Без собак, але з фонтанами: Як в Одесі переоблаштують Старобазарний сквер(ФОТО)

Хто б що не казав, але в Одесі з'являються і нові парки, і реконструюють старі території, хоча й не всі. А от як це робиться - питання вже зовсім інше

Без собак, але з фонтанами: Як в Одесі п…

В одеській мерії впритул наблизилися до комплексної реконструкції Старобазарного скверу, яку планували провести ще минулого року. Тоді каменем спотикання стала відсутність кордонів та недосконалість проекту. Цього року проблему, схоже, таки вирішать. На що збираються перетворити популярну зону відпочинку, розбирався Depo.Одеса.

В сучасному стані Старобазарний сквер має непривабливий вигляд / Фото: Одеська міськрада

Отже, на останній сесії міської ради, що відбулася 30 січня, кордони Старобазарного скверу були затверджені депутатським корпусом. Цій події передували палкі обговорення під час засідань земельної комісії. Частина депутатів не погоджувалася, власне, з розмірами скверу (3 гектари), з якого вирізали чотири земельних ділянки – колишня будівля "Міськзелентресту", ресторан "Механа", туалет та квітковий павільйон. Зокрема депутат Олексій Єремиця неодноразово піднімав питання про незаконність приватизації саме туалету, адже окрім самої будівлі у власність приватників потрапив і добрячий шмат землі. В той же час, директор департаменту комунальної власності Олексій Спектор заявив, що на землю у підприємців є право власності, і тут вже нічого не вдієш. Врешті решт, земельна комісія таки погодила кордони скверу. Депутати вирішили залишити все, як є, побоюючись, що відкладення питання призведе до нових захоплень території. Це опосередковано підтверджує і той факт, що під час сесії питання ухвалили без обговорень – всі фракції погодилися на подану пропозицію.

Депутати підтримали межі скверу / Фото: Думська

Затвердження кордонів парку відкриває шлях до, власне, реконструкції скверу, проект якої майже готовий – зараз туди вносять коригування з урахуванням побажань місцевих жителів. Проект передбачає встановлення автоматичної системи поливу на всіх зелених зонах, зведення дитячих майданчиків зі спеціальним покриттям (три одиниці для різних вікових груп). А от майданчиків для вигулу собак не буде (не дозволяють норми ДБН (25 м до громадських будівель), натомість передбачені покажчики, інформаційні таблички і чотири дог-поста. Сквер отримає огорожу заввишки 1,2 метра. Також в проекті передбачені місця для паркування без видалення зелених насаджень, інформаційні щити з історичною довідкою про сквер та його локаціями.

Головними претензіями місцевих жителів до проекту стало питання паркувальних місць та наявність фонтанів. "Я за огорожу і проти фонтанів, паркувальних місць. Вся вулиця Базарна - це парковка повністю. Мало дерев на проекті. Я перераховувала, їх там в два рази більше за фактом", - вважає громадський діяч Світлана Підпала.

Таким мерія бачить Старобазарний сквер / Фото: Одеська міськрада

Але найбільше розлютилися власники собак, які завжди використовували сквер саме для вигулу улюбленців. Проте більшість місцевих жителів підтримує ці обмеження. "У сквері традициійно гуляє безліч діточок, а серед них ганяють здоровенні собацюри, дуже часто без намордників. Сквер не такий великий, щоб використовувати його для цієї мети", - говорить одеситка Ірина Кринична.

Проектні пропозиції з презентації Одеської міськради

Зазначимо, що фінальні кордони Старобазарного скверу могли бути ще меншими, якби квітковий павільйон "Орхідея" не повернув половину місту своєї території – з 25 "соток" площа, відведена фірмі, скоротилася до 11. Таким чином, за приватником залишилася тільки зона під торговими площами і парковкою, а всі підходи і громадські зони повернулися до складу скверу. Зазначимо, що "Орхідея" сама вийшла з такою ініціативою - мабуть, через розмір орендної плати.

Нагадаємо, що спроби навести лад у Старобазарному сквері почалися ще у 2017 році, проте це майже одразу викликало скандали. Так, комунальники демонтували популярне мотузкове містечко "Летючий голандець", причому зробили це без попередження. Підприємці почали жалітися та протестувати, і тоді в мерії заявили, що атракціон був небезпечним для дітей. Потім почалася довга туалетна історія: мер Геннадій Труханов грозився відібрати приміщення у приватніків, говорив про неконструктивну позицію підприємців, але дуже скоро депутат від БПП Денис Григор'єв документально довів, що на землю під вбиральнею дійсно є землевідвід, а на його місці підприємці збираються будувати дитячий центр. Можливо, це і так, але поки що на цій ділянці як була, так і залишається жахливого вигляду будівля туалету.

Варто зауважити, що власником туалету на той час була компанія "Спорт і відпочинок", керували та заснували яку Ірина Шаброй та Наталія Пастух, перша з яких є дружиною депутата міськради Василя Ієремії ("Опозиціцний блок"). На даний час компанія змінила назву, а також офіційних керівника та беніфенціарія.


Скріни з сайту "Опендатабот"

Тим часом одеські чиновники обіцяють не зупинятися на Старобазарному сквері та вже на наступній сесії розглянути та затвердити кордони скверу на Привокзальній площі та зеленої зони біля аеропорту. Як то кажуть, поживемо - побачимо.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme