Міноборони намагається повернути військовий аеродром "Шкільний"

З 2017 року Міністерство оборони України намагається повернути земельну ділянку аеродрому "Одеса-Шкільний", яку захопило ТОВ "Югтранс-Термінал"

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на юридичний відділ Міністерства оборони України.

Наприкінці 2017 року ТОВ "Югтранс-термінал" демонтувало огорожу аеродрому "Одеса-Шкільний" та захопило земельну ділянку площею 1669 кв м, яка належить до земель оборони та використовується військовою частиною А3571 за призначенням. З того часу Міноборони України вживає заходи щодо захисту порушених прав держави.

За рішенням Господарського суду Одеської області від 29 листопада 2018 року був задоволений позов Міноборони до ТОВ "Югтранс-термінал" щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою аеродрому. Підрприємство мало демонтувати металевий паркан, який самовільно встановило та повернути незаконно знесений бетонний паркан. Проте, рішення суду не набрало законної сили, оскільки ТОВ "Югтранс-термінал" звернулося з апеляційною скаргою до суду вищої інстанції. 

На даний час Південно-західний апеляційний господарський суд розгляд справи призупив. Це пов'язано із призначенням судової земельно-технічної експертизи, яка проводиться Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

Крім того, Одеський окружний адмінсудом розглядає справу про визнання незаконним та скасування дозволу Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради, виданого на проведення земельних та монтажних робіт ТОВ "Югтранс-Термінал", провадження у якій зупинено до розгляду пов’язаної з нею справи.

"Під час розгляду зазначених справ стало відомо про прийняття Одеською міською радою рішень щодо затвердження проєктів землеустрою та відведення земельних ділянок зі складу земель аеродрому, загальною площею близько 93,5 га в користування комунальних підприємств Одеської міської ради. З огляду на те, що зазначені земельні ділянки були вилучені без згоди Міноборони та з порушенням порядку зміни їх цільового призначення триває робота щодо збору доказової бази та підготовки відповідних позовів", - зазначили у Міноборони.

Нагадаємо, 18 червня, Приморський районний суд міста Одеси відмовився скасувати рішення Одеської міськради про забудову території військового аеродрому "Шкільний".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса