Одеська кіностудія отримає кошти від Держкіно на три нових фільма

Одразу три кінопроекти Одеської кіностудії стали переможцями Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно

У четвер, 8 серпня, під час відкритого засідання Ради з державної підтримки, було ухвалене рішення про затвердження кінопроектів-переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу Одеської кіностудії.

У цьому відборі Одеська кіностудія стала лідером по кількості та сумі підтриманих кінопроектів в Україні.

Одним із переможців став повнометражний фільм "Тепер я турок, не козак", який зніматиметься за сценарієм Євгена Мітько. Режисер-постановник картини – Віллен Новак; продюсер- Андрій Осіпов; оператор-постановник – Данил Дедков; художник-постановник – Валентин Гідулянов; композитор – Володимир Губа.

Другим переможцем став болгарсько-український проект, "Край ріки" за сценарієм Маріна Дам’янова та Васила Баркова. Варто зауважити, що Барков також є режисером-постановником фільма та одним із продюсерів, другий продюсер –  Андрій Осіпов.

Третім переможцем став фільм "Режиссер" за сценарієм Костянтина Коновалова та Сергія Тримбача. Режисер-постановник картини – Костянтин Коновалов; продюсери – Андрій Осіпов, Володимир Філіппов; оператор-постановник – Володимир Гуєвський

"Унікальність цих трьох проектів в тому, що кожен з них є підсумком великого досвіду минулих років, що базується на трьох стовпах: піднятті актуальних та важливих тем, міжнародній співпраці та відтворенні хронології історичних подій", – каже керівник правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов.

Також Осіпов трохи розповів про фільми-переможці. "Почнемо з проекту "Тепер я турок, не козак", від легендарних творців Одеської кіностудії Новака та Гідулянова. В ньому розповідається про окупацію Маріуполя, а зараз ця ситуація надзвичайно актуальна", – розповідає керівник кіностудії. За сюжетом події у фільмі відбуваються у невеличкому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик кохаються першим палким коханням та мріють одружитися. Але Фрося українка,а Льончик – єврей, тому батькові дівчини дуже важко породичатися з таким хлопцем. Фрося завагітніла, Льончика забрали на фронт. У фільмі показане те життя, яке довелося пережити українцям у ті важкі часи.

Що стосується картини "Край ріки", то Осіпов вважає це прикладом міжнародної співпраці України та Болгарії, яка успішно стартувала в минулому та позаминулому роках. Герой фільму болгарин Форі через низку випадкових подій опиняється у дельті Дунаю – українському Вилковому. Тут він скоює вбивство, та його беруть під варту. Але саме у цьому містечку, де живуть липовани, він зустрічає своє справжнє кохання. А краса й духовна атмосфера "української Венеції" дають йому відчуття, що саме таке місце він шукав усе життя.

"Фільм "Режисер" дуже гармонійно  вливається в наше сторіччя, бо в цьому році ми відзначаємо одразу дві великі події: 100 років Одеської кіностудії та 125-річчя з дня народження Олександра Довженка. А ця картина якраз й охоплює 1926-1929 роки. Саме в цей час молодий художник Олександр Довженко прибуває в Одесу, де й стає відомим кінематографістом. Це фільм про добу свободи, джазу, Одеси, про час коли вже зрозуміло, що насуваються хмари репресій, але ще можна вільно творити", – розповів Осіпов.  За сюжетом картини, у 1922-23 роках Довженко навчається у художній школі Віллі Єккеля у Берліні. Тут він знайомиться з тогочасним мистецтвом та його представниками. Зокрема, із знаменитою актрисою, данійкою Астою Нільсен. Любовний роман між ними зупиняється, ледь почавшись – Довженко змушений повернутись на батьківщину, до Харкова. Тоді ж відбувається знайомство з німецьким кінохудожником Генріхом Байзенгерцом, яке продовжиться уже в Одесі у 1926 році, коли Довженко прибуває на кінофабрику, де й починає працювати в кіно.

Нагадаємо, Одеська кіностудія знімає документальний комедійний серіал.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme