ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Буковині до Православної Церкви України переходять "московські" парафії

Чотири храми, що знаходяться на території Чернівецької області та підпорядковувалися УПЦ (МП), вже перейшли до Православної Церкви України, ще 15 парафій – у процесі

Depo.
8 січня 2019 17:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на Чернівці.Online.

Сьогодні, 8 січня 2019 року, в Соборі Різдва Христового відбулося урочисте Богослужіння з нагоди храмового свята. Після завершення Богослужіння учасники Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 року – архиєпископ Онуфрій та архиєпископ Герман розповіли журналістам про отримання Православною Церквою України Томосу про автокефалію, юрисдикційні переформатування у Чернівецькій області тощо.

На питання журналісів, що робити з церквами МП в Чернівецькій області, які не спішать переходити до ПЦУ, владика Онуфрій відповів: "Що ж ми можемо робити, як вони не наші? Їм треба донести правду. Треба шукати, чому вони такі? А я вам скажу, чому вони такі – вони одурені, вони в полоні неправдивої інформації. Ми нікого не змушуємо переходити і нікого не стимулюємо. Наші двері завжди відкриті, для всіх громад, які мають бажання перейти з УПЦ МП до ПЦУ".

"Ніщо не повинно бути перешкодою для того, аби ми об'єдналися в Єдиній Українській Церкві – ані мова, ані традиції, а ні щось інше", – доповнив владику Онуфрія архиєпископ Герман.

Розповідаючи про процес переходу церков УПЦ МП до Православної церкви України у Чернівецькій області Буковині, владика Онуфрій заявив, що цей шлях іде нелегко і має чимало перешкод. "Найстрашніша на сьогоднішній день проблема – це злочинна наклепницька інформація, щоби штучно затримати об'єктивний процес формування Православної Церкви України", – заявив архиєпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Владика Онуфрій також розкритикував дії священиків колишньої УПЦ Московського патріархату, які 6 січня 2019 року викрали антимінс з церкви Різдва пресвятої Богородиці у селі Карапчів Вижницького району Чернівецької області. "Керуючий Чернівецько-Буковинської єпархії Російської православної церкви митрополит Мелетій з секретарем архімандритом Нікітою поступили дуже недуховно у день Святого вечора, у неділю, 6 січня 2019 року. Вони викрали антимінс – святиню, на якій приноситься жертва, служиться літургія, свята євхаристія. Ця парафія вже провела збори, вона засвідчила, що вона вже вийшла зі складу колишньої УПЦ МП. Під покровом ночі, рано-вдосвіта, на початок Богослужіння вони зайшли – з ними були біля 15-ти чоловік – охорони так званої – і був викрадений антимінс, що був підписаний вже мною – засвідчено, що ця парафія вже перейшла до ПЦУ", – повідомив архиєпископ Онуфрій.

Владика сказав, що священики колишньої УПЦ МП навіть не вибачилися за крадіжку – їм не вистачило духу, однак антимінс все ж таки повернули. Нагадаємо, що у селі Карапчів Вижницького району, 6 січня 2019 року, попи колишньої УПЦ Московського патріархату хотіли зірвати богослужіння, викравши з храму антимінс.

Нагадаємо, Православна Церква України напередодні Різдва отримала Томос.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook