Відома одеська патрульна розповіла про стан речей у "реформованій" поліції

Поліцейська патрульної поліції Одеської області Зоя Мельник вирішила розповісти про те, як насправді працює одеська поліція та з чим доводиться миритися або навпаки боротися правоохоронцям

Як повідомляє Depo.Одеса про те, як працює поліція після проведення реформи, поліцейська Зоя Мельник написала на своїй сторінці у Facebook.

Розпочала вона з передисторії та описала події, які трапилися півтора роки тому. Тоді вона сподівалася, що ситуація у поліції змінеться на краще, проте цього не сталося. Півтора роки тому поліцейські, серед яких була Зоя, вилучали голодних та голих дітей зі "страшного смердючого кубла, з купою залежних, з калюжею крові п'яного суїцидника, по якому голими ногами бігали зовсім маленькі, голодні і голі діти". 

"Прибувши на виклик і виявивши трьох голодних дітей, яких мати кинула без їжі, води на наркозалежну подругу, яка годувала їх прокислими макаронами, я викликала на місце службу, ювенальну превенції, медиків (саме з ними відбувається вилучення дітей при загрозі життю та здоров'ю) і волонтерів, щоб нагодувати і одягнути дітей (Катю Ножевнікову). Звичайно, на все це потрібно якийсь час", - розповідає поліцейська. За її словами, процес вилучення дітей – дуже тривалий, бо потрібно дочекатися приїзду служби, у якої немає транспорту, ювенальних поліцейських, у яких також немає транспорту. Потім складається по три акти на кожну дитину. Поки Зоя чекала службу та ювеналів, їй почали телефонувати командири та вимагати якнайшвидше закінчити завдання, оскільки викликів багато, а працювати нікому. 

"Викликів дійсно було багато, але, по-перше, приймаю рішення закінчити виклик чи ні на місці я, оскільки саме я бачу те, що відбувається і несу за нього відповідальність, що я і відповіла командирам. А ще відповіла щоб вони подивилися, чи немає у них вільних екіпажів, які в цей час, поки на районі купа викликів, стоять під знаком і к̶о̶с̶я̶т̶ ̶к̶а̶п̶у̶с̶т̶у̶ вже кілька годин, не відпрацювавши жодного виклику", - продовжує розповідь Мельник. Вона зазначила, що ієрархія у поліції побудована приблизно за принципом: "Я начальник – ти дурень". За її словами, абсолютна більшість командирів страждають самодурством і дуже сильно ображаються, коли їм починають суперечити. Їй багато телефонували, заважали працювати і потім доповіли комбату, якого тільки призначили після зміни керівництва. Начальник по-своєму спрйняв непокору поліцейської та наступного дня поставив її закривати та відкривати шлагбаум на базу. На це місце раніше ставили або "зальотчиків", або тих, хто слабо працював, не надто знав і не хотів вчити закони, мав проблеми зі спілкуванням з громадянами, не вмів водити автомобіль тощо. "У мене відібрали автомобіль, віддали тим, хто вміє робити мовчки плани, а не суперечить мудрим керівникам", - додала вона.

Зоя зізналася, що того дня вона зрозуміла, що її служба "деградує і стає абсолютно безглуздою – коли плани і постанови важливіше життя і здоров'я дітей". 

Вона навела ще декілька прикладів того, що сталося протягом її служби. Її лаяли за те, що вона пише на своїй сторінці у Facebook, вимагали видаляти дописи, через неї допитували її колег. Після тривалої бесіди з керівництвом, Мельник залишили на роботі, і вона спокійно працювала, виїжджаючі на виклики з дітьми та конфлікти у родинах. Проте працювати все одно було складніше. "Справа в тому, що екіпажів, які не працювали і не їздили зовсім на виклики, ставало все більше. Відповідно тих, хто їздив, все менше. І з них теж вимагали показники. Мало не знімали людей зі зміни більше 14 годин, поки не спіймали п'яного за кермом.
Якщо раніше на район було 10 автомобілів і їх іноді не вистачало, особливо влітку, то зараз лише один або два на виклики їздять, звичаной, виклики накопичуються, як сніжний ком", –  ділиться проблемами у поліції Мельник. За її словами, вона неодноразово бачила скарги на те, що автомобілі не прибували на виклик, проте на них, схоже, ніхто не реагував.

"Люди все більше і більше скаржилися на поліцію. Доходило до маразму і до абсурду, я приїжджала на виклики які висіли по три-чотири години, вислуховувала багато гидот, прокльонів у сторону поліції. Через якийсь час, не давши навіть доопрацювати і довести до суду напрацьовані матеріали, мене знову відправили в піший і охороняти кораблі НАТО в Одеському порту. Втім, як і всіх, хто не виконував плани або не збирав "візитки"", – розповідає вона. За її словами, відомих "візіточніков" ніколи ніхто не чіпав, у них завжди були нові автівки, а тим, хто не бажав підкорятися "системі", створювали нестерпні умови для роботи. "Наприклад мене в пішому патрулі тримали понад 14 годин на морвокзалі, на протязі. Я брала з собою в піший патруль особистий автомобіль, щоб було де погрітися вночі. Але нас перевіряли мало не кожну годину, коли ми ховалися і відпочивали, знімали на відео. Відкривали служебки з будь-якого приводу і без приводу", – продовжує Зоя розповідь.

Коли Мельник почала публічно писати про те, що відбувається всередині поліції, їй намагалися влаштувати провокації якісь активісти. Їй погрожували, погрожували її дитині.

Врешті решт Зоя Мельник написала заяву до управління внутрішньої безпеки.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme