Еротика, хижі рослини та гумор Барського: Як відпочити в Одесі на вихідних

На календарі грудень, а в Одесі ані снігу, ані сильного морозу. Час створювати святковий настрій, залишати будинок та гуляти вулицями міста, а також відвідувати цікаві заходи

Про те, які цікаві події відбуватимуться протягом прийдешніх вихідних дізнавався Depo.Одеса.

Субота, 8 грудня

Еротичне як природне у жіночих образах Зінаїди Серебрякової

Мистецтвознавиця Діана Клочко до дня народження художниці розповість свою версію сексуальних підтекстів у відомих полотнах Серебрякової. Творчість художниці розглядали у багатьох аспектах, найчастіше – через призму історичної стилізації, яка була головним методом художників санкт-петербурзького об'єднання "Світ мистецтва", і, звісно, як відображення метафори щасливого материнства. Аспект еротичний залишався дещо затіненим, ймовірно тому, що доля вдови, якій так непросто велось у часи революційні, а потім і на еміграції, кидала густу тінь на усі мотиви жіночої звабливості.

Коли: 14:00

Де: Одеській художній музей, вулиця Софіївська, 5-а

Вартість: 70 грн

Виставка Оксани Мась "Квантова молитва"

Шість машинних двигунів були залиті розплавленим склом для виставки Glasstres 2013, що увійшла в паралельну програму 55-ї Венеціанської бієнале. Проект "Квантова молитва" отримав продовження у серії фотографій, зроблених художницею у момент зіткнення скла та металу, вони зберегли ефект злиття матерії та духу, вивільнення енергії. Відзначимо, що Оксана Мась отримала приз незалежних критиків на 65-му Фестивалі кіномистецтва у Локарно, брала участь у бієнале "Жінки та мистецтво" у Шарджі, у виставках: Art Basel Miami (Маямі, США), Frieze (Лондон, Великобританія), FIAC (Париж), ARCOmadrid (Мадрид, Іспанія), The Armory Show (Нью-Йорк, США), Art Dubai (Дубай, ОАЕ). Роботи Оксани знаходяться у музейних та приватних збірках Великобританії, США, Франції, Іспанії, Італії, Китаю, Австралії, а також у колекціях музею сучасного мистецтва MA*GA, (Мілан, Італія), Stella Art Foundation, Соpelouzos Family Art Museum (Греція), Capital Group Art Foundation.

Коли: 11:00

Де: галерея "Invogue Art", вулиця Катерининська, 25

Вартість: безкоштовно

Вечір гумору та поезії від Бориса Барського

Творчий вечір народного артиста України Бориса Барського побудований у формі діалогу з залом. Це пісні та вірші, забавні історії, пантоміма та фокуси. "Одним словом, 90 хвилин сонячного настрою", - обіцяє Борис Барський.

Коли: 19:00

Де: Будинок Клоунів, вулица Ольгієвська, 23

Вартість: 150-300 грн

Субота - неділя, 8-9 грудня

Виставка "Зубасті хижаки та ніжні фіалки"

На виставку рослин приїхали колекціонери з різних міст України. Вони представлять різні сорти фіалок, м'ясоїдні рослини-хижаки, а також флораріуми з хижими, екзотичними рослинами та кактусами.

Коли: 10:00-19:00

Де: ТЦ "Fontan Sky", провулок Семафорний, 4

Вартість: безкоштовно

Неділя, 9 грудня

Хто зробив Одесу бандитською

У історика Олександра Бабича та філолога Антона Лірника було кілька назв цієї лекції: "Бандитська Одеса: Літературний міф чи проза життя?", "Одеські бандити та одеські письменники: Що було спочатку?", "Хто Одесу-маму в бандити записав: Літературно кримінальний шлейф міста" і так далі. "Просто ми захотіли поговорити про літературне підгрунтя кримінального іміджу міста", - говорять лектори. Таким чином, вони пошукають "винних" та спробують розібратися, наскільки така "літературна історія" нашкодила Одесі. Бабич та Лірник згадають на лекції Дорошевича, Горького, Купріна, Бабеля, Багрицького, і, звичайно ж, Ільфа та Петрова.

Коли: 14:00

Де: Impact Hub Odessa, Грецька, 1-а

Вартість: 150 грн

Фото на головній: pixabay.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса