ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині знову рятують Тилігульський лиман

Влада Одеської області розраховує на допомогу колег з Миколаївської області
Depo.
12 квітня 2016 12:57
ФОТО: depo.ua
На Одещині знову рятують Тилігульський лиман
На Одещині знову рятують Тилігульський лиман

Влада Одеської області створила нову робочу групу з порятунку Тилігульського лиману, пише Depo.Одеса з посиланням на "Трасу Е-95".

До групи увійшли депутати різних рівнів, фахівці-екологи, вчені, проектувальники, будівельники та фінансисти. Протягом трьох тижнів вони повинні опрацювати всі питання по темі, підготувати план заходів, звернення до уряду і Мінфіну.

Як зазначив глава Березовської райадміністрації Геннадій Заболотний, експерти роз'яснили необхідність вжиття невідкладних заходів з порятунку Тилігульського лиману, адже до сих пір була відсутня координація в цьому питанні.

Раніше цим питанням займалася група депутатів обласної ради попереднього скликання.

"Зараз ми вже маємо чітке розуміння того, що тема пішла в роботу. Ми впевнені, що ця подія є знаковою і маємо чітке розуміння процесу порятунку лиману. Крім того, обласна влада взяла під контроль проект його порятунку", - зазначив Г. Заболотний.

Фахівці відзначили, що влітку роботи проводити не можна - треба чекати осені, поки риба кефаль вийде з лиману в море.

За останні роки Тилігульський лиман передбачалося наповнити водою з Чорного моря, для цього необхідно відновити канал лиман - море.

У на початку 2015 року депутати облради виділили понад 1 млн. грн. на розробку проектно-кошторисної документації по реконструкції штучного каналу, що з'єднує лиман з морем. Однак на проведення робіт необхідна значна сума. Тому для вирішення даної проблеми було вирішено залучити сусідньої Миколаївської області, до якої належить частина лиману.

Проектувальники розробили 4 варіанти реконструкції. Вони відрізняються лише невеликими деталями - якістю облицювальний матеріал, діаметром використовуваних труб і т.д. Повідомлялося, що найдешевший варіант обійдеться в 64,4 млн. грн., найдорожчий - в 69,8 млн. грн.

У грудні 2015 року фахівці оцінили вартість проекту реабілітації Тилігульського лиману в 73 млн. грн. Як повідомляв голова Одеської облради Анатолій Урбанський, 19 млн. грн. на реалізацію проекту буде виділено з обласного бюджету. Ще 35 млн. грн. керівництво області сподівається отримати з державної скарбниці.

Також влада Одеської області розраховують на допомогу колег з Миколаївської області.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса