Мітинги, 19 мільярдів та депутатський рекорд: Як відбулася перша у 2020-му сесія Одеської обласної ради

Перше сесійне засідання депутатів Одеської облради було заплановане ще на 27 лютого, проте в облраді заявили, що Одеська ОДА має внести зміни у деякі проєкти, які виносяться на розгляд сесії, тож її перенесли на 5 березня, проте потім "прискорилися" до 3 березня

Мітинги, 19 мільярдів та депутатський ре…
Фото: Одеська ОДА

Перед початком першого у 2020 році сесійного засідання біля будівлі Одеської обласної ради зібралися кілька сотень мітингувальників. Одні вимагали внести зміни до законодавства щодо полювання. Біля них стояли екоактивісти, які хотіли звернути увагу облради на проблеми навколишнього середовища. Крім того, на мітинг прийшли представники проукраїнських організацій, які виступали проти спорудження на Куликовому полі монумента на честь загиблих 2 травня 2014 року. Загалом сесія розпочалася майже вчасно, з невеликим запізненням, і вже по обіді закінчилася.  Depo.Одеса слідкувало за перебігом сесійного засідання та готове поділитися найцікавішими моментами.

Фото: Думська

Без пам’ятника, проте з розслідуванням

Одним із найскандальніших питань, яке мали розглянути депутати Одеської облради, став проєкт звернення до міського голови Одеси Геннадія Труханова з проханням дати згоду на встановлення меморіалу на Куликовому полі. Автори документу хотіли увічнити пам’ять тих, хто загинув в Одесі під час сутичок 2 травня 2014 року. Проте ще до початку сесійного засідання голова обласної ради Сергій Паращенко провів нараду, під час якої його перший заступник Вадим Шкарівський відкликав своє звернення. Таким чином, проєкт навіть не розглядали. Проте депутати розглянули та ухвалили інший документ, з яким облрада звернеться до президента та ГПУ з проханням поновити розслідування подій, які сталися 2 травня 2014 року. Щоправда, під час сесії депутати включили, окрім 2 травня, і 3 березня того ж року. Нагадаємо, саме тоді сепаратисти намагалися захопити будівлю облради та ОДА на проспекті Шевченка, 4. На щастя, українські патріоти тоді змогли відстояти місто. 

Фото: Вадим Шкарівський/ Facebook

"Я підтримую бажання звернутися до правоохоронних органів для розслідування подій. Але прошу не розколювати суспільство та не робити політичні шоу", – заявив під час сесійного засідання голова Одеської ОДА Максим Куций. Він зазначив, що Одещина прихистила тисячі переселенців з Донбасу, в Одесі дислокуються ВМС України, а понад 14 тисяч мешканців Одещини захищали та продовжують захищати Україну на сході України. Максим Куций закликав депутатів об'єднувати країну. 

Рік Слави ветеранів

Також суперечки викликало питання щодо оголошення 2020-го Роком пам’яті і слави всіх учасників бойових дій на честь 75-річчя перемоги у Другій світовій війні. Деякі депутати не погодилися з тим, щоб у назві була "Друга світова війна" і запропонували замінити на "Велику Вітчизняну". Зокрема на зміні назви наполягала депутатка від "Опозиційного блоку" Ірина Коваліш, яка вважає, що у депутатів з її партії на меті було збереження пам’яті саме про Велику Вітчизняну, а не Другу світову. Проте з’ясувалося, що в Україні терміну "Велика Вітчизняна війна" більше не існує, і юридичний департамент відмовився пропускати документ з подібним формулюванням. Натомість депутат Валентин Душейко заявив, що термін "Друга Світова війна" цілком правильний. "Мій батько воював у Фінську війну, а вона не входить до Великої Вітчизняної, і такі конфлікти були й інші. СРСР напав на Польщу, країни Балтії, Бесарабію", – зазначив він. Врешті решт депутати підримали пропозицію.

Покращення регіону за 19 мільярдів 

Також депутати підтримали проект рішення, яким передбачається розвиток Одещини протягом семи років. У план розвитку увійшли 70 проєктів соціальної, економічної і політичної спрямованості. На ці цілі Одеська область планує витратити 19 мільярдів гривень, частина з яких – гранти та державні кошти. Йдеться про будівництво і реконструкцію шкіл, дитячих садків, доріг, проєкти у портах і оновлену інфраструктуру.

Читайте також: Вихід з фракції, звернення до президента та нагороди: Як минула перша сесія Одеської міськради

В Одесі зменшать кількість мед закладів

Реформи у медицині, які тривають по всій країні, не оминули і Одещину. Департамент охорони здоров’я Одеськой ОДА збирається провести процес оптимізації мережі медичних установ. Простіше кажучи, декілька медзакладів об’єднають. Зокрема, під час сесії йшлося про об’єднання дитячого та дорослого шкірно-венерологічних диспансерів в один – Одеський обласний диспансер. 

Також будуть об’єднувати і медичні заклади, які надають психіатричну допомогу. На їхній базі утворять Одеський обласний медичний центр. За словами директорки обласного департаменту охорони здоров’я Оксани Сорочан-Рокунець, це дасть можливість зменшити витрати і, у той же час, поліпшить якість надання послуг. Також змін зазнає шпиталь ветеранів Другої світової, на базі якого створять Національний медичний реабілітаційний центр. У ньому зможуть лікуватися як ветерани, так і "афганці" та АТОвці.

Автостоянка в обмін на квартири для АТОвців

Депутати обласної ради погодили демонтаж автостоянки, що розташована на площі Бориса Дерев’янка. Площа стоянки складає 774 квадратні метри. Тут мають побудувати житлову багатоповерхівку.

За словами начальника юридичного управління облради Романа Лебедєва, орендарі стоянки не проти, крім того, у договорах оренди прописано право облради демонтувати стоянку з метою реалізації інвестиційних угод. Деякі депутати зі словами Лебедєва не погодилися та заявили, що на території є не тільки автостоянка, але й складські приміщення, які люди планують викупити. 

В обмін на місце інвестор в особі компанії "Одісей-БМУ-11" бере обов’язки надати облраді 2 200 квадратних метрів житла у майбутньому будинку, а це близько 80 квартир, для учасників АТО. Крім того, облрада отримає 600 метрів вже готового житла у Крижанівці.

Депутати Одеської облради стали рекордсменами

Ще один момент із сесії, який вартий уваги. Представник Книги рекордів України вручив голові обласної ради Одеської області Сергію Паращенку сертифікат про присвоєння рекорду.

Співробітники, які опікуються фіксацією рекордів українців, з’ясували, що депутати обласної ради нинішнього скликання дуже активно звертаються в різні органи влади. Щоправда, йдеться не про показники в цілому, а про конкретне звернення до сільських, селищних, районних, районних у містах, міських районного значення, міським обласного значення, обласних рад, ОТГ, президента України та Кабміну щодо розробки і популяризації української національної ідеї. Воно було підтримано депутатами сьогодні.

"Вперше в історії України в рамках одного питання буде стільки звернень", – зазначив представник Книги рекордів. Після цього він вручив сертифікат, в якому йдеться про те, що депутати обласної ради таким чином зробили по одному питанню 9526 звернень.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme