Гірка правда про масонський дім в Одесі: місце коштує дорожче, ніж будівля

Від історичної пам'ятки майжи нічого не лишилося
Depo.
21 липня 2016 10:10
ФОТО: depo.ua
Гірка правда про масонський дім в Одесі: місце коштує дорожче, ніж будівля
Гірка правда про масонський дім в Одесі: місце коштує дорожче, ніж будівля

Вчора впав одеський пам'ятник архітектури, відомий серед одеситів як "Масонський будинок". Довгий час там мешкали люди без певного місця проживання, пише Depo.Одеса.

Будівля Одеського відділення Імператорського Російського технічного товариства на очах старішала та руйнувалася багато десятиліть, давно перетворившись на руїни.

На своїй сторінці у Facebook Почесний громадянин Одеси, історик і краєзнавець Олег Губар дав своє пояснення та коментар:

"Підприємство "Арт білдінг груп", що входить в структуру "Інкор-груп", брало участь в аукціоні з продажу цього об'єкта, організованому Одеською облрадою 14 серпня 2015 року. Компанія запропонувала придбати його за суму 1,6 млн.грн. і взяти на себе зобов'язання з подальшої реставрації, включаючи відновлення унікального актового залу з розписом. В ході торгів було внесено необхідний гарантійний внесок, проте, незважаючи на результати аукціону, компанії-переможцю так і не дозволили вступити у право власності. В день підписання договору відав цим питанням чиновник Облради та без пояснення причин відмовився від підписання договору. Протягом двох місяців чиновники саботували підписання документів, необхідних для укладення договору купівлі-продажу, використовуючи службове становище, змушували інвестора до дачі неправомірної вигоди за отримання дозвільних документів. З цього приводу компанія була змушена звернутися із заявою до правоохоронних органів. З жовтня 2015 го та по даний момент компанія-інвестор судиться за право отримати будівлю в свою власність і почати реставрацію. Так що і сьогодні об'єкт, точніше - вже те, що від нього залишилося, як і раніше знаходиться в власності Одеської облради ... Коментуючи обвалення будівлі, наш доблесний Мішико наполягав на тому, що, мовляв, не можна продавати подібні об'єкти за копійки. Що ж, ні - то ні. Ситуація "собака на сіні": нехай краще розвалиться, але ворогові не віддамо. Тепер продадуть «задороже». Дивна, м'яко кажучи, позиція «євроінтегратора». В Європі такі будівлі і споруди продають за символічну в 1 євро, якщо, зрозуміло, знаходиться інвестор, готовий взяти в реконструкцію руїни. Ця символічна береться лише для того, щоб оформити угоду юридично. Тепер самі судіть, хто правий, хто винен. Штовхайте бочки в правильному напрямку".

Подібних архітектурних пам'яток в Одесі поки ще зберігається не багато. Що з ними трапиться - питання часу та, на жаль, чиновників міста та області.

Гірка правда про масонський дім в Одесі: місце коштує дорожче, ніж будівля - фото 1

Гірка правда про масонський дім в Одесі: місце коштує дорожче, ніж будівля - фото 2

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса