Море-2019: Скільки коштує відпочити на одеському узбережжі

Море, сонце, відпустка... Про них мріє багато майже з минулого літа 

Море-2019: Скільки коштує відпочити на о…

1 травня в Одесі офіційно стартував курортний сезон. Це ще мало що означає, адже реальних обертів він набере лише у липні, але сотні тисяч українців планують свій відпочинок вже зараз. Тому Depo.Одеса підготував матеріал та підрахував, в яку ж копійочку обійдеться подорож до Одеси мешканцям нашої країни. 

Полювання на квитки

Перше, що треба зробити, щоб відпочити в Одесі чи курортах навколо, – дістатися Південної Пальміри. Звучить ніби жарт, але насправді це не так, адже спроба влітку придбати квитки на потяг, що прямує на південь, схожа на війну за Залізний трон Вестероса: всі хочуть, але щастить обраним. Вагони, що "Укрзалізниця" викидає до сервісу бронювання, розкуповуються протягом годин. Вже зараз на 1 червня неможливо купити квиток до Одеси з Харкова, Дніпра, Констянтинівки. Звичайно, місця ще будуть, адже вагони надходять у продаж поступово, але можна не сумніватися, що ажіотаж не зникне, і далеко не всі сядуть в омріяний потяг. Врешті решт, це проблеми пасажирів та їхніх інтернет-ботів - шукати квиточки, а ми розповімо, у скільки ж вони обійдуться, якщо, все ж таки, пощастить. 

Зі столиці до Одеси можна дістатися аж трьома потягами. Найвигідніший з них - "Аркадія" який йде близько 14 годин і є найбільш демократичним за цінами. Плацкартне місце стане туристові в 175 гривень, купейне – в 380 грн. Є тут і люкси – 588 грн. Більш людяний варіант, фірмовий потяг "Чорноморець" - значно дорожчий. Тут немає плацкарти, проте місце у купе "влетить" у 663 гривні, а люкс – в шалені 1600 грн. Проміжним варіантом може стати потяг "Ізмаїл - Київ": тут купешечка обійдеться у 380 гривень, а плацкарт – у 226 гривень. 

Жителям інших великих місць щастить значно менше, і дістатися до Одеси вони можуть лише одним потягом. Так, харків’яни можуть поїхати на південь за 624 гривні (купе), дніпряни - за 223 та 375 грн (плацкарт та купе відповідно), жителі Донбасу, що стартують у Констянтинівці – за 212 та 339. Львів’янам за купейний квиток доведеться викласти аж 733 гривні. 

Можна звичайно скористатися автобусом чи маршруткою, але ціна буде ідентичною (з Київа до Одеси - 315-415 гривень), проте цей вид трансферу менш зручний для сімейної подорожі та вкрай втомлює дітей або літніх людей. 

Житло на будь-який смак

Як би не було складно дістатися до Одеси, дорогу, відомо, подолає той, хто йде. Прибувши до Південної Пальміри, треба десь зупинитися і, власне, почати відпочивати. Сама по собі Одеса пропонує туристам, як то кажуть, "повний фарш". Тут і море з широкими піщаними пляжами, і найкращі в країні нічні клуби, і дива архітектури, і всі переваги сучасного мегаполіса... В місті достатньо хостелів, де можно зняти койко-місце і за 80, і за 100, і за 200 гривень, проте такий варіант прийнятний хіба що для одинаків, або молоді, не обтяженої сімейним побутом. Старшим часто треба шукати щось більш серйозне. Багато хто обирає приватну квартиру або будиночок. Тут ціни можуть дуже різнитися - все залежить від розташування (блізькість до моря чи історичного центру) та якості самого житла. Пропонувати варіанти починають вже на пероні вокзалу, але тут ціни, як-то кажуть, кусаються. А от якщо забронювати собі хату через інтернет, то можно знайти варіанти від 800-1000 гривень за добу. Звичайно, йдеться про нормальну квартиру у Приморському районі, де до моря - 10-20 хвилин.

Шлях до моря

Такі цифри можуть роздратувати туриста, адже багато хто хоче відпочивати в такій локації, де до моря - одна хвилина. Логіка зрозуміла, мовляв, я плачу, значить, маю право. Але слід пам’ятати, що географія Одеси така, що саме місто розташоване значно вище моря, а, власне, пляжі від верхньої кромки схилів відділяє велика зелена зона. І щоб просто спуститися до води, треба витрати мінімум 10 хвилин, а то й більше. Забудова самих схилів останнім часом хоча й стала більш активною, проте ще не є масовою. В Одесі є багатоквартирні будинки, що розташовані дуже близько до моря, але це вже зовсім інша цінова категорія – 2000-3000 тисячі за добу. Ну і, нарешті, шанувальникам жити у першій лінії можна порадити окремі готелі на Ланжероні, Аркадії, Отраді. Тут дійсно можна вийти з номеру, спустится вниз і опинитися майже на пляжі. Проте ціна буде відповідною – 6000-6500 гривень за номер. Якщо є такі гроші – ласкаво просять.

Фото: pixabay.com

Взагалі одеські отелі, розташовані у престижних районах, пропонують номери в інтервалі приблизно 1000-3000 гривень за добу. І тут дуже важливо дивитися на його локацію та уважно перевіряти інформацію. Так, наприклад Booking на запит "отель з пляжем" запропонує вам варіант, коли і заклад хороший, і ціна чимала (2000-2500 гривень), проте до пляжу йти хвилин 20 через забиті автівками, тролейбусами, трамваями та автобусами міські вулиці. Чи, напраклад, один з готелів на Генуєзській – так, курортний район, так, море близько, але ж до того моря все одно йти 10-15 хвилин через всю Аркадію. 

Проте тим, хто не хоче дертися пагорбами та марширувати сходинками туди-сюди, можно обрати й інші райони Одеси. Наприклад, в Лузанівці або в приватному секторі в районі 16-ї станції Великого Фонтану море значно доступніше, а варіанти поселення можуть бути більш доступними – від 300 до 2000 тисяч, де 2000 тисячі - це вже хороший будинок з усім необхідним для відпочинку цілої сім’ї. 

Багато хто з туристів обирає для відпочинку не Одесу, а курорти, що знаходяться від неї на відносно невеликій відстані – 40-70 кілометрів. Затока, Грибівка, Сергіївка, Санжейка, Приморське, Курортне та інші готові прийняти відпочивальників із різним розміром гаманців. Є тут і ще радянські бази відпочинку, де з гостя візьмуть 200 гривень за номер у дерев’яному будиночку, незмінному з часів Хрущова, і сучасні готелі, апартаменти та віли, де вартість номеру сягає кількох тисяч гривень. Тут немає міської метушні, громадського транспорту, а до моря дійсно йти від однієї до п'яти хвилин.

Ресторан або "Привоз"

Харчування в Одесі різноманітне, проте загалом недешеве. Знову-таки, ресторани та кафе поблизу узбережжя моря добряче "накручують" ціни, тому 200 грамів шашлику, які в центрі обійдуться у 120-170 гривень, будуть коштувати 200-250 гривень. Ще дорожчими будуть страви з риби та морепродуктів, а бокал пива в подібному закладі "потягне" на 60-80 гривень. Проте для справжніх гурманів є і інший вихід із ситуації: ті, хто знімають квартири з власною кухнею, можуть відправитися на знаменитий "Привоз" та придбати ті самі делікатеси для приїжджих і приготувати їх власноруч. Кіло бичків тут віддають за 100 гривень, камбалу – за 200 грн, а тюлька (ви чули про "биточки из тюлечки"?) – 30-40 грн.  

Фото: hotelribas.com

Отже, літня Одеса готова прийняти, обігріти та обібрати будь-якого туриста. Якщо хтось планує просто взяти і приїхати на все готове у хороший готель, то йому варто приготувати товстий гаманець. Якщо прискіпливо прораховує подорож та шукає економії, то знайде варіанти. В будь-якому випадку, доброго відпочинку, добродії та добродійки!

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme