ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кого з нардепів Сурков хотів зробити президентом "Бесарабської народної республіки"

Голова СБУ недвозначно натякнув одеським сепаратистам, що час накивати п'ятами в гості до Клюєва та братів Кацуб
Depo.
13 жовтня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Кого з нардепів Сурков хотів зробити президентом "Бесарабської народної республіки"
Кого з нардепів Сурков хотів зробити президентом "Бесарабської народної республіки"

10 жовтня голова СБУ Василь Грицак на брифінгу заявив про те, що на Одещину хотіли завести "зелених чоловічків" з Придністров'я. За його словами, на території Одеської області до 15 квітня "планувалося створення Бессарабської народної республіки". При цьому Грицак наче мимохідь обмовився, що "за подіями в Одесі стоїть один чинний народний депутат", який планував стати так званим комендантом "Бессарабської народної республіки". Однак прізвища цього обранця широкому загалу він не назвав.

А потім, щоб головному діючому персонажу стало зрозуміло, що мова йде саме про нього, деталізував - помічниця цього нардепа зараз знаходиться у СІЗО і утримується там за підозрою в скоєні дій, які загрожують територіальній цілісності України.

Таким чином, можна припустити, що мова йде про екс-"регіонала" Віталія Барвіненко, члена депутатської групи "Відродження" і його колишню помічницю, журналіста та піарника Олену Гліщінську (Романову), яка зараз знаходиться під вартою.

Олена Гліщінська була затримана після другого форуму "народної ради Бессарабії", який відбувся в ресторані "Монте Крісто" в одному із районів Одеси. При огляді змісту телефону Гліщінської, у особистому листуванні було виявлено спілкування з замовниками з Москви. Пізніше, завдяки наданій інформації Держприкордонслужби, з'ясувалося, що Гліщінська зі своїм керівником виїжджали до Москви. Враховуючи політичні відносини між Росією та Україною на цей час, цей факт наводить на роздуми про те, що ці двоє отримували там інструкції, а не їздили домовлятися про встановлення миру. В СБУ навіть є інформація про отримання помічницею нардепа Барвіненко 10 тисяч доларів на розвиток проекту "Бессарабська Республіка", пише видання "Южный курьер".

Що стосується самого Барвіненка, то він, як ніхто інший підходить на роль "шапкового отамана" "БНР".  По-перше, Віталій Дмитрович неодноразово змінював свої політичні вподобання. Після оголошення результатів виборів, і перемоги "регіоналів", був виключений з  фракцїї "БЮТ" за співпрацю з "переможцями" і "похрещений" в "регіонали". А за часів Євромайдану Віталій Барвіненко вже почав робити перші спроби оголосити себе "контрреволюційним комендантом Бессарабії". Втім, зараз він активний діяч партії "Відродження", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

Якби там не було, голова СБУ пояснив, що попри всі його кричущі заяви обвинувачення цьому нардепу буде пред'явлено лише після зібрання достатньої доказової бази. Тож все виглядає як театралізована вистава, щоб, як і у випадку з Сергієм Клюєвим, братами Кацубами та багатьма іншими діячами часів Януковича, елементарно попередити Барвіненка про загрозу і дати йому час втекти за межі країни. Після цього, в кращих традиціях, специ зможуть оголосити його у всеукраїнський розшук, але це буде тільки для звітності, а основний удар на себе вже прийняла помічниця "контрреволюціонера".

Або взагалі жодного звинувачення, звичайно, не буде, тому що Кримінальним кодексом України не передбачено, що "контакти з російським політичним керівництвом" - це незаконні дії, особливо, якщо враховувати, що такі контакти має добра половина українського парламенту та Кабміну.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.