Мерія отримє понад 90 мільйонів з коштів, за які були куплені будівлі "Краяну"
Між міською владою та підприємством "Девелопмент еліт" підписано угоду про зменшення суми вартості до 90 млн грн
Солом'янський суд Києва зняв арешт з частини коштів, які заплатила Одеська міськрада компанії "Девелопмент еліт" за адміністративну будівлю колишнього заводу "Краян". Як повідомляє Depo.Одеса, про це йдеться у судовій ухвалі, опублікованій у Єдиному реєстрі судових рішень.
Суд задовольнила клопотання адвоката та розблокував 92 340 718 гривень на рахунку компанії. Арешт на кошти на рахунку компанії у розмірі 185 млн грн був накладений ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду Києва 21 грудня 2016 року. Адвокат заявив, що арешт на грошові кошти підприємства накладено необґрунтовано, оскільки цивільно-правова угода між Одеською міськрадою та ТОВ "Девелопмент-Еліт" є законною, законність прийняття рішення про укладення договору купівлі-продажу майна Одеською міською радою перевірялася прокуратурою Одеської області, а кошти, на які накладено арешт, надійшли в рахунок оплати за проданий об'єкт нерухомості - нежитлове приміщення загальною площею 14 394, 5 кв м, по вул. Косовській, 2-д та не можуть бути речовим доказом у кримінальному провадженні і підлягати спеціальній конфіскації.
Окрім того, у суді захисник заявив, що договір купівлі-продажу не є виконаним, оскільки продавець не отримав можливості розпоряджатися грошима від продажу належного йому об'єкта нерухомості, а тому 9 січня 2018 року між ТОВ "Девелопмент Еліт" та Одеською міською радою було укладено договір, на підставі якого було змінено ціну договору з 185 млн грн 90 млн грн (без урахування ПДВ).
Прокурор у судовому засіданні вважав, що клопотання задоволенню не підлягає, оскільки арешт накладено обґрунтовано, а грошові кошти визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
Крім того, як з'ясувалося, в листопаді 2017 року Київська науково-дослідний інститут судових експертиз на підставі постанови детектива НАБУ оцінив будинок на Косівської, 2-д і встановив, що воно коштує 92 млн 340 тисяч 718 грн. Саме цю суму суддя і залишила під арештом. Решту грошей, з яких знято арешт, компанія-продавець обіцяє повернути.
Варто зауважити, що договір, який адвокат компанії представив у суді, мали затвердити під час сесії депутати міської ради. Проте з початку року сесії не проводилися. Окрім того, документ не був навіть запропонований для розгляду профільної комісії міськради. Таким чином не відомо, хто з представників міськради поставив свій підпис під договором і на якій підставі.
Depo.Одеса писав, що зміст угоди про зміну вартості будівель колишнього заводу "Краян" нікому не відомий".
Питання про зменшення вартості заводу повинні були розглядати під час чергової сесії міськради, яку перенесли на 16 лютого.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса