МОН збільшило фінансування чотирьом одеським вишам
З 2020 року МОН почало розподіляти державне фінансування між університетами за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування
- Одеса
-
10 лютого 2020 09:28

За формулою, яку створило Міністерство освіти та науки України, чотири університети Одеси отримали збільшене фінансування. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу МОН.
Серед вишів, які отримали збільшене фінансування, Одеська державна академія будівництва і архітектури (приріст на 4,7 млн грн порівняно із бюджетом 2019 року), Одеський національний морський університет (приріст 4,2 млн грн), Одеський національний політехнічний університет (приріст 3,1 млн грн) та Одеська національна академія зв’язку ім. Попова (приріст 700 тис грн). Решта вищих навчальних закладів Одеської області отримали від 95 до 98% своїх бюджетів 2019 року.
Фото: МОН
Загалом серед вишів, які перебувають у підпорядкуванні МОН, фінансування за формулою отримали 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси. Завдяки такому розрахунку фінансування цього року 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень. Загалом 94 заклади отримали 100-120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95-99% від бюджету 2019 року.
У пресслужбі нагадали, що Міністерство освіти і науки у 2020 році зробило розрахунок обсягу фінансування ЗВО за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему. Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95% та 120% від 2019 року відповідно.
Фото: МОН
Відтепер фактична кількість студентів за бюджетною формою навчання (контингент) – лише один із шести показників, які впливають на формування бюджету. Протягом наступних трьох років вага цього показника буде зменшуватись. Додатково держава стимулює університети зберігати свій профіль, технічні університети – підтримувати саме технічні спеціальності.
Показник масштабу стимулює заклади вищої освіти об’єднуватись та ефективно використовувати ресурси. Адже університети, у яких навчається менше 1000 студентів-бюджетників, будуть отримувати менше, а ті, де три, шість і десять тисяч студентів – навпаки отримуватимуть більше.
Застосування регіонального коефіцієнту у формулі дало змогу регіональним університетам у 2020 році отримати краще фінансування. У попередні роки через відтік абітурієнтів у великі міста регіональні ЗВО втрачали студентів та не мали ресурсів для розвитку.
Наявність українських університетів у міжнародних рейтингах – це стимул працювати над міжнародним визнанням та репутацією, підвищення шансів залучати іноземних студентів, стверджують в МОН. Міністерство враховує позиції в QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings та Academic Ranking of World Universities. Зараз п’ять ЗВО, які входять до рейтингів, отримали додаткове фінансування за цим показником.
Кількість грошей на дослідження, які університет залучає від бізнесу та з міжнародних грантів, свідчить, що закладу довіряють донори та/або бізнес. Держава, використовуючи цей показник, стимулює університети розвивати науку та диверсифікувати джерела надходження грошей.
Працевлаштування випускників – це показник, який МОН почне застосовувати при розрахунку фінансування ЗВО у 2021. У 2020 МОН запустить електронну систему, яка буде моніторити, чи працюють випускники того чи іншого університету на посаді, що вимагає вищої освіти. Цей показник буде стимулювати університети підвищувати якість освіти, враховувати потреби ринку праці та сприяти працевлаштуванню своїх студентів.
Наступним кроком Міністерства стане спільна із профільним комітетом Верховної Ради розробка та внесення комплексних змін до законодавства, які нададуть фінансову автономію університетам.
Нагадаємо, міський голова Одеси зібрався читати лекції в одеських вишах.
Читайте також: ЗНО-2020: Коли потрібно зареєструватися, які документи потрібні та інші питання для учасників тестування
Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:13В Одесі 13-річна агентка РФ разом з матір'ю вчинила ряд диверсій на замовлення ворога
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 08:36Внаслідок нічної атаки в Одесі загинув чоловік. Є руйнування
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 11:43В Одесі підірвали авто військового (ФОТО) ФОТО
- 21:33На Одещині чоловік кинув гранату у двір сусідки
- 15:09 росіяни атакували балістикою припортову інфраструктуру Одеси: є загиблі
- 09:01Внаслідок атаки БпЛА в Одесі пошкоджено багатоповерхівку. Поранено 5 людей, з них двоє дітей ФОТО
- 15:12Дискримінація і спотворення конкуренції: порти Одеса та Чорноморськ поскаржилися міністру Кулебі на тарифи Укрзалізниці
- 12:48Правоохоронці перекрили наркотрафік героїну з Туреччини
- 10:35Лікарка-реабілітолог та працівник залізниці з Одеси коригували атаки ворога по регіону та Силам оборони ФОТО
- 12:23В Україні стартували жнива
- 10:25Один дрон локаційно втрачений, решта - збиті: Нічна робота ППО
- 09:19Росія знову атакувала Одесу. Є загиблі та постраждалі (ВІДЕО) Відео
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 12:29Під час нічної атаки на Одещину до знищення ворожих БпЛА долучилися моряки-прикордонники
- 09:58Вночі російські дрони атакували Вилкове на Одещині
- 19:33У Білгород-Дністровському завершились пошуково-рятувальні роботи на місці російської атаки по навчальному закладу
- 09:20"УЗ" призначає нові поїзди з Одеси (ГРАФІК)