Навіщо "слуги" відправили гумориста Філімонова в мери Одеси

Офіційне оголошення екс-КВКшника і гумориста Олега Філімонова майбутнім кандидатом в мери Одеси стало найбільш обговорюваною подією з’їзду "Слуги народу" і серед прибічників, і серед противників

Навіщо "слуги" відправили гумориста Філі…

Шанси отримати своїх мерів в обласних центрах у "Слуги народу", згідно з  соціологічними дослідженнями, невисокі. Це відкрито артикулюють опоненти, про це воліють не згадувати у самій партії. Чим на цьому, не надто райдужному для Зе-команди, тлі стане висування в міські голови Одеси Олега Філімонова: актом відчаю, хайпом чи хитрою стратегію.

Хто такий Олег Філімонов

Колишня зірка команди КВК Одеського державного університету, найвідоміший "одеський джентльмен" особливого представлення не потребує, причому не лише в Одесі, а й в усій Україні та навіть на пострадянському просторі. Але якщо на "широких теренах" він вже зірка трохи забута, то в Одесі – знакова особистість.

Філімонову 58 років. Хоча він уродженець Миколаївщини, дійсно, має право вважатися одеситом, адже "вростає" в одеську землю аж із 1968 року, коли вступив до Одеського університету . Саме на свою справжню "одескість", вочевидь, і збирається спиратися під час виборчої кампанії.  "Я довго думав, який мер потрібен Одесі. Відповідь проста і дуже глибока: Одесі потрібен одеський мер. Людина, яка живе Одесою. Яка створена Одесою. Та, хто представляла її світу", – зазначив Філімонов на своїй сторінці у Facebook одразу після офіційного представлення в якості кандидата на з’їзді.

Із політикою і чиновницькою діяльністю Філімонов пов'язаний не був. Хоча, за деякими даними, начебто мав свого часу партквиток забороненої КПРС.

Філімонов одружений, у нього другий шлюб. Донька від першого мешкає в США, там якийсь час жила й працювала і друга донька гумориста. Сам Філімонов вважає себе патріотом України і Одеси. Щоправда, на з’їзді "слуг" промову українською виголосити не зміг.  

Стратегія Зеленського

Напередодні цьогорічного Дня Конституції України президент Володимир Зеленський присвоїв Філімонову звання Народного артиста України. Вочевидь, десь на цьому тлі і відбулася доленосна зустріч колишніх гумористів, на якій Зеленський запропонував Філімонову стати кандидатом в мери Одеси. Принаймні, сам Філімонов розповів, що це сталося три місяці тому, він взяв паузу на роздуми і от – погодився.

Філімонов дуже непогано вкладається у передвиборчу стратегію, яка забезпечила півтора року тому перемогу на президентських виборах Володимиру Зеленському. Комік має певний сценічний образ, який ще лишається якщо не в свідомості, то у півсвідомості одеситів: весельчак, добряк, в дечому хитрун, який переймається проблемами пересічних людей. Не має досвіду керування – не біда. Філімонов заявив, що  у нього є потужна команда фахівців, себе ж кандидат на пост мери Одеси бачить в ролі координатора або бренд-менеджера.

Теж саме два роки тому казали й про Зеленського, мовляв, він вибудував "кварталівский" бізнес, керування країною від цього мало чим відрізняється, головне набрати фахівців, а така команда є. Проблема лише в тому, що фахівці не завжди готові покласти свої компетенції на вівтар сумнівних керманичів та їхніх ініціатив.

Заява Філімонова про те, що одна з його конкурентних переваг: він ніколи нічого не крав, не краде і не буде – теж дуже схожа на передвиборчі гасла Зеленського. От тільки, чи спрацює ця стратегія вдруге…

Хайп чи відчай

Не викликає сумнівів, що у "Слуги народу" - кадровий голод і переважна більшість оголошених на партійному з’їзді кандидатів – це, скоріше, від відчаю, ніж від стратегії. Утім, щодо Філімонова, не виключений й інший варіант, про який ми вже писали вище - є надія, що цей комік в'їде в одеську мерію завдяки своїй популярності і вмінню виступати. Шанс насправді мізерний, але є. 

Свої шанси перемогти на виборах чинного мера Одеси Геннадія Труханова Філімонов оцінив як 50 на 50. Тобто, в перекладі з арифметичної: або переможе, або ні.        

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"