На Одещині влаштують фестиваль коноплі

Цьогоріч на території Коноплянської ОТГ Іванівського району збираються організувати фестиваль, який має залучити до регіону туристів

На Одещині влаштують фестиваль коноплі…

Учора, 29 січня, у Коноплянській ОТГ відбулося обговорення можливого проведення фестивалю промислової коноплі на території громади у цьому році.

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування (ОЦРМС).

Радники ОЦРМС та інші учасники зустрічі обговорили необхідність розвитку подієвого та "зеленого" туризму у громаді, мешканці якої задіяні лише у сільському господарстві, хоча ОТГ має перспективи розвитку переробної промисловості та туризму.

Директор ОЦРМС Юлія Молодожон зазначила, що на сьогоднішній день стоїть питання, як громаді потужно заявити про себе на всю область, а в найкращому варіанті, – на всю Україну. "Світ розвивається бурхливо і різноманітно, нашому селу час долучатися до цих тенденцій, руйнувати уявлення про сільську відсталість та одноманітність. Сьогодні молодь втікає з сіл не лише через погані дороги чи не відремонтований вчасно дитсадок. Людям потрібні робочі місця і цікаве життя. Спитайте молодих людей, і вони не на останнє місце серед недоліків сіл назвуть нудне, нецікаве життя, в якому відсутні оригінальні події із залученням громадян", – зазначила вона

Про вирощування промислових конопель в Україні, виготовлення різноманітної продукції та концепції конопляних фестивалів у країнах світу та в Україні розповіла радник з питань комунікації Євгенія Генова. За її словами, на даний час з промислових конопель виготовляють одяг, взуття, продукти харчування, косметику, корм для тварин тощо. "Фестивалі промислових конопель вже відбулися в Сумській області та місті Глухів. Тобто є вже певні напрацювання колег з інших областей і є сільська громада, яка має як земельні ділянки для вирощування конопель, так і історичні традиції – недаремно ж село має таку назву. Чому б не скористатися цими та іншими перевагами і не започаткувати цікаву подію цього року, коли відзначатиметься сторіччя утворення Коноплянського виконкому?" – запропонувала вона.

Радник з регіонального розвитку Віктор Бондарук запропонував один з варіантів концепції фестивалю та пояснив, якими мають бути перші кроки громади, якщо буде ухвалено рішення про організацію такого заходу. Проте остаточне рішення про проведення в ОТГ першого в області фестивалю промислових конопель, має вирішити місцева громада.

Нагадаємо, на Одещині під час козацького фестиваля відкрили два пам'ятники.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"