ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Якого Мамуку вгледів Насіров за плечима Марушевської

Грузинські "смотрящі" - радники допомагають Юлії Марушевській ухвалювати доленосні для митниці рішення
Depo.
24 травня 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
Якого Мамуку вгледів Насіров за плечима Марушевської
Якого Мамуку вгледів Насіров за плечима Марушевської

Днями голова Державної фіскальної служби Роман Насіров заявив, що Одеською митницею керує незрозуміла людина. В своїй заяві він згадав людину на ім’я Мамука.
Відповідно, одразу виникло питання, хто ж такий цей загадковий Мамука.

Насіров згадав лише ім’я цієї людини, але якщо пошукати, то видно, що інформація про відповідну особу з команди "грузинського десанту" давно просочилася в українські ЗМІ. Вочевидь, йдеться про Мамуку Тугучі (Тугуши). До того, як перебратися до Одеси, він обіймав посаду керівника служби боротьби з порушенням митних правил Грузії. За словами працівників Одеської митниці, які ще лишилися зі старого складу, очільниця Одеської митниці Юлія Марушевська сьогодні не підписує жодного робочого документа, не порадившись з Мамукою та ще кількома грузинськими "радниками".

Другою особою, з якою консультується Марушевська, є Георгій Цхакая, який, як виявилося, є позаштатним радником... голови самого ДФС Романа Насірова. У Цхакая немає українського громадянства. Згідно з наказом від 27 липня 2015 роки, йому дали можливість надання консультаційних послуг фіскальній службі для формування "об'єктивної громадської думки про діяльність ДФС". Ніякого наказу про переведення радника в Одеську митницю у відомстві не надали.

Якого Мамуку вгледів Насіров за плечима Марушевської - фото 1

Коли представники ЗМІ поцікавилися у самої Марушевської щодо забезпечення цих осіб робочими місцями та їх громадянства, голова Одеської митниці пішла від відповідей. Не відповіла і на питання, на які кошти живуть ці люди. Втім, чиновник послалася на те, що членам робочої групи виділені якісь "приміщення". Також вона не прокоментувала, на якій підставі грузинський радник виступає на численних нарадах і зустрічах від імені Одеської митниці.

Про компетенцію грузинських "кураторів" одеські митники не кращої думки. Стосовно діяльності Мамуки на Одеській митниці серед рядових митників також ходить байка про те, як він розпорядився вигнати з роботи... електрону систему: "Доходить до абсурду. Наприклад, "смотрящему" по митниці Мамуці Тугучі якось доповіли, мовляв, АСАУР (автоматизована система аналізу та управління ризиками - Ред.) "гальмує". Мамука, прийнявши назву програми за прізвище, тут же розпорядився... звільнити цього "негідника АСАУРа!".

Аналізуючи відносини на Одеській митниці, останні призначення на керівні посади, та поради "сірих кардиналів" з Грузії можна дійти висновку, що і сам Насіров бере участь у цьому театрі для гри на публіку, а у затишному затінку між грузинами та командою голови ДФС на Одеській митниці все давно поділено якщо не 50 на 50, то принаймні 40% на 60% – з урахуванням того, що всі операції імпорту/експорту нафтопродуктів через Одесу контролює саме Насіров.

Зауважимо також, що введення в митницю цих людей зроблено дуже розумно. Тугучі і всі інші не є офіційними посадовими особами, тому в разі взяття їх, трохи пофантазуємо, на отриманні грошей (ймовірному хабарі)  судити їх не буде за що.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса