ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Вмираючи", Куяльницький лиман на Одещині став рожевим

Через нестачу джерел, які живлять Куяльник, водойма фактично вмирає
Depo.
2 жовтня 2015 09:25
ФОТО: depo.ua
"Вмираючи", Куяльницький лиман на Одещині став рожевим
"Вмираючи", Куяльницький лиман на Одещині став рожевим

Як відмічають екологи, таке природне явище сталося через підвищення рівня солоності води в лимані, який на даний момент відрізаний від інших джерел, що живлять його, пише Depo.Одеса.

Рожевий колір лимана - це індикатор того, що в ньому не вистачає води, він помирає. Справа в тому, що, незважаючи на обіцянки старої і нинішньої влади, необхідні дослідження так і не провели через виниклі з тендером проблеми: вузи не погодилися на умови чиновників. Без таких даних екологи не можуть сказати, принесла морська вода, яку запускали до цього через окремий канал, користь або шкоду лиману.

Під загрозою зникнення та псування опинилися і цінніші сульфідно-мулові лікувальні грязі лиману, які до того ж добувають повними цистернами без всякого контролю.

Відзначимо, в офіційній відповіді Гіоргі Лорткіпанідзе голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі зазначено, що правопорушень при видобутку природних ресурсів у басейні річки Великий Куяльник не виявлено. "Дане питання перебуває на постійному особистому контролі з боку ГУ МВС в Одеській області", - йдеться в документі.

Куяльницький лиман на Одещині став, "вмираючи" став рожевим - фото 1

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.