні програми міськради

Жваві дискусії також викликало обговорення цільових програм Одеської міськради. Зокрема, депутат Ганна Позднякова від фракції "Самопоміч" зазначила, що ціла низка важливих програм практично провалена. "Дивіться, програма номінування історичної частини міста на ЮНЕСКО виконана лише частково, освоєно 79 мільйонів з 216, - зауважила вона. – На реконструкцію зоопарку виділили 15 мільйонів, а освоїли нуль гривень, з 31 мільйону на вуличне освітлення освоєно 1,4 мільйони гривень. Навіщо ми вносимо в програми цифри, не підкріплені грошима?".

Депутатка Ганна Позднякова вміє ставити владі незручні питання / Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

В свою чергу віце-мер Петро Ряблоконь зауважив, що причини невиконання в основному пов'язані із провалом у підготовці проектної документації, але додав, що всі ці напрямки будуть профінансовані.

Проте депутати ухвалили сьогодні ще одну програму, яка теж має чимале значення і викликала дискусії. Йдеться про міську цільову програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, гепатитів та наркоманії в місті Одесі "Прискорена відповідь Одеса" ("Fast-Track Одеса") на 2018-2020 роки. На двох попередніх сесіях її так і не змогли прийняти. Депутат від фракції "Довіряй ділам" Ірина Куценко зазначила, що ця програма має фінансувати всі заходи, пов'язані з цими хворобами. Загалом у рамках програми передбачається витратити протягом трьох років майже 400 мільйонів гривень. Майже 298 мільйонів з необхідної суми будуть задіяні з дербюджету, місто виділить приблизно 66 мільйонів, а решту сподіваються отримати від різноманітних міжнародних фондів. Завдяки програмі збираються збільшити виявлення числа хворих, а тих, кому діагноз вже встановлений, будуть лікувати.

Однак дехто з депутатів вважає, що існують певні ризики, адже програму будуть реалізовувати громадські організації і кошти можуть піти не туди, куди планується. Так, депутат від "Самопомічі" Вадим Терещук вважає, що досвід громадської організації у три місяці не може говорити про те, що діячі впораються з задачами. Зазначимо, у програмі прописано, що громадська організація повинна мати досвід від трьох місяців, щоб подати заявку на участь у програмі. Після пропозиції депутатів внести поправки та збільшити термін досвіду до трьох років, програму таки було прийнято. Зазначимо, що перші підсумки роботи програми збираються підбити через півроку з моменту її запуску.

Чотири керівника Госпітальної ради

Декілька місяців тягнеться питання із створенням в Одесі Госпітальної ради. Політики ніяк не могли вирішити, кому ж довірити кермо. Спочатку були запропоновані чотири кандидатури, проте депутати почали сперечатися, що всі люди, які увійдуть до Госпітальної ради Одеси, є головними лікарями міських лікарень і можуть мати власний інтерес. У квітні двоє кандидатів взяли самовідвід, потім обговорювалися нові кандидатури. Врешті решт, на останній сесії депутати таки узгодили склад Госпітальної ради. До неї увійшли головний лікар міської лікарні №11 Микола Турчин, головний лікар міської клінічної лікарні №5 Алла Прохорова, головний лікар пологового будинку №1 Ірина Головатюк-Юзефпольська та головний лікар міської лікарні №1 Олег Атанасов.

Щоб зрозуміти, чому за портфелі у Госпітальній раді така війна, треба знати, що воно таке та навіщо. З утворенням в Україні гопітальних округів було вирішено утворити і госпітальні ради - орган, який не буде ухвалювати будь-які рішення, проте розроблятиме майбутнє лікарень в окрузі. Згідно з положенням про Госпітальну раду, вона має розробити проект п'ятирічного плану розвитку госпітального округу. А отже, визначити, які інвестиції потрібні для того, щоб вивести лікарні на сучасний рівень. Саме через те, що головні лікарі могли тягнути "ковдру" до своїє лікарні, не думаючи про інших, і виникли такі суперечки.

Сесія, котра почалася за декілька хвилин по десятій, майже о 14 закінчилася. Наприкінці мер поцікавився-таки, що робити з жінкою, котра всю сесію простояла з плакатом про округ, в якому немає депутата. Так, Геннадій Труханов таки звернув увагу на мешканку аварійного будинку у Книжковому провулку. Меру відповіли, що записали жінку до нього на прийом.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme