ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Одесит продав картину, написану на ящику від снарядів за 300 тисяч гривень

Роботу одеського художника "Ранковий чай після війни" за 300 тисяч гривень придбав український бізнесмен
Depo.
15 липня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua
Одесит продав картину, написану на ящику від снарядів за 300 тисяч гривень
Одесит продав картину, написану на ящику від снарядів за 300 тисяч гривень

У музейному комплексі Києва "Мистецький Арсенал" відбувся незвичайний аукціон в допомогу жителям прифронтового села Мар'їнка, пише Одеса.depo.ua.

Під час торгів організатори продали лотів на 2 мільйони гривень. А, мабуть, одним з найбільш значних вкладів стали виручені гроші від продажу картини одеського художника Олександра Ройтбурда.

Ройтбурд перетворив на арт-об'єкт великий ящик від снарядів. Живописець розписав акрилом дерев'яна скриня для патронів, покритий олійною фарбою, зобразивши на ньому обличчя жінки. Над головою героїні - чашка, в якій холоне недопиту чай. На те, щоб завершити композицію, живописцю знадобиться не більше години. Жінка віддалено нагадує легендарну Мону Лізу, але автор зізнається: в його планах не було зобразити конкретний образ.

- Я вирішив написати портрет жінки, так як у війни не жіноче обличчя, - розповів нам Ройтбурд. - Я зробив це на одному диханні, з думкою про те, що навіть на коробці від патронів, що загрожують смертю, може панувати мирне життя.

Гроші від продажу спрямують в Мар'їнці, яка в червні стала місцем бойових атак. Частина віддадуть на відбудову зруйнованих будинків, а решта - на речі і продукти, необхідні тамтешньої дітворі.

Інші новини з культурного життя Одеси читайте на Одеса.depo.ua.