На Одещині хочуть побудувати космодром – потрібна згода Туреччини

За умови згоди Туреччини, в Одеській області можуть збудувати космодром 

Олена Кравченко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
На Одещині хочуть побудувати космодром –…
Фото: Одеська обласна державна адміністрація

В Одесі відбулася Об'єднувальна конференція регіональних інноваційно-космічних кластерів України – серед іншого обговорили і можливість будівництва космодрому в Одеській області. Конференція відбулася з ініціативи Національного центру управління та випробування космічних засобів за підтримки Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради та сприяння Одеської облдержадміністрації. 

До об'єднання космічних кластерів увійшли: "Причорноморський", "Полісся", "Слобожанщина" та Дніпровський космічний кластер, повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на ІзбірКом

Зазначається, що 20 січня пройшла пресконференція заходу, у якій взяли участь перший заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Бень, заступник голови комітету ВРУ з економічного розвитку Сергій Тарута, керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, голова правління Дніпровського космічного кластера Євген Рокитський, а також голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький та віцемер Одеси Павло Вугельман.

Як розповів  Володимир Присяжний, зараз Україна має домовленості з Канадою та Австралією про використання їхніх космодромів. Проте, теоретично, Україна може мати й свій власний космодром. 

Щоб збудувати космодром потрібна місцевість, порожня у радіусі щонайменше 50 кілометрів. І така ділянка є – вона розташована на стику Одеської та Миколаївської областей. Проте, для будівництва космодрому на цій ділянці потрібен дозвіл Туреччини. Оскільки ризик, що у разі аварії на другому ступені польоту ракета може впасти на територію Туреччини.

На пресконференції також йшлося про те, що  об'єднання інноваційно-космічних кластерів має сприяти прискоренню розвитку комічних технологій. А Космічне агентство готове надавати інформацію про розвиток сільгоспкультур, наявність пожеж, незаконних рубок, сміттєзвалища або зсувів. Наразі Космічна агенція має у своєму розпорядженні нещодавно запущений супутник "Січ-2-30" і ще понад 10 супутників інших країн світу в режимі безкоштовного обміну інформацією. Це дає можливість визначати екологічний стан довкілля. Тож Україна має змогу займатися не лише виготовленням ракетних двигунів, а й наданням послуг з обробки космічної інформації.

Сергій Тарута заявив, що раніше космічна сфера фінансувалася за залишковим принципом, однак тепер вона фінансуватиметься у обсягах, здатних забезпечити Україні належне місце у галузі. Наша країна має шанси залучити фінансування від світового ринку космічних послуг. Цей ринок на сьогодні оцінюється в 400 мільярдів доларів. 

Нагадаємо, про "гостру потребу" Одеси у космодромі вже кілька років говорить віцемер Павло Вугельман. Одним з місць, де можуть побудувати космодром, він навіть називав сумнозвісні поля зрошення. 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme