На Буковині до Православної Церкви України переходять "московські" парафії

Чотири храми, що знаходяться на території Чернівецької області та підпорядковувалися УПЦ (МП), вже перейшли до Православної Церкви України, ще 15 парафій – у процесі

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на Чернівці.Online.

Сьогодні, 8 січня 2019 року, в Соборі Різдва Христового відбулося урочисте Богослужіння з нагоди храмового свята. Після завершення Богослужіння учасники Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 року – архиєпископ Онуфрій та архиєпископ Герман розповіли журналістам про отримання Православною Церквою України Томосу про автокефалію, юрисдикційні переформатування у Чернівецькій області тощо.

На питання журналісів, що робити з церквами МП в Чернівецькій області, які не спішать переходити до ПЦУ, владика Онуфрій відповів: "Що ж ми можемо робити, як вони не наші? Їм треба донести правду. Треба шукати, чому вони такі? А я вам скажу, чому вони такі – вони одурені, вони в полоні неправдивої інформації. Ми нікого не змушуємо переходити і нікого не стимулюємо. Наші двері завжди відкриті, для всіх громад, які мають бажання перейти з УПЦ МП до ПЦУ".

"Ніщо не повинно бути перешкодою для того, аби ми об'єдналися в Єдиній Українській Церкві – ані мова, ані традиції, а ні щось інше", – доповнив владику Онуфрія архиєпископ Герман.

Розповідаючи про процес переходу церков УПЦ МП до Православної церкви України у Чернівецькій області Буковині, владика Онуфрій заявив, що цей шлях іде нелегко і має чимало перешкод. "Найстрашніша на сьогоднішній день проблема – це злочинна наклепницька інформація, щоби штучно затримати об'єктивний процес формування Православної Церкви України", – заявив архиєпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Владика Онуфрій також розкритикував дії священиків колишньої УПЦ Московського патріархату, які 6 січня 2019 року викрали антимінс з церкви Різдва пресвятої Богородиці у селі Карапчів Вижницького району Чернівецької області. "Керуючий Чернівецько-Буковинської єпархії Російської православної церкви митрополит Мелетій з секретарем архімандритом Нікітою поступили дуже недуховно у день Святого вечора, у неділю, 6 січня 2019 року. Вони викрали антимінс – святиню, на якій приноситься жертва, служиться літургія, свята євхаристія. Ця парафія вже провела збори, вона засвідчила, що вона вже вийшла зі складу колишньої УПЦ МП. Під покровом ночі, рано-вдосвіта, на початок Богослужіння вони зайшли – з ними були біля 15-ти чоловік – охорони так званої – і був викрадений антимінс, що був підписаний вже мною – засвідчено, що ця парафія вже перейшла до ПЦУ", – повідомив архиєпископ Онуфрій.

Владика сказав, що священики колишньої УПЦ МП навіть не вибачилися за крадіжку – їм не вистачило духу, однак антимінс все ж таки повернули. Нагадаємо, що у селі Карапчів Вижницького району, 6 січня 2019 року, попи колишньої УПЦ Московського патріархату хотіли зірвати богослужіння, викравши з храму антимінс.

Нагадаємо, Православна Церква України напередодні Різдва отримала Томос.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса