Новий віцемер, ревізія міськумов та перспектива оновленого Генплану: Які будівельні зміни відбуваються в Одесі

В Одесі будують багато. Південна Пальміра, за підсумками року, увійшла у п'ятірку міст України, які є лідерами із будівництва житла. Проте статистика дає лише цифри та метражі, але не розповідає про те, що насправді відбувається у будівельній сфері

Новий віцемер, ревізія міськумов та перс…
Фото: pixabay.com

Нещодавно департамент архітектури міськради відзвітував перед громадськістю про результати своєї діяльності. Але найголовніше залишилося за кулісами та було озвучене під час виконкому. Так, міський голова, судячи з усього, буде обирати нового головного архітектора, хоча нинішній виконувач обов’язків залишиться заступником. Також місто отримало нового будівельного віцемера Сергія Підгайного, а крім того, одеситів до виборів чекають зміни до Генплану. Детальніше про ці та інші події – в матеріалі Depo.Одеса.

Звіт одеських архітекторів

Витрати на департамент архітектури та містобудування на 2019 рік склали понад 23 мільйони гривень. З них на Міську програму розвитку інформаційної системи служби містобудівного кадастру на 2018-2020 роки пішло 1,169 мільйона. Ці поточні роботи фінансувалися на підтримку і розвиток системи містобудівного кадастру. Також архітектори похвалилися, що створили автоматизоване робітниче місце геодезиста для збору даних.

Як розповів заступник голови департаменту Марат Касімов, розробка схем планування і забудови міста, тобто містобудівної документації, також була не досить активна. Бюджетних призначень було лише 798 тисяч гривень, які пішли на коригування комплексних схем розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності, благоустрій Михайлівської площі, виконання геодезичних послуг та детального плану території від об'їзної дороги до естакади.

На реставрацію та охорону пам'яток архітектури управлінням було використано 300 тисяч гривень, стільки ж і закладали. Ці кошти витратили на проведення архітектурного конкурсу з благоустрою схилів під бульваром Жванецького.

Фото:  dumskaya.net

Новий Генплан Одеси

Одеська мерія планує провести торги для розробки історико-архітектурного опорного плану міста, після чого можна буде приступити до розробки проекту змін до Генерального плану Одеси. Щоправда, деталі і основні правкив міськраді поки що не озвучили.

Якщо торги відбудуться, то до кінця березня мерія зможе підписати договір на виконання відповідних робіт. За попередньою інформацією уточнення обійдуться у 2 794 700 гривень.

У той же час, заступник начальника управління Марат Касимов повідомив, що до розробки проєкту змін до Генплану можна буде приступити тільки після укладення договору з підрядником управлінням з питань охорони об'єктів культурної спадщини. В цілому ж розробка історико-архітектурного опорного плану запланована на 2020-2021 роки.

Марат Касимов/ Фото: timer-odessa.net

До теперішнього часу архітектори вивчили аналогічні проєкти інших великих міст України, а також проконсультувалися з потенційними розробниками, Мінрегіоном України та ДП "Укрстройекспертіза".

Чиновники від архітектури кажуть, що врахували звернення від організацій і громадян міста з питання змін до Генплану (в даний час мерія отримала вже близько 20 листів). "Одним із проблемних питань є те, що розробка змін до Генплану пов'язана з розробкою історико-архітектурного опорного плану", – підкреслив Касимов.

Крім цього рішення вимагає і фінансове питання. У минулому році, наприклад, в бюджеті міста необхідних коштів не передбачили.

У Одеси – новий будівельний віцемер

Між тим, перед виборами в мерії назрів дуже серйозний конфлікт між мером та його партнерами. Це стало помітним завдяки розпорядженням міського голови: останній призначив нового будівельного віцемера Сергія Підгайного, але "старий", Петро Рябоконь, не схотів піти, тому його залишили, позбавивши більшості повноважень.

Читайте також: Труханов взяв собі ще одного заступника: Хто такий Сергій Підгайний

Згідно з розпорядженням міського голови, Петро Рябоконь має здійснювати координацію діяльності департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради, КП "Узбережжя Одеси", КП "Муніципальний центр екологічної безпеки" та очолювати Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при міській раді. В той же час, всі важелі впливу на будівельну сферу та сферу комунальної власності передали новому віце-меру Сергію Підгайному, якого теперь можна сміливо називати "будівельним віце-мером". 

Сергій Підгайний (зліва) / dumskaya.net

Нагадаємо, що за даними Depo.Одеса, Рябоконю запропонували звільнитися самому, проте він відмовився. Таким чином, він зберіг посаду, проте втратив реальний вплив. Проте навряд чи треба очікувати нової якості у цій сфері. В кулуарах кажуть про повернення кадрів часів Гурвіца, але поки що ніяких відповідних розпоряджень не було.

Зате помітне згущення хмар над очільником міського управлінням архітектури Михайлом Шайденком. 

Михайло Шайденко / Фото: odessitua.com

Під час виконкому Труханов дав доручення перевірити отримані впродовж останніх роки містобудівні умови і обмеження по всьому місту. Залишається питання, чому це вирішили зробити тільки зараз, коли на їхній базі вже видали масу дозволів на будівельні роботи.

У той же час, питання по ревізії землі мер не озвучив. Таким чином, "аналізувати" дії будуть тільки чиновників від архітектури.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"