ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині активізувалася черепашниково-цегляна мафія

В Одеській області активісти показали копальні, у яких нелегально добувають черепашникову цеглу
Depo.
15 квітня 2016 06:12
ФОТО: depo.ua
На Одещині активізувалася черепашниково-цегляна мафія
На Одещині активізувалася черепашниково-цегляна мафія

Як передає Depo.Одеса, активісти ГО "Оберіг " зробили запит в Державну службу геології та надр України з метою уточнити у яких фірм і в яких місцях є спеціальні дозволи на користування надрами на території Одеської області. Отримавши відповідь, вони вирушили в один з районів, якого не було в списку отриманих дозволів. Ними було знайдено близько десятка місць, в яких ведеться нелегальний видобуток черепашникової цегли.

Найчастіше входи в нелегальні шахти замасковані від сторонніх очей насипом або деревами.

Активісти зазначають, що після того, як ускладнилися поставки з Криму, в Одеській області цеглу почали добувати ударними темпами. Видобуток ведуть як в шахтах, так і відкритим способом.

Пиляють камені з допомогою КаМЗ (каменерізна машина Заступайла). За однією КаМЗ працюють, як правило, дві людини. В шахті за день дві людини добувають близько 5 рядів (750 каменів), а це 7500 грн на день. На місяць ця сума сягає 187 500 грн. При видобутку відкритим способом нелегальні копальні отримують в 1,5 рази більше каменю.

В одній шахті зазвичай може працювати 2-3 КаМЗ. Таким чином тільки з однієї шахти місячний дохід може бути більше 500 000 грн., а річний - понад 5 мільйонів грн.

Активісти "Оберіга" зазначили, що їм вдалося знайти більше десятка таких місць. Також в деяких місцях попутно видобувають пісок з черепашнику, який використовується як заповнювач для легких бетонів, вивозять чорнозем, пиляють ліс, який стоїть поруч. Не цураються рити шахти і під місцевими цвинтарями.

До місць видобутку черепашнику через поля тягнуться лінії електропередач, які раптово закінчуються трансформатором, від якого дріт йде в нелегальну шахту. Активісти припускають, що за електрику такі шахти платять тільки тим чиновникам, які закривають на це очі. 

Нагадаємо, раніше на Рівненщині було викрито працівників поліції та СБУ, які "кришували" видобуток бурштину.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса