Кіберполіція Одещини викрила шахрая, який виманив у громадян майже 100 тис. грн.

Отримані злочинним шляхом грошові кошти зловмисник переводив у готівку через банкомати

Кіберполіція Одещини викрила шахрая, яки…

Відновивши злочинну схему, працівники Причорноморського Управління кіберполіції встановили, що шахрай здійснював телефонні дзвінки громадянам та, представляючись працівником правоохоронних органів, повідомляв, що їхні рідні знаходяться у відділі поліції. Щоб вони могли уникнути відповідальності, необхідно було перерахувати грошові кошти на вказаний ним банківський рахунок, пише Depo.Одеса з посиланням на прес-службу ГУ НП в Одеській області.

Телефонні номери ошуканих громадян одесит набирав навмання. Таким чином, знати щось про рідних своїх жертв він не міг.

Кіберполіція Одещини викрила шахрая, який виманив у громадян майже 100 тис. грн. - фото 1

Майже усі дзвінки ним здійснювались у нічний час доби з метою застати свою жертву зненацька. Тож ошукані громадяни від несподіванки навіть не здогадувались, що розмовляють із шахраєм, та перераховували обумовлену ним суму на вказаний рахунок. Вже після того, як минав час, потерпілі телефонували своїм близьким і тоді вже розуміли, що були ошукані шахраєм.

Отримані злочинним шляхом грошові кошти зловмисник переводив у готівку через банкомати.

Кіберполіція Одещини викрила шахрая, який виманив у громадян майже 100 тис. грн. - фото 2

В ході досудового розслідування за місцем мешкання шахрая було проведено обшук, під час якого правоохоронці виявили докази його злочинної діяльності.

"У ході проведення спільних заходів з працівниками Хмельницького ВП, Малиновського ВП в м. Одесі та з прокуратурою Малиновського району м. Одеси зловмисника було затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Загальна сума завданих потерпілим збитків склала майже 100 тисяч гривень", - розповів начальник Причорноморського Управління кіберполіції Юрій Виходець.

Вказаний вид шахрайства є доволі розповсюдженим, адже у шахраїв є можливість збагатитись не докладаючи особливих зусиль, достатньо лише розуміти психологію людини. Найбільш часто від телефонних шахраїв потерпають люди похилого віку, адже вони більш довірливі, тож не відчувають підступності у тих чи інших ситуаціях.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme