Одещина, якої ви ще не бачили: Де в межах області провести травневі вихідні

Не лише Одеса може запропонувати туристам значний потенціал – в Одеській області також чимало пам'яток та курортів, вартих уваги

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Одещина, якої ви ще не бачили: Де в межа…

Одещина покинула червону зону й позбулась суворих карантинних обмежень. А це означатиме приплив туристів до міста, та й втомлені від ізоляції одесити неодмінно заповнять усі можливі розважальні заклади. Тим паче попереду – тривалі вихідні, зумовлені травневими святами й Великоднем. Охочим же втекти від міського гамору нагадуємо, що Одещина багата на зелені затишні курорти, й має що запропонувати для примхливого гостя. Куди податись в області на травневі й у скільки це обійдеться, дізнавалося Depo.Одеса.

Українська Венеція – Вилкове

Вилково – Українська Венеція

Серед природних див Одещини, уваги варто насампеед Вилкове – містечко, котре звуть українською Венецією. Вилкове стоїть на воді, замість вулиць тут – канали й протоки, а маршрутними таксі служать човники. Вилкове розташоване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України, в Ізмаїльському районі Одеської області. Це – останній населений пункт на берегах Дунаю перед його впадінням у Чорне море. 

Дістатись з Одеси до Вилкового можна власною автівкою, відстань складає 225 кілометрів. Також можна скористатись автобусом, котрий виїжджає з автостанції "Одеса Старосінна" щодня. Вартість квитка – 170 гривень. Для охочих заночувати у місті на воді, Вилкове пропонує готелі. Двомісний номер тут на ніч 1-2 травня обійдеться від 1200 гривень. Подобова оренда від місцевих жителів у Вилковому не надто популярна, проте якщо пошукати, за 800-1000 гривень можна зняти будиночок на добу.

Серед розваг тут найпопулярнішими є екскурсії. Можна прогулятися рукотворними єриками (так місцеві називають протоки) або старою частиною міста. Поряд із Вилковим розташовані старообрядницьке селище Анкудінове,  Дунайський біосферний заповідник, затока Бузунчук, а також знаменитий "Нульовий кілометр" – місце впадання Дунаю в Чорне море. Всі ці місця можна відвідати самостійно або ж замовити автобусно-пішохідну екскурсію з Одеси. Вартість останньої складатиме від 900 гривень.

Білгород-Дністровський – Аккерман

Білгород-Дністровська фортеця

Білгород-Дністровський – місто під Одесою, котре має важливе історичне значення. Ще у Середньовіччі тут звели потужну оборонну споруду, яка збереглася до нашого часу — Аккерманську фортецю. Це найбільша фортеця України. За час існування змінювалися назви міста, стиль та ритм життя місцевого населення. Кожен камінчик, кожен куток тут наповнені історією. Незмінними залишаються чарівні пейзажі з видом на Дністровський лиман. Найкраще їх спостерігати з аккерманських стін – могутньої фортеці Півдня, очевидиці давніх подій. А дегустація місцевих вин зробить захід сонця надзвичайно романтичною подією.

Аби сповна насолодитись принадами старого міста, можна скористатись туром, котрий передбачає восьмигодинну автобусно-пішохідну екскурсію, виїзд і повернення до Одеси. Загальна вартість – близько 850 гривень. Проте для охочих зекономити, самостійна поїздка видасться дешевшою. З Одеси до Білгород-Дністровського можна доїхати власним авто – відстань складає 78 кілометрів. Також щодня з автостанції "Старосінна" виїжджає автобус до Білгород-Дністровського, ціна квитка – 50 гривень. Дещо дешевше (близько 40 гривень) обійдеться квиток на електричку, котра ходить від залізничного вокзалу. В обох випадках шлях займе близько 2,5 години. 

Заночувати в Білгород-Дністровському можна в готелі, котрих місто має вдосталь. Через конкуренцію, ціни на проживання доволі бюджетні – знайти двомісний номер на ніч 1-2 травня можна в ціновій категорії від 250 до 1800 гривень.

Найперша ціль туристів – Аккерманська фортеця – обійдеться в 80 гривень за вхідний квиток. Проте часто на різні свята в фортецю можна потрапити безкоштовно. На місці можна скористатись послугами екскурсовода, витративши 300-400 гривень.

Комплекс зеленого туризму "Фрумушика-Нова"

Комплекс зеленого туризму

Фрумушика-Нова – це музей просто неба, котрий являє собою традиційне Бессарабське село. Тут можна побачити молдавські, гагаузькі, українські, російські та єврейські будиночки XVIII-XX століть. Окрім споглядання садиб, в комплексі можна продегустувати відомі бессарабські вина.

Музей розмістився в Тарутинському районі, за 200 кілометрів від Одеси. Дістатись комплексу можна власною автівкою, адже прямого автобусного сполучення з музеєм немає. Проте самі організатори пропонують тур, тривалістю в десять годин, вартістю в 950 гривень. Трансфер з Одеси та назад входить у вартість. Заночувати на території комплексу теж можна. Гостям пропонуються спеціальні гостьові будиночки, вартістю від 550 гривень на добу.

Окрім відвідування власне музею, гостям пропонуються огляд парку-музею скульптур "Історія Бессарабської землі", відвідування парку пам'ятників СРСР, меморіалу "Пагорб пам'яті", а також винного погребу з дегустацією вина з місцевих сортів винограду.

Читайте також: 

Травневі – у моря: Чи вдасться розважитися у "червоній" Одесі.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme