ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Одещині знімають кіно про війну

Зйомки проходять в колишньому німецькому селищі Стара Еметівка

Depo.
11 серпня 2017 15:18
ФОТО: depo.ua

Стрічка розповідатиме про двох маленьких хлопчиків, які стали свідками російської революції. Про це пише Depo.Одеса з посиланням на "Радіо Свобода".

Над проектом працюють кінематографісти з України, Грузії, Литви та Польщі. Також залучені європейські актори, зокрема, з Німеччини приїхав маленький виконавець головної ролі. Продюсери розраховують не тільки на український, але й на міжнародний прокат. Фільм знімають за книжкою канадського письменника, яка – в свою чергу – базується на реальних подіях часів громадянської війни минулого століття.

Місцеві мешканці, як можуть, допомагають знімальній групі фільму "Антон" – одного разу привели молоду корову Зорьку для зйомок в епізоді, пригостили кіношників бринзою і молоком, і навіть самі знімаються в декількох епізодах.

Селище розташоване на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами. Але важливішим є сам дух цього міста, вважає оператор-постановник фільму Михайло Петренко. За його словами, локацію обрали дуже гарну. "Тут є серце німецької колонії, яка колись тут існувала, і це важливо для духу фільму. Зі справжніх німецьких будинків зберігся один чи два, є багато розвалин, проте є історичне кладовище. Але головне, що земля тут сама по собі просочена справжньою історією", – розповів він. Спеціально для зйомок відреставрували і відремонтували кілька будинків та побудували церкву.

Зйомки триватимуть 42 знімальні дні. Роботу над стрічкою планують закінчити до початку жовтня. Окрім Старої Еметівки ще декілька днів будуть знімати в Одесі і ще кілька на півдні області, поблизу Білгорода-Дністровського.

Головні герої – два маленькі хлопчики. Акторів шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Врешті-решт зупинилися на хлопчику з Німеччини Микиті Шланчаку, який грає Антона, і одеситові Микиті Дзяді, який грає Яшу.

У фільмі звучатимуть дві мови – російською говоритимуть більшовики, німецькою – жителі селища. Необхідність знати німецьку дещо ускладнювала кастинг, визнає продюсер. Для українського прокату фільм будуть озвучувати заново.

Нагадаємо, відомі одеські артисти знялися в новому українському екшн-детективі.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса