"Гаряча зима 2019": Чи вдасться Труханову провести опалювальний сезон без проблем

Надзвичайно тепла осінь, що панує в Одесі, дозволила міській адміністрації досить спокійно підготуватися до опалювального сезону. Тобто у населення ще не було нагоди відчути холод у своїх квартирах, тому в інформаційному просторі тихо

"Гаряча зима 2019": Чи вдасться Труханов…

Вже наприкінці цього тижня, за прогнозами синоптиків, до Південної Пальміри прийде суттєве зниження температури, тому комунальники вирішили розпочати опалювальний сезон 1 листопада. Як проходитиме цей процес та наскільки готове місто до нього, – у матеріалі Depo.Одеса.

Старий тариф на опалення та нова теплова дира

За словами першого віцемера Анатолія Орловського, одеситам цьогоріч хвилюватися не потрібно, адже газові номінації вже отримані. Це сталося завдяки виділенню КП "Теплопостачання міста Одеси" 215 мільйонів гривень, які пішли на погашення боргів перед НАК "Нафтогаз" та іншими організаціями. У той же час, чиновник визнав, що цими витратами місто обмежитися не зможе, адже ще 100 мільйонів потрібні на успішне проходження опалювального сезону через різницю у чинному тарифі та ціні на газ. "НКРЕ досі не розглянула новий тариф, нам все обіцяють це зробити", – зазначив Анатолій Орловський.

В мерії бідкаються, що ціна на опалення для населення не зростає / Фото: Одеська міськрада

За даними сайту НАК "Нафтогаз України", рівень розрахунків КП "ТМО" за природний газ станом на 17 жовтня поточного року становив 86%. Самі ж тепловики поки що випромінюють впевненість у тому, що тепло подадуть без суттєвих ускладнень. Так, департамент інформації міської ради наголосив, що після закінчення опалювального сезону 2018-2019 років комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" виконані роботи з ремонту семи районних, чотирьох квартальних, 131-ї індивідуальної "малої" котельні, які перебувають на балансі КП "ТМО", і трьох з п’яти котелень, які перебувають на обслуговуванні підприємства. 

У КП "Теплопостачання міста Одеси" повідомляють, що для підготовки мереж до опалювального сезону було витрачено більше ніж 13 мільйонів гривень. За ці кошти були замінені 7852,5 погонного метра труб, дев'ять компенсаторів теплових мереж, 148 засувок і 218 відводів теплових мереж. 

Проблемні точки

У той же час, ще далеко не всі проблеми вирішені. Так, підготовка котельні Одеського авторемонтного заводу, що перебуває на обслуговуванні комунальників, становить лише 80%, проте, як обіцяють останні, вона буде завершена до початку опалювального сезону. Завершується будівництво котельні по вул. Новікова, 12-г/1, замовником якого є управління капітального будівництва Одеси. Введення в експлуатацію планується до початку опалювального сезону. Ця котельня замінить відомчу котельню по вул. Новікова, 5, яка раніше перебувала на обслуговуванні.

Нова теплова прірва та кадрові зміни

Між тим, на головному теплопостачальному підприємстві міста "ТМО" досі немає ефективного керівництва. За останні роки змінилося три керівника, та жоден не змінив ситуацію у цілому. Підприємство витрачає сотні мільйонів щороку та не може навіть приблизно розрахувати, скільки буде потрібно на новий рік. Так, на засіданні бюджетної комісії тепловикам знову відмовили у допомозі, незважаючи на те, що за них просив перший віцемер Анатолій Орловський. 

Майже за місяць до опалювального сезону, 7 жовтня, на апаратній нараді в одеській мерії стало відомо, зі слів в.о. директора КП "ТГО" Олександра Михайлова, що одеські тепловики винні "Нафтогазу" 806 мільйонів гривень.  У той же час, одесити та різні підприємства заборгували комунальникам 430 мільйонів, з яких левова частина – 413 мільйонів гривень, – борги населення. 

Борг "Одеської ТЕЦ" становить 408 млн грн. Михайлов зазначив, що у серпні теплоцентраль була винна 436 мільйонів, що демонструє певну динаміку погашення підприємством заборгованості.

Також у "ТМО" системно виникають проблеми з розрахунками перед власними працівниками, тому на літо тут скорочують частину персоналу, а на сезон наймають знову. Це, звичайно, ускладнює ситуацію, бо приводить до відтоку кадрів.

Зазначимо також, що досі для центру міста не визначена концепція з розвитку тепломереж, та не складена спеціальна карта, яка б показала, де в місті треба відмовитися від центрального опалення та встановити індивідуальні котли, адже це більш ефективно.

І наостанок. Нещодавно в ЗМІ поширилися чутки про те, що керівний склад департаменту міського господарства планують змінити: замість Олександра Козловського на посаду цю посаду прийде голова КП "Одесміськелектротранс" Дмитро Жеман. Поки що така інформація не підтвердилася, але початок опалювальнго сезону покаже чи впоралися комунальники цього року, і, можливо, після цього будуть зміни.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme