На базі відпочинку на Одещині виявили рожевого пелікана: птаха отримає шанс на щасливе життя зі своїми "побратимами"

На базі відпочинку виявили червонокнижного рожевого пелікана – екологи вмовили "господарів" віддати тварину до реабілітаційного центру 

Олена Кравченко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
На базі відпочинку на Одещині виявили ро…

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на Національний природний парк "Тузлівські лимани" 

У лікувально-оздоровчому закладі на Одещині майже п'ять років прожила травмована рожева самка пелікана, на ім'я Піля. Еколог Іван Русєв опублікував на сторінці Нацпарку "Тузлівські Лимани" пост, у якому розповів історію Пілі. Невдовзі птаха отримає шанс на життя у реабілітаційному центрі, зустріч з іншими пеліканами та можливість виростити пташенят. 

Про те, зо на базі відпочинку утримують пелікана, стало відомо з дописів користувачів соціальних мереж, розповів Іван Русєв. "Я написав заяву в екоінспекції, як приватна особа, щоб перевірили джерело надходження пелікана, наявність дозвільних документів на його утримання, а також умови його утримання, оскільки цей вид птахів занесений до Червоної книги України. Операцію з визволення пелікана координував Владислав Балінський. Приїхавши на лікувально-оздоровчий комплекс "Лиман" в селі Сергіївка, ми відразу виявили рожевого пелікана, який гуляв по цементній плитці біля басейну для відпочиваючих. Перше враження про пелікана було оманливим. Він здався мені струнким і готовим до польоту. Однак, коли я підійшов до нього ближче і зловив його, а потім став оглядати крила, то був сильно розчарований тим, що кисть лівого крила у нього була ампутована", – пише еколог. 

Невдовзі "господарі" пелікана пояснили, що птаха, якій дали ім'я Піля, потрапила до них від мисливців, які її підстрелили років п'ять тому. Власники бази відпочинку оплатили операцію з видалення частини крила, оскільки крило було прострелене і не було перспектив відновлення. 

Рожевий пелікан ПіляРожевий пелікан ПіляРожевий пелікан Піля

Спочатку господарі, охоронці і менеджери закладу обурювалися через візит екологів. "Довгу розмову з господарями вів Владислав (Балінський – ред.) і він переконав їх, що пелікана екоінспекція вилучить в будь-якому випадку, оскільки пелікани це не іграшка, не кішка, а рідкісний птах, занесений в Червону книгу України і має жити в належних умовах, максимально наближених до природних. Тим більше, що пеліканша в хорошому фізіологічному стані і готова (має шанс при наявності партнера) розмножуватися і давати потомство. Що цікаво, що після того, як я це сказав, пеліканша перестала мене щипати дзьобом, стала поруч зі мною і пильно дивилася на мене. Мабуть, зрозуміла, що є реальний шанс бути на крок ближче до своїх побратимів і ймовірність дати потомство...", – розповідає Іван Русєв. 

За інформацією Івана Русєва, днями господар бази "Лиман" повинен заїхати до екоінспекції в Одесу, написати заяву і разом з Владиславом Балінським підготувати Акт на передачу пелікана в НПП "Тузлівські лимани".

На думку еколога, один з оптимальних варіантів утримання птаха – весняно-літній період у відкритому великому вольєрі у воді на Кордоні "Тузлівська Амазонія", де живе багато диких пеліканів навколо, а взимку – в реабілітаційному центрі, який планують створити при НПП "Тузлівські лимани" разом з Peli can live. 

Раніше повідомлялося, що румунський фотограф зробив фото рожевих фламінго, які пролітали над Одещиною.

ФОТО: з посту Івана Русєва 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme