Лікарні Одещини уклали договори з НСЗУ на 2,6 мільярда

Серед лікарень, які уклали договори, є дві приватні

Лікарні Одещини уклали договори з НСЗУ н…
Фото: pixabay.com

В Одеській області 83 лікарні уклали договори з Національною службою здоров'я України. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу Одеського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою".

За словами радниці регіонального офісу Олесі Голинської, з 1 квітня комерційні неприбуткові підприємства закладів охорони здоров'я вторинного рівня не отримуватимуть медичної субвенції та слідом за "первинкою" переходять на фінансове забезпечення за Програмою медичних гарантій, суттю якої є принцип "Гроші йдуть за пацієнтом".

"Одещина – п'ята за кількістю укладених закладами вторинної ланки з НСЗ договорів після Харківської, Дніпропетровської, Львівської областей та м. Києва. Загальна вартість цих договорів по Одеській області становіть 2,6 млрд грн, що дозволить реалізувати 383 групи медичних послуг", – розповіла Голинська.

Вимоги до надання таких послуг згруповані в спеціальні Пакети медичних послуг, кожен з яких складається, власне, з переліку медичних послуг з єдиними описом, умовами, вимогами та специфікацією. "Причинами відмов НСЗУ у підписанні 32 договорів (в цілому по Україні) є незавершеність процесів автономізації, відсутність ліцензій на медичну практику, недостовірність статистичних даних", – зауважила радниця.

Також у регіональному офісі для порівняння навели дані щодо укладання договорів іншими областями України. Так, Дніпропетровська область уклала 120 договорів на 563 групи медичних послуг на суму 3,9 млрд грн; Львівська – 102 договори на 536 груп (3,2 млрд грн); Харківська - 132 договори на 469 груп (3 млрд грн); Київська (без м. Київ) – 48 договорів на 250 груп (1,3 млрд грн); Херсонська – 39 договорів на 245 груп (1,3 млрд грн), а Миколаївська – 42 договори на 243 групи (1,2 млрд грн).

П'ять медичних закладів "вторинки" ОТГ Одещини вже одержали призначення (на строк з квітня по грудень 2020 року) за 25 групами медичних послуг на загальну суму 68,7 млн грн. "Цей обсяг призначень розподілено за закладами в залежності від типу та обсягу пакетів медичної допомоги, включених до їх договорів", –  зауважила Голинська.

КНП "ЦРЛ Подільського району Куяльницької сільської ради" уклала договір з НСЗ на вісім груп медичних послуг з фінансуванням у 14,6 млн грн,  КП "Балтська багатопрофільна лікарня" Балтської міської ради – на вісім груп із фінансуванням в 24,3 млн грн, КНП "Кілійська багатопрофільна лікарня" Кілійської міської ради – п'ять груп медичних послуг на 22,2 млн грн, КНП "Вилківська міська лікарня" Вилківської міської ради – 3 групи на 5,7 млн грн, а КНП Таїровської селищної ради "Таїровський консультативно-діагностичний центр" - лише одну послугу з фінансуванням 1,9 млн грн.

Олена Голинська зазначила, що серед лікарень районного рівня на Одещині найбільша кількість медичних послуг увійшли до договору НСЗ з КНП Біляївської районної ради "Біляївська центральна районна лікарня". На оплату цих послуг передбачено 46,8 млн грн. "Значний обсяг послуг (вісім груп) за кошти Програми медичних гарантій надаватиме також КНП Ізмаїльської районної ради "Центральна районна лікарня" (32,7 млн грн). Найменший обсяг передбачено для КНП "Савранська центральна районна лікарня" Савранської районної ради - 7,9 млн грн(три групи медичних послуг) та "Миколаївська центральна районна лікарня" Миколаївської районної ради - 5,3 млн грн (чотри групи медичних послуг)", – розповіла вона.

У той же час, у пресслужбі НСЗУ повідомили, що Одеська область – на другому місці після Києва за кількістю договорів на пакет медичної допомоги у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим) – вісім закладів.

"Загалом в Одеській області підписано договорів на 77 пакетів пріоритетних послуг. 23 лікарні регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів. Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть дев'яит лікарень, а в разі гострих інфарктів – дві. У 35 лікарнях Одещини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку", – уточнили в Нацслужбі.

Також у НСЗУ роз'яснили, що відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.  

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme