Одесити святкують Водохреща морськими купаннями (ФОТО)

Хрещення Господнє разом із православними всього світу сьогодні, 19 січня, святкують жителі Одеси

В ніч проти 19 січня сміливі одесити купалися у морі, а потім вдень продовжили водохресні окунання у морську воду, повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

За інофмацією синоптиків, у ніч, що минула, стовпчики термометрів показували трохи нижче нуля, -1...-2оС, проте це не завадило одеситам прийти на морське узбережжя та окунутися у холодну воду. Ось такими були купання на 16-й станції Великого Фонтану. Після купелі одесити мали змогу зігрітися гарячими напоями та поласувати смаколиками.

Фото: Одеська єпархія

Зранку на Лузанівці людей було чимало, проте тих, хто вирішив окунутися у море не так і багато. Більшість людей прийшла до моря підтримати сміливців, прогулятися та подивитися, як інші окунаються. Як розповіли кореспонденту Depo.Одеса дівчата, які брали участь у купанні, їм зовсім не холодно, головне - треба мати вірний настрій. "Пенш за все що треба зробити - це трохи пробігтися по узбережж., потім неквапливо роздягтися і вже тоді пірнати у море. Важливо, звичайно, щоб потім коли виліз із моря, був термос з гарячим чаєм та теплий халат", - розповідають одеситки. Згідно з даними гідрометцентру Чорного та Азовського морів, станом на 11 годину ранку, температура морської води складала 3°C, а повітря - на градус нижче.

Зазначимо, дехто вирішив не купатися там, де зібралася більшість людей, і окунається у море поодаль від всіх. Компанію таким одиноким купальщикам складають рідні, що прийшли їх підтримати, та чайки, які галасливо носяться над водою.

У місцях, де організовані купання, чергують рятувальники та водолази.

Але одесити не тільки купаються у морі, а й йдуть до храмів освятити воду. Цьогоріч люди зробили свій вибір - хтось святив воду у храмах, підпорядкованих Московському патріархату, але було і чимало тих, хто відправився на освяченя води до храмів Православної церкви України.

Одесити прийшли до Храма Різдва Христова ПЦУ, що на Пастера / Фото: Depo.Одеса

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов своїм розпорядженням визначив три місця в Одесі де будуть організовані водохресні купання. Окрім того, купальні люльки для відпочивальників приготували на Морському вокзалі. Також одесити самі організовують місця для безпечного купання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса