Хотіла мати дітей, проте виявилося, що має "букет": Сповідь одеситки, хворої на ВІЛ та туберкульоз

В Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб лікування проходять чимало жителів регіону: хтось отримує терапію через ВІЛ, хтось хворий на туберкульоз, проте зустрічаються випадки, коли у людини, як то кажуть, цілий "букет"

Хотіла мати дітей, проте виявилося, що м…
Фото ілюстративне / pixabay.com

Однією з таких пацієнток є одеситка Анна (ім'я змінене, – Ред.) Історію жінки розповіли Depo.Одеса в Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб, що на вулиці Леонтовича. Це не просто історія життя, а справжня сповідь людини, яка зробила певні висновки зі свого життя і намагається жити далі та радіти кожному дню, що настав.

"Ніхто не зможе сказати на 100%, звідки взялося це захворювання. Мені доводилося мати справу по роботі зі споживачами наркотиків. А також був контакт із людиною, якої зараз вже немає в живих", – почала свою розповідь Анна. За її словами, вона хотіла народити дитину, а коли зробила необхідні аналізи, то з'ясувалося, що у неї – ВІЛ.

Про свій діагноз жінка дізналася 14 років тому, у 2005-му. Перша думка, яка прийшла у голову: результати помилкові, адже я себе добре почуваю. У мене буде дитина, і я просто мушу жити далі. Довгий час я не звертала увагу на своє захворювання, аж поки не зустрілися з однією людиною, яка теж мала ВІЛ. Вона порадила мені перездати аналізи. Я так і зробила. Цього разу я також дізналася про низьку кількість клітин (CD4 Т-лімфоцити, – Ред.), а лікар вже призначив АРВ-терапію", – згадує Анна.

На спеціальній терапії вона перебуває з 2013 року. Того ж року вона переїхала жити до Одеси та продовжила лікування.  А за якийсь час по тому наша героїня дізналася ще про одну хворобу, на яку хворіє. "Одного разу у мене стався сильний стрес:  трагічно загинули батько та чоловік… За деякий час я почала себе погано почувати. Здавалося, що болить хребет. Зробила МРТ, лікарі сказали, що в мене туберкульоз", – розповідає Анна. Коли вона дізналася про свою хворобу, у неї стався нервовий зрив.

Проте пару місяців тому у житті Анни дещо змінилося: вона стала пацієнткою Одеського обласного центру соціально значущих хвороб, познайомилася зі своєю лікаркою – Тетяною Кубалею. "Я зайшла до кабінету лікаря. Тетяна Василівна побачила, що я плачу, підійшла, обняла, посадила мене, поговорила..." – розповідає Анна. "Ти що таке робиш? Доросла жінка, маєш дитину! Ти що — вмирати зібралася? У нас шикарна терапія є! Я тобі обіцяю, дуже скоро все буде набагато краще!" – пообіцяла лікарка.

Фото: КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб"

"Вона мені допомогла повірити, що все буде нормально, все буде добре. Хочу сказати, що навіть перші два місяці лікування зробили свою справу. Коли я пройшла повторне обстеження на комп’ютерному томографі, то було видно, що туберкульоз почав відступати! Лікарі тоді казали: "Ми просто дивуємося таким результатам!" Зараз я продовжую пити таблетки, хоча довелося робити крапельниці, щоб мене перестало нудити", – ділиться своїми успіхами жінка.

Фото ілюстративне/ pixabay.com

Вона відзначити, що у таких хворих, як вона, доволі розхитана психіка, і вважає, що їй у цьому плані дуже пощастило з лікарем. "Тетяна Василівна була мені й за психолога та підтримувала у найважчі хвилини. Вона завжди знайде час, поспілкується, заспокоїть. Приходжу вже навіть не за медичними показаннями, а просто як до дуже хорошої людини, на яку можна покластися", – каже Анна. За її словами, у поліклініці дуже добре, а головне – можна отримати реальну допомогу. "Тільки хотілося б, щоб краще упорядкували двір, в якому пацієнти чекають на прийом. Побільше б лавок та зелені", – виказала вона свої побажання.

Довідка. Амбулаторно-поліклінічного відділення (сектор ВІЛ) КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Леонтовича, 9/1.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme