ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова Арцизського району заявив, що вугілля немає

Новий глава Арцизької райадміністрації заявив про блокування одеською компанією поставок полум'яного вугілля в район
Depo.
7 вересня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua
Голова Арцизського району заявив, що вугілля немає
Голова Арцизського району заявив, що вугілля немає

Голова Арцизької райадміністрації Одеської області Сергій Парпуланскій заявив про блокування одеською компанією постачання полум'яного вугілля в район, пише Depo.Одеса.

Про це голова Арцизької райадміністрації повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці".

За його словами, відсутністю вугілля в районі і підігрівається паніка, накрутили ціни в деяких місцях до 4-5 тисяч гривень за тонну.
 
"Район цілком залежить від вугілля, газу немає навіть у місті. Доходи людей рідко перевищують 3 тисячі гривень на місяць. У такій ситуації стає очевидним, що якщо не шукати шляхи вирішення проблеми, район в кращому випадку залишиться без лісопосадок", - запевняє голова Арцизької РДА.
 
Він розповів, що вже провів зустрічі з комунальним підприємством і місцевими підприємцями, які торгують вугіллям. Крім того, в облдержадміністрації Парпуланского запевнили, що працюють над вирішенням проблеми відсутності вугілля.
 
"Вугілля антрацит в район поставити складно в достатній кількості, його легально вивозять з непідконтрольної України території тільки три фірми. А ось блокування масових поставок полум'яного вугілля в Арцизький район викликає багато запитань. Зазначене вугілля не користується популярністю у зв'язку з більш низькою ефективностю, але через брак альтернативи, поставки великих обсягів даного вугілля в район дозволили б знизити соціальну напругу і ціни", - пише новий глава району.
 
Він зазначив, що поставки полум'яного вугілля блокуються одеською компанією, яка через афілійовані підприємства виграє практично всі тендери в галузі за стандартною схемою - кілька підприємств беруть участь з найнижчими цінами.
 
"Далі, зі зрозумілих причин підприємство за дуже низькою ціною не може поставити в строк вугілля марки антрацит (терміни на сьогоднішній день прострочені), але має доступ до полум'яному вугіллю, який не доступний місцевим підприємцям, а наближається жовтень і перші заморозки. Фактична відсутність ринку вугілля змусить районна влада орієнтовно в листопаді закупити у даного підприємства для шкіл та садочків вже полум'яний вугілля і вже зовсім за іншою ціною. Виходом із ситуації може бути тільки створення нормального конкурентного ринку вугілля всіх марок і заборону на експорт ", - додав Парпуланскій.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.