Коронавірус: На Одещині проводять просвітницьку роботу та готові протистояти недузі

Новий вірус, який отримав назву Covid-19, вже довго не сходить зі сторінок інтернет-ЗМІ, бо люди бояться наслідків хвороби, яка по всьому світу забрала не одну сотню життів 

Коронавірус: На Одещині проводять просві…
Фото: Одеський морськй порт

На даний час на території України випадків коронавірусу не зареєстровано, проте у деяких регіонах під спостереження до лікарень шпиталізували людей, які прибули з країн, у яких вже є хворі люди. Наприклад, у Чернівцях в обласну лікарню шпиталізували жінку, яка прибула з Італії. 

Depo.Одеса розбирався, як місцева та обласна влада нашого регіону готується попередити появу хвороби на Одещині та як будуть протистояти недугу, раптом такі випадки стануться.

Буквально вчора, 26 лютого, в Одеській облдержадміністрації розповіли, що по всій території регіону розповсюдять спеціальні плакати, які допомогають зрозуміти, що це за новий вірус, які у нього симптоми, та чим він небезпечний. "Такі календарі та плакати є дуже важливими в умовах сьогодення. Ми спрямуємо їх до районів та об’єднаних територіальних громад області у найближчий час", — зазначила в. о. директора департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Оксана Сорочан.

На даний час департамент охорони здоров’я Одеської ОДА отримав 1000 календарів та 300 плакатів, які містять інформацію про профілактику і поширення захворювання. Ці матеріали передадуть до лікарень, вокзалів та інших місць масового скупчення людей, щоб якомога більше жителів регіону могли дізнатися про хворобу.

Фото: Одеська ОДА

Крім того, Одеська ОДА організовує лекції та інші заходи, на яких лікарі підвищують медичну грамотність. Наприклад, така лекція відбулася вчора, 26 лютого, в Одеській національній науковій бібліотеці. А в школах області відучора почали проводити уроки медичної грамотності зі школярами.

Зазначимо, що ще минулого тижня на закритому засіданні в Одеській обласній державній адміністрації створили тимчасову протиепідемічну комісію, яка займеться розробкою територіального плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу з виділенням фінансових ресурсів на здійснення необхідних заходів.

До комісії увійшли представники ДСНС, Нацполіції, Держприкордонслужби, СБУ, Лабораторного центру МОЗ України та департаментів Одеської ОДА. "Головною госпітальною базою стане інфекційна лікарня Одеси. 20 боксів на 65 місць вже готові до лікування пацієнтів", – заявив голова Одеської ОДА Максим Куций. 

За словами очільника Одещини, регіон готовий до боротьби з короновірусом. "Важких" хворих, які потребують реанімації, будуть госпіталізувати до додаткових баз, яких в Одесі шість, а у районах області — 11. В області готові до роботи бригади швидкого реагування, а резервні групи лікарів пройшли додаткові тренінги", — підкреслив Максим Куций. 

Варто зауважити, що коли до України прибули евакуйовані українці з китайського Уханю, очільник Одещини заявив, що готовий прийняти цих людей на території області та надати їм необхідну допомогу. Також він запропонував допомогу одеських медиків, які вже мали досвід з обстеженням людей на предмет наявності коронавірусом.

Нагадаємо, йдеться про обстеження екіпажів суден, які прибувают до Одеського порту. Так, 13 лютого до Одеси прибуло судно, яке заходило у порти Китаю. В останнє судно залишило порт китайського Шекоу ще 16 січня, і відтоді, до прибуття в Україну, воно заходило до портів в  Єгипті, Лівані, Туреччини та Румунії. Декілька членів екіпажу перехворіли на ГРВІ. Коли судно зайшло до одеського порту, всіх, хто був на борту, ретельно перевірили медики. У жодної людини ознак захворювання не виявили.

Фото: port.odessa.ua

Зазначимо, що в Одесі проводяться навчання, пов'язані із можливою появою коронавірусу. Так, на одному з найбільших ринків країни на початку лютого провели навчальну тривогу. Під час навчань медпрацівники відпрацювали взаємодію з торговцями, які є виходцями з Китаю.

Фото: 7km.net

А ось так в Одеському аеропорту прикордонники та медики зустрічають пасажирів авіарейсів. 

Фото: Одеська ОДА

Одеська міськрада теж не залишилася осторонь від проблеми. На закупівлю респіраторів, захисних масок, окулярів, костюмів і комбінезонів мерія витратить 1,62 мільйона гривень. На вході у медзаклади Одеси розмістили дозатори з антисептичними засобами для дезінфекції рук. Медики вважають, що часте миття рук і використання антисептиків є ефективним заходом проти поширення ГРВІ, грипу та інших повітряно-крапельних інфекцій. 

Фото: Одеська міськрада

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme