UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Новий завод, шериф та генплан: Як у "ковбасній" ОТГ на Одещині будують амбітні плани на життя

Існуючи усього рік, Любашівська громада вже планує заснувати нові заводи, придбати новий автобус, мати свого шерифа та затвердити генплан, але грошей поки на все це немає

Новий завод, шериф та генплан: Як у "ков…

Кореспондентка Depo.Одеса відвідала центр об'єднаної територіальної громади Любашівку та поспілкувався з керівництвом.  

Громада утворилася у квітні 2018 року, до неї, окрім самої Любашівки, входять села Агафіївка, Іванівка, Сергіівка, Жовтневе, Пилипівка, Агеївка, Антонівка, Степанівка, Іванівка, Нововоздвиженка та Олександрівка. Очолює громаду Геннадій Павлов, який, серед іншого, є автором її герба та прапора.

Геннадій Павлов, голова Любашівської ОТГ

Герб Любашівської ОТГ

Любашівська ОТГ існує  перший рік, і вже зараз стали очевидні головні відмінності від колишнього життя. Найперше те, що у громаді залишається 60% податку з доходів (ПДФО), плата за землю, акциз та інші місцеві збори. Раніше вони надходили у район, зараз наповнюють скарбницю громади. Завдяки цьому бюджет Любашівської ОТГ, який у 2018-му складав 18 мільйонів, вже цього року, враховуючи субвенції на освіту й медицину, складає 67 мільйонів гривень. Різниця – очевидна: бюджет зріс утричі. 

У громаді поступово намагаються вирішити питання благоустрою

За словами Любашівського селищного голови Геннадія Павлова, за рік у громаді вдалося відремонтувати дитячий садок, гімназію, побудувати біля неї багатофункціональний спортивний майданчик, зробити зі старої радянської бібліотеки медіацентр, облаштувати освітлення вулиць, встановити 16 камер відеоспостереження та 17 водонапірних веж.

Стару бібліотеку перетворили на медіацентр, проте на ремонт грошей поки що немає

Також у Любашівці відкрили відділення політравми для госпіталізації і надання допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод на трасі Одеса – Київ. Відділення організували на базі районної лікарні, де працює п’ять хірургів. "Вони всі професіонали, тому що мають великий досвід після постійних ДТП на трасі, адже постраждалих одразу везуть до нас", – розповів Павлов.

Головними бюджетоформуючими підприємствами на території ОТГ є "Любашівський елеватор" і "Метролюкс", найбільшим платником земельного податку – Одеська залізниця (станція Любашівка). Виробничою спеціалізацією громади поки є сільське господарство: вирощування овочів, фруктів, зернових, бобових і технічних культур.

Автобусна зупинка, прикрашена мозаїкою, привертає увагу, проте її необхідно реставрувати та встановлювати лавки для тих, хто очікує транспорт

В планах на майбутнє – виділення 27 га під установку сонячних батарей, споруда заводів зі сортування сміття і переробки фруктів, закупівля автобусу, який буде зв’язувати села ОТГ, розробка генплану. "Але нова влада відкликала кошти субвенцій для громад. Тому я не знаю, що далі буде з нашими планами", – каже Павлов, негативно оцінюючи "заморозку" грошей, які надійшли з Кабміну на соціальний розвиток місцевіх громад.

У Любашівці хочуть мати генплан селища

Також у громаді хочуть мати власного шерифа, який буде їм звітувати. "Ми хочемо свого поліцейського, який би слідкував за порядком, відслідковував камери відеоспостереження, щоб ми бачили, хто, наприклад, не санкціоновано викидає сміття", –  розповів селищний голова. 

Туристичний аспект в ОТГ також розвивається: "В нас є класна рибалка, ми засіяли поля шавлією, куди приїжджають фотографутися, а французькі підприємці збирають масло, третій рік поспіль проводимо фестиваль ковбаси", – з гордістю розповідає очільник громади.

Читайте також: Повний розковбас: У столиці ковбаси на Одещині влаштували фестиваль

Відзначимо, що село дійсно вже не один рік проводить фестиваль "Любашівка – столиця української ковбаси". Цього року ОТГ стала одним з восьми переможців конкурсу на отримання гранту у рамках проекту "Малі міста – великі враження", організованого Міністерством культури України. Так, нещодавно на фестивалі можна було побачити не тільки картини з м'яса, торти з сала, а й хутір з сервелату. Втім, дивуватися нема чому: промислового виробництва м'ясних продуктів у Любашівці немає, а всі представлені на фестивалі кулінарні шедеври були виключно ручною роботою. Під час колоритного ярмарку можна було не тільки ситно поїсти, але й послухати виступи творчих колективів, подивитися на кумедні театральні сценки, взяти участь у малювальному чи гончарному  майстер-класах і придбати твори місцевих ремісників.

Зазначимо, що поїздка відбулася з ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme