ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Труханов без думок: Чому одеська верхівка в соцмережах така "мертва"

Соціальні мережі у сучасному житті українців посідають чимале місце, проте багато хто з одеських чиновників, вочевидь, про це навіть не здогадується

Depo.
12 жовтня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Сторінка політика чи чиновника – це досить потужний майданчик для піару. Який це піар дізнавалися журналісти Depo.Одеса.

Деякі високопоставлені чиновники Одеської міськради навіть не мають сторінок у соціальних мережах. А з тих, хто має, мало хто "постить" власні думки. Дописи за чиновників пишуть зазвичай прес-секретарі, часто використовуючи інформацію з офіційних джерел.

Мер Труханов не йде на діалог

У мера Одеси Геннадія Труханова у Facebook зареєстрована офіційна сторінка та профіль, окрім того, є сторінка в Instagram. Проте жодний з майданчиків міський голова не веде, за нього це робить прес-служба. Це видно з того, які публікації з'являються на його сторінках.

Жодної власної думки, жодної сімейної світлини на офіційній сторінці мера немає, проте повно передруку публікацій з офіційного сайту міськради: Труханов з вчителями, Труханов у трамвайному депо… Навряд таких новин чекають від мера всі 27 тисяч підписників сторінки.

На іншій сторінці, яка зареєстрована як профіль людини, у Труханова дописів не так багато: вітання зі святами, стандартні та пафосні, які чиновники люблять промовляти з трибун перед громадськістю. Інколи трапляються співчуття через смерть якоїсь відомої людини. А з найцікавішого – відео того, як мер Одеси тренується з тайбоксерами.

Що стосується сторінки в Instagram, на яку підписані понад 11,5 тисяч користувачів соцмережі, то тут також здебільшого розміщені світлини з публічних заходів, в яких брав участь Труханов. І, як у Facebook, ніякого діалогу з народом.

Дань памяти. Небесная сотня. #odessa #ukraine

Публикация от Геннадий Труханов (@truhanov_official) Фев 20 2017 в 3:42 PST

Проте є і декілька, як то кажуть, особистих фото, наприклад, ось це, опубліковане на початку серпня поточного року.

#одесса #черноеморе #рассветнаморе #лето2017 #odessa #ukraine

Публикация от Геннадий Труханов (@truhanov_official) Авг 7 2017 в 9:26 PDT

Або сімейне фото з відкриття Одеського кінофестивалю у липні поточного року.

8th Odesa International Film Festival

Публикация от Геннадий Труханов (@truhanov_official) Июл 14 2017 в 10:25 PDT

Одесити, які підписані на сторінки мера, задають йому в коментарях питання, проте відповідей на них не отримують. Принаймні, публічно.

Для порівняння: на відміну від одеського мера, міські голови деяких обласних центрів України висловлюють на сторінках у соцмережах власні думки, хоча, звісно ж, не обходяться і без піарних постів про свої досягнення. Наприклад, регулярно це робить голова міськради Дніпра Борис Філатов, якого читають понад 47 тисяч користувачів Facebook. Різноманітні рішення міскради він нерідко супроводжує іронічними дописами.

Заступники не беруть приклад з мера

На відміну від свого "боса" деякі заступники міського голови у соціальних мережах, схоже, офіційно не присутні. Depo.Одеса не зміг знайти жодної сторінки у першого заступника очільника міста Анатолія Орловського та віце-мера Олеся Янчука. Навіть якщо у цих чиновників десь і є акаунт, його навряд чи зможуть знайти звичайні користувачі соцмережі.

З усіх заступників мера Одеси найбільш активна у Facebook сторінка Андрія Котляра, на якій, як і на сторінці мера, більша частина дописів – офіційна інформація прес-служби міськради. Правда, іноді на його сторінці новини з'являються до того, як опубліковуються на сайті мерії.

Є у Котляра і профіль у Facebook, де він інколи ділиться своїми думками і навіть відповідає у коментарях користувачам соцмережі.

У іншого засупника, Павла Вугельмана, у Facebook є "мертва" група, в яку додавалися дописи, ще як він був депутатом Одеської міськради. Проте з 21 жовтня 2015 року у спільноті тихо, як у склепі. В той же час, в нього й активна сторінка, на якій іноді з'являються дописи, наприклад, посилання на матеріали на сайтах про заходи, в яких він брав участь, або різноманітні анонси. Останній допис, який відкритий не для друзів чиновника, а для всіх охочих, датований 4 липня. Це репост відео про Одесу, опубліковане на одному з всеукраїнських сайтів новин.

Що стосується сторінки віце-мера Петра Рябоконя, то на ній він давно не робив ніяких дописів. До нього у Facebook звертаються одесити з різними скаргами та пропозиціями. Проте невідомо, чи читає він їх. Останній пост, який зробив Рябоконь, датується 27 липня поточного року.

Фото на головній: Слово

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса