Кіно-меню ІХ ОМКФ: Чим цього року порадують гостей фестивалю

З 13 по 21 липня в Одесі відбудеться традиційний Одеський міжнародний кінофестиваль, на який цього року надійшла рекордна кількість кінофільмів для відбору 

Кіно-меню ІХ ОМКФ: Чим цього року пораду…

Загалом організатори фестивалю отримали з 95 країн світу 1011 різноманітних картин. Селекційна комісія ОМКФ відібрала найкращі з надісланих фільмів. Depo.Одеса дізнавався, які саме фільми зможуть переглянути глядачі у конкурсних та позаконкурсних програмах кінофесту.

День перший, день другий

Цього року на відкритті ОМКФ буде представлена стрічка Бенедікта Ерлінґссона "Жінка на війні", створена кіномитцями Ісландії, Франції та України. Героїня картини - 50-річна Галла на прізвисько "Жінка-горянка". Вона самостійно веде війну з виробниками алюмінію. Проте коли Галла починає планувати свою найбільшу та найзухвалішу операцію, їй надходить лист, який змінює все: її заявку на вдочеріння схвалили і в Україні на неї чекає майбутня донька. Цей фільм у 2018 році отримав нагороду Консорціуму письменників і композиторів Тижня критики Канського кінофестивалю.

Кадр із фільму "Жінка на війні"

На другий день Одеського кінофесту, 14 липня, на всіх охочих чекає демонстрація легендарної картини режисерів Сема Тейлора та Фреда С. Наймаєра "Safely Last!". Стрічку було обрано для показу під час традиційного кіноперформансу на Потьомкінських сходах. Для цієї кінострічки 2018 рік є ювілейним - 95 років тому він вперше вийшов на екрани. Головну роль у німій комедії "Safely Last!" виконав актор Гарольд Ллойд, який виконував сам всі каскадерські трюки. Зазначимо, що цьогоріч виповнюється 125 років від дня народження Ллойда.

Під час демонстрації "Safely Last!" на Потьомкінських сходах буде грати симфонічний оркестр.

Кадр із фільму "Safely Last!"

Міжнародний конкурс ОМКФ

Для участі у конкурсній програмі відібрали 12 повнометражних фільмів з 19 країн світу. Ось так виглядає перелік стрічок, які представлені на Міжнародний конкурс ОМКФ.

Драма "Стікс" (Німеччина, Австрія; режисер Вольфґан Фішер) розповідає про молоду лікарку швидкої допомоги, яка хоче здійснити свою мету, але завдяки цьому змінює не тільки своє життя, але й життя багатьох інших людей-біженців, що трапляються їй у подорожі.

Кадр із фільму "Стікс" / Фото: ОМКФ

Психологічна драма "Вежа. Ясний день" (Польща; режисер Яґода Шельц", - це розповідь про сімейну драму, що перетворюється на історію на межі фантастики та реальності.

Лірична кінострічка "Три з половиною" (Україна, Індія; режисер Дарія Гайкалова), розкриває життя одного будинку протягом 50 років: в ньому в різні часи були школа та кімната, в якій жили юнак і його паралізований дідусь. В інші роки тут був бордель, а після нього - затишне родинне гніздечко.

Кадр із фільму "Три з половиною" / Фото: ОМКФ

Сатирична комедія з елементами чорного гумору "Жаль" (Греція, Польща; режисер Бабіс Макрідіс) розповідає історію 40-річного чоловіка, що живе із сином у домі своєї родини та доглядає дружину, яка знаходиться в комі. Коли вона несподівано приходить до тями, життя сім'ї перетворюється на справжній фарс.

Драмеді "Вулкан" (Україна, Німеччина, Монако; режисер Роман Бондарчук) - це історія іноземця Лукаса, який вирушає з місією ОБСЄ до кордону з окупованим Кримом та опиняється у викривленій реальності в хаті місцевого мешканця Вови.

Ґанґстерська сага "Перелітні птахи" (Колумбія, Данія, режисери Сіро Ґерри та Крістіни Ґайєґо) - це сповідь про те, що відбувається, коли перетинаються жадібність, пристрасть і честь.

Кадр із фільму "Три з половиною" / Фото: ОМКФ

Комедія положень "Кришталь" (Білорусь, Німеччина, США, Росія; режисер Дар'я Жук) розповідає про декілька поколінь, що зіткнулися одне з одним. Молода рейверка Веля, яка мріє про еміграцію у США, вимушено переїжджає до невеликого заводського містечка та перевертає його життя догори дриґом.

Драматичний трилер "Поророка" (Румунія, Франція; режисер Константін Попеску) представить глядачу інтригуючу історію ідеального подружжя, чия маленька донька у одну мить зникає.

Чорна комедія "Дорога грому" (США, режисер; Джім Каммінґс) - історія поліцейського, котрий попри всі сумні виклики долі робить усе можливе, щоб залишатися оптимістом.

Фільм про дорослішання "Дівчина" (Бельгія; режисер Лукас Донт) розповість про 15-річну Лару, яка обрала шлях професійної балерини й має опанувати своє тіло, хоча й народжена хлопчиком.

Кадр із фільму "Дівчина" / Фото: ОМКФ

Драма "Паризька освіта" (Франція; режисер Жан Поль Сівейрак) - це історія двох молодих хлопців, що приїжджають до Сорбонни, де зіткнуться з викликами дружби, кохання, і головне - мистецтва.

Драматична комедія "Важіб" (Палестина, Франція, Німеччина, Колумбія, Норвегія, Катар, ОАЕ; режисер Аннемарі Жасір) розповідає про складні стосунки між батьком та сином, які не мешкають разом.

Національна конкурсна програма

До Національної конкурсної програми увійшли 5 повнометражних та 13 короткометражних стрічок

Дебютний повнометражний фільм режисера Тоні Ноябрьової "Герой мого часу" про молодого хлопця, який нещодавно переїхав до столиці і намагається її підкорити. Також на глядачів чекає світова прем'єра документальної стрічки "Гоголь Док" режисерки Аліси Павловської, в якій йдетья про один із найбільших мистецьких фестивалів Східної Європи.

Документальна Стрічка "Дельта" Олександра Течинського про людей, що мешкають у дельті Дунаю та заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожній миті свого життя. Драма "Коли падають дерева" - повнометражний дебют Марисі Нікітюк, який було відібрано до конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю.

Кадр із фільму "Коли падають дерева" / Фото: ОМКФ

Фільм "Тера" режисера Нікона Романченка про звичайну працівницю кондитерської фабрики Любу. Її син перебуває у зоні бойових дій та не виходить на зв'язок. Відтак мати вирушає на пошуки сина на незнайому їй територію.

Європейська документалістика

У конкурсі європейських документальних фільмів візьмуть участь вісім стрічок з 11 країн світу.

У фільмі "Віддаленне сузір'я" (Нідерланди) події відбуваються у будинку престарілих у Стамбулі. "69 хвилин з 86 днів" (Норвегія) - це чутливий портрет трирічної дівчинки на драматичному тлі мігрантської кризи. "Домашні ігри" (Україна, Франція, Польща) розповідають про те, як 20-річна киянка отримує шанс вирватися із злиднів завдяки футболу. З притулком для тварин у Відні та його мешканцями познайомить картина "Тварини та інші люди" (Австрія).

"Михайло та Даниїл" (Україна, США) - документальна сага про сучасний погляд на стосунки батька та сина. "Багато дітей, мавпа та замок" (Іспанія) - це іронічна комедійна стрічка про родинну єдність на тлі фінансової кризи. Про історію муніципального багатоквартирного будинку, який опинився на межі знесення, розповість документальний фільм "Работ" (Бельгія). І остання стрічка, яка буде показана у цьому конкурсі, "Очі Орсона Веллеса" (Велика Британія). Картина розповідає про те, як світ сприймає блискучого шоумена ХХ століття через понад 30 років після його смерті.

Позаконкурсні покази

Цьогоріч відбудеться декілька різноманітних позаконкурсних програм, під час яких глядачам продемонструють як відомі, так і мало відомі кінострічки.

В програмі "Український мюзік-холл" будуть представлені музичні фільми, зняті на Одеській та Київській кіностудіях у період 1930-1970-х років. Глядачі зустрінуться з героями таких картин, як "Гармонь", "Літа молодії", "Чорноморочка", "Їхали ми, їхали…" та "Поцілунок Чаніти".

Кадр із фільма "Чорноморочка"

У позаконкурсній програмі "Фестиваль фестивалів" будуть представлені найгучніші світові кіно-хіти: володар Ґран-прі Венеційського МКФ-2017 "Фокстрот"; володар "Срібного ведмедя" Берлінаре-2018 за найкращу авторську роботу "Молитва"; фільм, який отримав спеціальний приз журі за найкращий сценарій та Приз глядацьких симпатій на МКФ у Роттердамі-2018 "Звіти про Сару"; володар Кубка Вольпі за найкращу роль Венеційського МКФ-2017 "Образа"; володар нагороди за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю-2018 "Три обличчя"; номінант на "Золотого ведмедя" за найкращий фільм Берлінаре-2018 "Дочка моя" та володар нагороди за найкращу режисуру програми "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю-2018 "Донбас".

Кадр із фільму "Донбас"

У позаконкурсній програмі "Спеціальні покази" покажуть фільми, присвячені 100-річчю від дня народження Інґмара Берґмана "Персона" та "Інґмар Берґман: Інтермеццо". Також у цій програмі будуть предствлені кінострічки "Какофонія Донбасу", "Капітан", "Людський потік" та "Нове життя Ґоґіти".

На честь 70-річчя ізраїльського кінематографу на ОМКФ відбудеться ретроспектива фільмів, знятих кіномитцями з Ізраїлю. Зокрема, глядачі побачать картини "Тіккун", "Іди, живи і стань", "І взяти собі дружину", "Ажамі", "За 5 годин від Парижа".

Знайдуть цікаві фільми для себе і дітлахи. Цьогоріч спільно з "Чілдрен кінофест" Одеський міжнародний кінофестиваль підготував програму для малечі. Зазначимо, що всі кіносеанси будуть демонструватися безкоштовно. До програми "ОМКФ дітям" увійшли наступні фільми "Великий злий лис та інші історії…", "Сів заблукала уві сні", "Остров скарбів" та показ фіналістів конкурсу дитячих фільмів.

Детально про те, коли та де будуть демонтруватися конкурсні та позаконкурсні фільми інформації поки немає.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme